Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jár e nekem végkielégítés?

Jár e nekem végkielégítés?

Figyelt kérdés
Szeptember 30-án jelenlegi munkahelyem megszűnik.Október 1-től ugyanott,más néven másik főnökkel megy tovább a munka,tehát jelenlegi főnököm ki adja bérbe a telephelyet.Én több mint 22 éve dolgozom ott,és mivel az új főnök meg tart,egyenlőre maradok. Jár e nekem a jelenlegi tulajtól ez esetben végkielégítés,vagy ha ő nem fizet,az új tulajtól mire számíthatok,ha mondjuk pár hónap múlva azt mondja nekem,hogy viszlát? Köszönöm a válaszokat.
2015. szept. 24. 10:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Munkáltatói felmondás esetén járna neked végkielégítés. Feltételezem, valahogy megszüntetitek a jelenlegi szerződést, és az új munkáltatóval új szerződés lesz. Ha közös megegyezéssel, vagy esetleg a te felmondásoddal szűnik meg a szerződés, akkor végkielégítés nem jár. Az új cégtől nem nagyon várhatsz semmit pár hónap után. Hacsak nem jogutódlással az új cég "megörököl", de ilyet nem nagyon szoktak csinálni.
2015. szept. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Amennyiben új cég alkalmazásába kerülsz, akkor fel kell mondjanak neked, és az új céghez pedig fel kell, h vegyenek. Ebben az esetben jár végkielégítés.


ha a céget az előző főnököd eladja valakinek, akkor nem jár semmi, mert folyamatos a munkaviszonyod, csak a cég tulajdonosa változott.

2015. szept. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. szept. 28. 10:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!