Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kizárhatom-e a volt páromat...

Kizárhatom-e a volt páromat az albérletből?

Figyelt kérdés

A volt párom elköltözött és itt hagyott egy tetemes tartozást.

Az ingatlant én bérlem nekem van bérleti szerződésem a tulajdonossal, neki semmilyen jogviszonya nincs erre az ingatlanra.

Nagyon sok cuccát hagyta itt. Nem hajlandó velem kommunikálni. Arra sem tudok biztosítékot, hogy megkapom a tartozást (lakbér, rezsi, plusz még vásároltam neki, mert nem volt pénze).

Az itt lévő ingóságai bőven fedeznék a fennálló tartozást. Ezeket természetesen hajlandó vagyok neki átadni abban az esetben, hogyha rendezi a tartozását. Ha pedig nem hajlandó fizetni, akkor eladnám amit tudok vagy amire nincs szükségem.


A kérdés, hogy jogos-e, hogyha kizárom őt az ingatlanból? Elkövetek-e ezzel valamilyen jogszabályba ütköző dolgot?



2016. jan. 22. 15:21
1 2 3
 21/24 EagleHUN ***** válasza:

2016 -os #4 hozzászólásomban viszont valóban megkövetem magam ennyi idővel később is.

Valóban lehet bárhova állandó lakcímet is bejelenteni, csak a tulajdonos hozzájárulása kell.

Ja azt nem nagyon szokták megadni mert félnek tőle.

Egyébként teljesen alaptalanul, mint #3 ként kifejtettem semmilyen joggal nem ruház fel sem az ideiglenes sem az állandó lakcím, és a megszüntetése sem kötelez semmire sem pl kiköltözésre sem. Vagyis ha meg van szüntetve attól az ottlakás ott tartózkodás jogcíme semmit nem változik a szerződés nem bomlik fel stb...


Apropó kényszer kijelentés. Abban változtatott a törvényalkotó a azóta annyit hogy ingyenessé vált már nem kerül 5k/fő -be hanem 0HUF/fő.

Tehát a tulajdonos a tulajdoni lap birtokában kijelenthet ingyen bárkit.

Megint más kérdés hogy ilyenkor értesítik a kijelentettet hogy x időn (pl 1 hónap) belül vigye be a kártyáját. De ha nem viszi akkor se nagyon fog történni semmi sem.

Ha meg beviszi akkor is 3 napon belül köteles az újabb lakcímét bejelenteni minden állampolgár.

Tehát ilyenkor azt is megteheti hogy bejelentkezik ugyanoda és kap rá egy új kártyát.

Sokáig lehet ezt játszogatni és semmit nem ér jogi szempontból az albérlettel kapcsolatos bármilyen ügyben.

2021. szept. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 EagleHUN ***** válasza:
Kérdező, azért kíváncsi lennék mi lett az ügy vége azóta gondolom rendeződött az egész.
2021. szept. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

4/22!

Badarság.

Hárman vagyunk tulajok egy házban,a csajszi nem tudja kijelenteni az exet, hiába kéri.

Én amikor csak alberlo voltam,a régi tulajdonos aláírásával alberlokent jelentkeztem be ide állandó lakcímre. Szóval belehet.

2022. ápr. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
20/23 kiváló nyomozói elmével rendelkezel! Ez szép volt,nagyon tetszett!
2022. ápr. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!