Mi jelenti egy munkaviszony megszűnését, és ezzel a végkielégítésre való jogosultságtól elesést, ha közben az illető ugyanott melózik már rég óta?
Például ha munkaszerződés módosításokat aláíratnak attól még gondolom marad a munkaviszony és jogosultság?
Vagy a cég nevet és tulajdonost vált? (Gondolom még ez esetben is igazolható a munkaviszony folytonossága!)
És hogyha egy multinak egyazon városban két "divíziója" van (ugyanaz a cégnév, de más az igazgató, és más a cím is, de vannak közös részlegek pl pénzügy, hr...) és az alkalmazottat az egyik épületből a másikba adják új pozícióba és új munkaszerződést aláíratva (előléptetés igéretét színlelve?) vele?
(Ilyenkor már próbaidős friss alkalmazottnak számít? Vagy még bizonyítható hogy régóta ugyanannak a cégnek az alkalmazottja?)
A munkaviszony megszűnése a Munka Törvénykönyvében van tárgyalva, illetve maga a munkaszerződés is kitérhet erre.
Egy szerződésmódosítás nem jelenti a munkaviszony megszűnését, és új létesítését. A cég név- vagy tulajdonosváltása sem jelent ilyesmit.
Egyébként itt nem találgatni kell, hanem megnézni, mi van szerződés szerint. Arról tudnia kell a munkáltatónak és a munkavállalónak, van-e köztük szerződés, nem szűnik az meg váratlanul, fű alatt. Úgyis csak az írásnak lesz később jelentősége.
A Jogtár nevű oldalt én szoktam használni 1-es!
Megtaláltam benne a MT-is, és azt a részt is megtaláltam ahol azt írják le hogy mikor jár és mikor nem jár illetve mennyi jár!
Órákig olvastam tovább aztán föladtam.
De a kérdésemre nem találtam meg benne a választ ezért tettem föl itt kérdésnek.
Hátha valaki találkozott már ezzel a résszel és tudja linkelni, vagy idézni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!