Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Honnan tudja a Fidesz a...

Honnan tudja a Fidesz a telefonszámomat?

Figyelt kérdés
Gondolom nem csak én kapok/kaptam hívásokat, üzeneteket a telefonomra választás előtt/közben/után a Fidesztől, hogy menjek szavazni, vagy éppen menjek el és hallgassam meg Orbán Viktor eskütételét. Kérdés: Honnan tudják ezek a számomat? Miért, és miből gondolják, hogy pártszimpatizáns vagyok? Ha rejtett számról hívnak akkor hova tudok betelefonálni, hogy elmondjam, köszönöm, ennyi elég volt nekem az ilyen jellegű hívásokból? A dolog azért is érdekes, mert úgy tíz évvel ezelőtt az első mobilszámom nyilvános volt, és boldog, boldogtalan hívogatott. Hallgathattam, hogy micsoda remek ajánlata van mindenkinek, és csak nekem, csak most AKCIÓSAN adnak mindent. Mivel tapasztaltam a nyilvános telefonszám előnyét amikor új számom lett a szolgáltatónál titkosra állíttattam, így a szolgáltató semmilyen formában nem teheti közzé nyilvánosan, azt.(magyarul nincs online adatbázisban, telefonkönyvben, stb.) Ez a húzás be is vált. Soha senki nem hívott hülyeségek miatt. A Fidesz honnan jutott hozzá a telefonszámomhoz? Igen, igen... olvastam, hogy egyes honlapokra ha regisztrálsz és megadod a telefonszámodat, akkor mivel elfogadtad a felhasználói feltételeket, kiadhatják harmadik félnek a telefonszámomat. Pont ezért nem adom meg a telefonszámomat sehol, csak ahol feltétlenül szükséges. Facebook, gmail stb hivatalosan nem tudja a telefonszámomat. Egyedül a Vatera tudja. A Vaterát üzemeltető Allegrogroup pedig a felhsz. felt. megfelelően továbbítja 4 adatkezelő cégnek. Lehetséges, hogy a Fidesz megvásárolja a telefonszámokat? Vagy adathalászatot végez az apróhirdetéses oldalakon ahol természetesen fel van tüntetve a számom. Bárhogy is van eléggé érdekes a dolog. Várom a válaszokat, észrevételeket, tapasztalatokat, beszólásokat a kérdéssel kapcsolatban!

2014. máj. 8. 17:45
 1/5 disconation28 válasza:
a nemzeti lakosság nyilvántartóból,és a mobilszolgáltatódtól..
2014. máj. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én kb 10 éve vaterázom, telefonszámom ugyanaz és még nem adták ki senkinek. A fidesz sem hívogat engem...az asszonyt viszont igen. Már évekkel ezelőtt aláírt valamit ami a fidesz-hez köthető, azóta szimpatizánsként van elkönyvelve és minden szavazás előtt kegyetlenül buzdítják a haza mega szabadság, mega hozz még egy hülyét meg stb.
2014. máj. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
13%
Elkéri az MSZP-től.
2014. máj. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
80%
Fidesz mindent tud!!!!!!
2014. máj. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Engem nem hívtak :)

Egyébként tényleg mobilvásárlásnál, csomagváltásnál mindig vannak nyilatkozatok, hogy kinek, mire adhatják meg a számodat. Én mindig mindenhol a nemet választom.

Vagy ha bármikor aláírtál valamilyen aláírásgyűjtő ívet és megadtad, akkor meg onnan tudják.

Adatokat pedig mindenki vásárolhat, nemcsak a Fidesz. A többi párt is, cégek is.

2014. máj. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!