Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van-e egy tanárnak kipakoltatn...

Van-e egy tanárnak kipakoltatnia egy diák táskáját?

Figyelt kérdés
És miután kipakoltatta, megfordította és elkezdte rázni, hogy nincs-e benne a keresett tárgy.

#jog #tanár #diák #táska #táskakipakoltatás
2016. jan. 20. 18:16
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:

24. v.!


"Ez nem lopásra buzdítás, mert ez nem azt jelenti, hogy nincs következménye a dolognak. Nekem, a tanárnak jelentési kötelezettségem van, de én nem vagyok hatóság, hogy turkálni kezdjek mindenkinél. Nem védi senki a tolvajt, de a határokat meg kell húzni valahol.

"


Ne haragudj de ez teljeséggel hárítás, a felelősség teljes lerázása, kihátrálás.


"ez nem azt jelenti, hogy nincs következménye a dolognak." pedig nagyon is azt.



Te is tudod, ha a tanár továbbitja a felettesének az esetek 99% ezek szoktak történni:

1.Válasz: A házirendben benne volt, hogy ne hozzon be értékes tárgyat......megérdemelte......örüljön, hogy nem kap intőt a házirend megszegéséért


2.Válasz:Hatóság?.... nem kell nekünk a kalamajka.....különben sem foglakozik ilyennel a hatóság v. különben sem bűntethető a "nebuló".


-Ez a fajta struccpolitika és "tutyimutyiság" vezet az iskolai agresszió terjedéséhez is.


-A lopós diáknak joga van megtagadni a "tisztázást", a megkárosítottnak meg nincs joga a saját tulajdonához?


-Ez az egész kb. ahhoz hasonlít mikor a törvény előírja a tankötelezettséget, a kötelező iskolába járást, ellenben gyakorlatilag nem megoldott, a deviáns/antiszociális/közösségellenes diákok elkülönített speciális oktatása. Sőt az integrált oktatás szépségeit ecsetelve kvázi tiltja is.

Mi történik ilyenkor? Jön a jolly joker: legyen magántanuló az antiszoc. diák. Ez fából vaskarika ugyanis magántanulóként még annyira sem fog törödni az "ismeretszerzéssel".

2016. jan. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:

Az átkutatás ellenző "szabadelvűektől" kérdezném: 1. Mi lenne akkor, ha a Te (v. a gyereked) értéktárgyát lopná el a diáktársa, beletenni a táskájába, majd -személyiségi és tulajdonjogaira hivatkozva- megtagadná, hogy bárki belenyúljon/belenézzen a táskájába? (És mondjuk a diák 14 éven aluli)

2. Mit tennél ha egy antiszociális/deviáns/közösségellenes diáknak csak azért nem lehetne beírni egy intőt/figyelmeztetést mert a saját magántulajdonú táskájában tartott ellenőrzőjének "meglétét" folyamatosan letagadja, a táskájába való "betekintést" megtagadja!?

2016. jan. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:

21-es vagyok: igen, ezt fogom mondani. Tudod, miért? Mert nyomozgatni nem hatásköröm, és ha azt túllépem, engem is felelősségre vonnak. A munkámat meg nem fogom kockára tenni egy enyveskezű gyerek miatt. Emiatt lehet engem vádolni, de nem éri meg szuperhőst játszani, még ha amúgy fair lenne a gyerekkel szemben is. Gondolj bele reaálisan. Viszont ha a nevelésinek szólok, ő intézkedik, és volt, hogy olyasmi történt, ami miatt rendőrt hívott, és nem tudom, hogyan, de meglett a lopott pénz. Egyszer testi sértésért hívtak rendőrt. Állítólag elég hatásos a kicsiknek is, hogy jön a rendőr és elbeszélget vele, de a lopási ügy nagyok közt (18-19 éves) történt.


Nekem ha valamihez nincs jogom, akkor nem tehetem meg, függetlenül attól, hogy kellene. Nem tudok ez ellen semmit tenni. A szülő meg engem ne vegyen elő, mert az, hogy milyen értéket visz a gyerek a suliba, elsősorban az ő ügye. Nálunk az egyik gyerek 50ezer forint "büfépénzt" hord. Nekem majdnem a fél havi fizetésem... de ez nem az én dolgom. Ha beküldi egy 800 gyerekből álló közösségbe így a fiát, számoljon azzal, hogy valami történik.

2016. jan. 22. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:

31-es: neked is szól az előző. Ha valamiről ki van mondva, hogy nem tehetem meg, mert nem hatásköröm, akkor nem fogom megtenni, nehogy már le legyek gyávázva. Nem, nem akarok egy fegyelmit bevállalni miatta, ez tény, nekem a munkám fontosabb, mint egy gyerek telefonja. Amúgy meg nehogy azt gondold, a gyerek nincs tisztában azzal, hogy nem nyúlhatok a dolgaihoz: kikéri magának, fejhangon ordít, ha megpróbálnám.

A lopási helyzet beavatkozást igényel, de ez nekem tilos. Nálam eddig háromszor fordult elő ilyen szitu, mindháromszor rendőr lett a vége, pár összefosott bokájú tini, meg megkerült, vagy megtérített cuccok. Nem igaz, hogy nincs következménye. Nem én oldom meg, mert nekem ez tilos, nem játszhatok wonderwoman-t. És nehogy már brki is számon kérje rajtam, miért nem a hősködést választom a munkám helyett. Még ha egyet is értek teljesen azzal, hogy a gyerek mellett ki kell állni, én így tudok mellé állni. Ezt el kell fogadni. Anyu meg aapu meg szabályozza, mit hoz a gyerek. Hozzon olyat, ami pótolható.

2016. jan. 22. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
És nem arról van szó, hogy szabadelvűek vagyunk, akik felebaráti szeretetből ellenezzük az átkutatást: egyszerűen nincs hozzá jogom. Sértsem meg a szabályokat? ha valami rosszat látok az utcán, lőjem le az embert, mert ugyan az bűncselekmény, de a sértett megérdemli, hogy kiálljanak mellette? Nem, nyilván hívom a rendőrt.
2016. jan. 22. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:

27-es-nek, 25-ös vagyok:


"Igen csak azt elfelejtetted, hogy ezek a jogok a másik diák által meglopott, vegzált tanulót is megilleti. "


Igen te meg olvasni felejtettél el a diákjaid állandó pesztrálása közepette. A kérdező nem lopott el semmit, és fel se merült a gyanú.


"Ezt például a kötelező tankötelezettség szabályozza. "

Az hogy a törvényeink szembe mennek az Alkotmánnyal az gond. De attól még az Alkotmány az érvényes. Ha maholnap 2/3-al hoznak egy ilyen-olyan bugyuta törvényt, hogy mégiscsak szabad embert ölni, szerinted melyik lesz majd a bíróságon az érvényes, a törvény vagy az alkotmány?

Egyébként csodálom, hogy még egy szülő se perelt be emiatt egy iskolát sem. Bár nyilván ők örülnek, h a kölkükre más vigyáz helyettük, ők meg lebzselhetnek a munkahelyen - gyereknevelés helyett.


"Magyarán aki erélytelen, mimóza az a jó tanár.....érdekes... "


Ha számodra a korrekt = mimóza ott már rég bajok vannak. Hát akkor legyenek eztán is erélyes főnökeid, akik négyágú korbáccsal vernek ha 5 percet késel. Bár lehet h már most is ez van és a komplexusaidat vetíted le ide és vered le a diákjaidon.


Arról nem is beszélve, hogy sok tanár van, aki bünteti a diákot ha beszélget, vagy ha késik az óráról, de pl. saját magát nem bünteti meg ha késik, pedig így lenne etikus.


A többiről meg annyit, hogy nem nézek TV2-t meg egyéb szennyet, amivel az emberek agyát mossák. Szerintem egy tanár jó lenne ha nem a szennyből tájékozódna, én legalábbis nem örülnék ha a gyerekemet ilyenre nevelnék.

Tisztelet, tömegmédia, zsarnokoskodás, félelemkeltés, elnyomás. A te módszereid nagyon hasonlítanak a diktatúrák módszereihez. Biztos vagy benne, hogy szép jövőnek ígérkezik, ha a gyerekek egy diktatorikus rendszerben nőnek fel?

2016. jan. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!