Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » T-Mobile kiadhatja magánszemél...

T-Mobile kiadhatja magánszemélyeknek a titkos telefonszámomat?

Figyelt kérdés

Titkos a telefonszámom,viszont nagyon úgy tűnik,hogy egy illetéktelen a t-mobile által szerezte meg.

Mit lehet ilyenkor tenni?

Lehet van valamilyen ismerőse az ott dolgozók közül?


2013. márc. 8. 14:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem adhatja ki, viszont ha van ott egy ismerőse, akkor nagyjából állhatsz fejtetőre és kezdhetsz forogni. :)
2013. márc. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Igen,de én is dolgoztam egy banknál,és követve volt,hogy mit nézek.

Tehát ha magamtól rámentem volna Kiss Mari budapesti lakos adataira,akkor azt naplózta volna a rendszer,és Kiss Marihoz berendelte volna. Ergó egy pillanat alatt visszakereshető volt,ha Kiss Mari panaszt tett volna,én meg repültem volna+egy jó kis adatvédelmi eljárás a nyakamban..

Ezért kérdeztem

2013. márc. 8. 15:00
 3/12 A kérdező kommentje:
Azért köszönöm!
2013. márc. 8. 15:01
 4/12 anonim válasza:

Páromnak volt egy zaklatója, aki titkosított számról hívogatta, és hogy feljelentést tehessünk konkrét személy ellen, a rendőrség kikérte nekünk a szolgáltatótól a telefonszámot.

Amúgy az én telefonszámom is titkosított és nem szerepel semmiféle nyilvános listában vagy weboldalon, mégis tucatszám csörgetnek a telemarketingesek minden sz*rt eladni. Tudomásul kell venni, hogy a mobilszolgáltatóknál vannak dolgozók, akik ezekhez az adatokhoz hozzáférnek és cégek számára árulják feketén a listákat.

2013. márc. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság elnöke szerint, a hazai előírások értelmében a magánszféra védelme magasabb szinten áll, mint a hívó félnek a telefonszáma titkosításához fűződő érdeke.

Ezáltal a rejtett számot használó hívó fél azonosítása, akár hacker eszközök használatával is, megengedett jogszerű.


[link]

2013. márc. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

még annyit, jó ha tudod, hogy hogy a Rendőrség(is)rendelkezik olyan (DVD-n lévő) adatbázissal, ami tartalmazza az összes, titkosított telefonszámot.

(legyen az magyarországon kiadott vezetékes, ill. mobil szám)

2013. márc. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Engem hívogat valaki,néha-néha.El is felejtettem,aztán tegnap megint jelentkezett és küldött sms-t hogy eljön személyesen..

Nem tudom ki,furcsa hangokat hallok,ha felveszem majd megszakad.

Itthon vagyok gyesen,fog.asszisztens vagyok,nem volt soha semmilyen bírósági,peres ügyem,itt lakunk 14 éve szomszédokkal is jóban vagyunk stb..

Szóval pont azért érdekelne,hogy lehetséges,hogy egy ilyen idióta t-mobiletól megtudja a lakcímemet?

Mert ha igen,komolyan elgondolkodom a rendőrségen

2013. márc. 8. 16:36
 8/12 A kérdező kommentje:

És csak hogy tisztázzuk.

Nem az van,hogy én hívok valakit titkosított/rejtett számról.

Hanem valaki hozzáfért az én számhoz(ami szerződés szerint titkos,tehát nincsen tudakozóban stb) és azzal a lakcímemet akarja tudni..

2013. márc. 8. 16:37
 9/12 anonim ***** válasza:

HI!


naponta! hívnak titkosított számomon!!! telemarketing-es cégek, és ha rosszallásom fejezem ki, még Ők vannak felháborodva.

Kérdésemre, hogy honnan vették, kapták a számot, általános válasz az, hogy az adatbázisukban van, azt a szolgáltatótól és egyébb helyekről szerzik be... és egyébként is, semmi közöm hozzá, hogy hogyan jutottak hozzá!

2013. márc. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Tobb valaszolonak szovegertesi gondja van, ugy latom...

Kerdezo, elso korben tegyel panaszt a szolgaltatonal. De ha nem regi a szamod, akkor lehet, hogy a szam elozo tulajat akarja valaki "elerni".

2013. márc. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!