Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy cég öncsődöt jelent,...

Ha egy cég öncsődöt jelent, akkor lehet rajta követelni az elmaradt végkielégítés kifizetését?

Figyelt kérdés
Volt munkahelyem lóg még némi végkielégítéssel (egy részét már megkaptam), viszont megtudtam, hogy februártól öncsődöt jelentenek. Mit tehetek az ügyben?

2016. jan. 26. 07:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Követelni bármit lehet, akár a születési évedet is. De csődöt valószínűleg nem azért jelentett mert fizetni is akar :D
2016. jan. 26. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mihez tartás végett. Nekem volt 200 ezer követelésem. Csőd után, kb 8 év múlva kaptam 9 ezer forintot. Ja, és én még jól jártam.
2016. jan. 26. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Tudd meg, hogy ki lesz a felszámoló biztos, aki "lezongorázza" a cég megszüntetését. (Ezt a cég könyvelője egész biztos tudja!!). A felszámoló felé írásban kell bejelentened a fennálló követelésedet, és amikor a még meglevő vagyon értékesítéséből lesz bevétel, akkor (a törvényi előírások szerinti sorrendben), valamikor a te követelésedet is kifizetik.

Ha nem jelented be a követelésedet, soha nem is fogsz kapni egy fillért se!!!

2016. jan. 26. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha bejelenti akkor sem fog.
2016. jan. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
A felszámolón keresztül a bérgarancia alapot
2016. jan. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Munkabérek kifizetése, szállítók követelése és utána a végkielégítések, neked már nem nagyon juthat bármi...
2016. jan. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!