Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan lehet egy albérletből...

Hogyan lehet egy albérletből a kisgyermekes albérlőket eltávolítani?

Figyelt kérdés

Az albérlők a bérleti díjat nem fizetik. A rezsit szintén nem fizetik a tulajdonost meg elzavarják ha jön.

Azt a tájékoztatást kaptam, hogy a rendőrség nem teheti ki őket, csak a bíróság! Évekig pereskedni kell és addig ingyen élnek a tulaj számlájára?? Télen még a gázt sem kötik ki, hiába fog könyörögni a tulaj, mert bent a gyerek!

Ki tudna ebben segíteni? A rendőrségnek miért nem adnak több jogot? A c.igányok így ingyen lakáshoz jutnak!



2013. okt. 22. 23:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%

Megoldás: 3-4 erős emberrel odamenni, kinyitni az ajtót, kivágni a családot gyerekestől, cuccostól, mint macskát sz..ni, zárat cserélni, aztán menjenek vissza, ha tudnak.


Tanulság: c-típusú élőlénnyel soha ne köss üzletet és ne is állj vele szóba!

2013. okt. 23. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%
csak akkor nehéz őket kirakni ha be is vannak jelentve oda
2013. okt. 23. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%

ha azt csinálod amit az első írt az magánlaksértés...hiába nem fizet.

engem okoskodónak tartanak amikor óva intem az embereket hogy albérletbe adják a lakást..elég egy fenegyereket kifogni és az csinálja a számlát sőt még albérletet sem fizet.többnyire a NAV-val fenyegetőznek ha csak fizetésre szólítod fel őket(gondolván hogy nem adóztál korábban belőle). ha rezsit sem fizetnek az kellemetlen. le kellene vagy kellett volna mindent papírozni (közjegyző fityfene)és akkor pár hónapon belül ki lehet üríttetni különben meg rengeteg a rezsimeg nő...na meg a bónusz:kilakoltatási moratórium azt hiszem most decembertől tavasz elejéig lesz. nos a kilakoltatási moratóriumra az átlagember tapsol csakhát tetsziktudni az nem csak a szerencsétlen devizakárosultakat védi az utcától hanem a renitenseket mint itt a kérdésben is benntartja a tulajdonos kérójában ugyanúgy

2013. okt. 23. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
85%

Alapvetően két választásod van.


Az első a hivatalos bírósági eljárás. Hiába nem fizetik a lakbért és az albérleti szerződés felmondásra kerül, a lakhatási jog miatt nem lehet őket kitenni, csak polgári peres úton. A peres eljárás ami fél év, de fellebbeznek (mert miért ne) így másodfokon újabb félév eljárás. Összesen egy év után kaphatsz kilakoltatást.


A második a nem hivatalos eljárás, kicseréled a zárat (amit nem szabad, mert a lakhatási jog felülírja a tulajdon jogot), odamész 3-4 verőemberrel és kirakatod őket (amit megint nem szabad), szumma szummarum próbálod őket ellehetetleníteni.


Ha legközelebb kiadod az albérletet akkor az egyik legfőbb aranyszabály hogy cigányoknak SOHA SEMMILYEN körülmények között nem adunk ki albérletet. Közjegyzővel hitelesített albérleti szerződés kell és akkor elég hamar kipaterolják az ingyenélőket.

2013. okt. 23. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
82%

Albérleti szerződés?

Az ilyen szerződés a legalapabb dolog.


Nem szabad kiadni csak úgy, a lakást.


Én is adtam már ki cigányoknak, ők olyan rendesnek tisztességesnek tűntek.Normálisan beszéltek, nem ákcentussál , normálisan öltözködtek nem "rajosan". Adtam nekik egy esélyt, nem voltam előítéletes aztán tessék.

Kiderült ,hogy sötét drogüzleteket folytatnak meg egyéb hasonlókkal seftelnek.

2013. okt. 23. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
12%
Kihajintod az ajtó elő a böröndjüket.
2013. okt. 23. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
49%

Nekem az a megoldás tetszett idáig a legjobban, amit egy korábbi kérdésnél olvastam:

Be kell költöztetni néhány kellemetlenkedő fazont. Ha jól csinálják, a bérlők mennek maguktól.

Idáig sehol nem olvastam olyanról, hogy a tulajdonosnak nincs joga több embernek kiadni a lakását. Lényegében ha nincs benne a szerződésben, hogy kizárólagosan csak ennek a családnak van kiadva, akkor valóban nem lehet akadálya. Csak jól nézd meg, hogy megbízható haverokat/barátokat költöztess be, nehogy aztán ők ne akarjanak menni utána:)

A kisgyerekesek ellen pedig egy ügyvéd azt mondta, hogy a szerződésbe bele kell írni egy bérlők által megadott címet, ahova költözni tudnak ha rendkívüli felmondásra kerül a sor. Így nyugodtan kirakhatod őket, hisz ők maguk írták alá, hogy van hova menniük. Nem az utcára rakod őket.

2013. okt. 23. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 szántóvető ***** válasza:
12%
kérhetsz a jegyzőnél birtokvédelmet.de a fentebbi lehetőség gyorsabb.
2013. okt. 23. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
86%

A lakás tulajdonaosa te vagy,így az áram ,gáz ,fűtés stb szolgáltatókkal kötött szerződés a te neveden van . Bármikor kérheted a szolgáltatásaik időszakos felfüggesztését.

Kérni fogják ,hogy naprakészen ki legyenek fizetve a számlák és a kikötésnek ,majdani visszacsatlakozásnak is van egy költsége.De ez még mindig sokkal kevesebb,mint amekkorákat csinálhatnak neked az "albérlők". Majd áram és fűtés nélkül átgondolják a helyzetet.

Ezeket a költségeid majd polgári peres úton követelheted,hozzátéve a perek költségét is.Cirka fél év alatt meg is nyered és a következő fél évben be is hajtják rajtuk amennyiben van mint elvenni tőlük ,vagy ha van munkahelyük,ahol a fizetésükből levonják.


Olyan törvény kellene ami az albérlőt csak addig tartaná albérlői státuszban ,albérlői jogokkal ameddig bérel és fizet mindent rendesen.Attól a pillanattól ,hogy nem fizet, a státusza automatikusan a büntetőjogi következményekkel járó jogtalan behatolónak,lakásfoglalónak,magánlaksértőnek minősüljön át.Mint bűnetetőjogi kategória a gyors intézkedés a hatóságtól alapelvárás kellene legyen.Miután panaszt teszel a rendőrségen,kiszállnak ellenőrzik a helyzetet és továbbítják az ügyészségnek.Az ilyen esetekben a kilakoltatás két héten belül meg kéne történjen.


Nem tudom mi akadályozza azt, hogy rendes törvények legyenek és kinek jó ez a mismásolás vacakolás.Lassan ott tartunk, hogy a bűn és a szélhámosság a törvények megkerülésének technikái tantárgy szintű alapismeret egyes néprétegek számára.


Miért vannak emberi jogai azoknak akiknek a kultúrája,viselkedése, életfelfogása,értékrendje nem üti meg azt a mércét amitől emberinek lehetne nevezni?

Bűnt elkövetni,másokat becsapni,meglopni,kárt okozni emberséges , emberi cselekedet?

2013. okt. 23. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
8%

A rendőrségnek miért nem adnak több jogot?



A te vállalkozásod csődjét, miért a rendőrnek kéne helyrehozni? Ki nem carja le, hogy a te vállalkozásod befuccsolt? Ha nem értesz valamihez, akkor nem kellett volna belefognod.

2013. okt. 23. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!