Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Különféle biztosítótársaságok...

Különféle biztosítótársaságok hívnak fel, akiknek nem is adtam meg a telefonszámomat! Elegem van, milyen jogi lépést tehetek? Kit perelhetek?

Figyelt kérdés
Az lányom telefonján keresnek meg egyébként, mert e készülék az övé, csak én vettem meg, tehát a szerződés az én nevemen fut.Innen fújhat tehát a szél! A T-com nál lett véve a telefon.Magától érthető, hogy a lányom telefonszámát nem adom meg senkinek, főleg nem biztosítótársaságoknak, akik sem engem nem érdekelne, sem alányom nem foglalkozik velük.Ezt a telefonszámot tehát valaki valamelyik cég kiadta nekik! Most egyébként az ING biztosító nyaggatott.Mondtam a hívó félnek, hogy nem , nem érdekel, de csak nyomta tovább a sóder, míg szét nem kapcsoltam a vonalat.Utálom, hogy vadidegenek szerzik meg a számunkat és zaklatnak! A T comra gyanakszom, hogy tőlük szereznek telefonszámokat.Tudtommal ez illegális és büntetendő.Mit csinálhatnék?
2016. febr. 2. 15:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha nem kèrted a szam titkosítàsát szerződés kötèskor, akkor kiadhatò a szàmod.
2016. febr. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Titkosítást kértem.

És még egyszer mondom, alányom sem adta meg.

2016. febr. 2. 15:43
 3/3 anonim ***** válasza:
A következő hívásnál mondd meg nekik, hogy élsz azzal a jogoddal miszerint kéred a veled kapcsolatos adatok kezelésének megszüntetését, mivel arra te nem adtál engedélyt.
2016. febr. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!