Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van-e egy tanárnak kipakoltatn...

Van-e egy tanárnak kipakoltatnia egy diák táskáját?

Figyelt kérdés
És miután kipakoltatta, megfordította és elkezdte rázni, hogy nincs-e benne a keresett tárgy.

#jog #tanár #diák #táska #táskakipakoltatás
2016. jan. 20. 18:16
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
43%
Akkor derék prolit nevelt ki belőled a Kádár rendszer.
2016. jan. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
83%

66%


Ha diák korában felmerül egy gyerekben, hogy mindenhez nincs joga a tanárának, akkor valószínű a későbbiekben jobban fogja tudni, hogy mikor mit enged meg a törvény vagy mit nem.

Ha a tanár nem tartja be a szabályokat, akkor a diák mért tartaná be a házirendet, kötelessége példát mutatni ezzel

2016. jan. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
38%
Nincs joga, de neked sincs lopni jogod.
2016. jan. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
66%
Egyszerűen rendőrt kell hívni. akkor meg majd sír, hogy az osztály előtt szégyenítették meg....De a rendőr kipakoltathat
2016. jan. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
64%

"Valaha egy tanarnak volt respektje. A gyerekekben pedig volt tisztelet es alazat."


- A tiszteletet tanulni kell, tanítani példamutatással lehet. Az a tanár, aki kiborítja jogtalanul a gyerek táskáját, aztán még neki áll feljebb, félelmet tanít, nem tiszteletet.

2016. jan. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
63%
A tiszteletet kiérdemelni lehet, nem kikényszeríteni.
2016. jan. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
60%
Jól tette a tanár. Az akinek ellopták a dolgát annak csak legyen már annyi joga, hogy ne vigye ki az tolvaj az iskolából és vegyék el tőle amit lopott.
2016. jan. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 A kérdező kommentje:
Nem vettem el senkitől semmit, csak az ellenörzőmet kérte, én meg mondtam neki hogy nincs nálam. Amúgy meg bocsánat a fogalmazásért, elírtam.
2016. jan. 20. 22:23
 19/36 anonim ***** válasza:
91%
Már nem akartam tovább cizellálni, de "rendőrt hívni" És akkor én vagyok a degenerált! Hajrá! Padlógáz üveghang a liberalizmus útján aaaa ssszakadék felééééé
2016. jan. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
40%

Természetesen joga van, ha alapos a gyanú, és egy lopást vagy hazugságot próbál leleplezni!


A kérdező, eleve manipulatívan tette fel a kérdést: Azt próbálta sugalmazni, hogy a "kegyetlen" tanár, minden ok nélkül vegzálja/megszégyeníti a "tudásra áhítozó", példás magatartású nebulót, "mintadiákot".


-Aki a kipakoltatás ellen van az utána ne menjen ajvékolni, hogy "jááj ellopta xy a több tízezres kütyümet"! Vagy "jááj miért nem lehet intőt adni xy-nak mikor tönkre teszi az osztály munkáját". (Persze mert elég azt hazudni, hogy "nincs itt, és így meghiúsul a "beírás")


-Elég szomorú, hogy két tanár(5. és 7. válaszoló) is "bevette " ezt "az ártatlan nebuló meghurcolása szöveget".

Pedig ha megnézték volna a "kulcsszavak" közözött az utolsó "becézést" akkor........


-Manapság az trend a buta/lusta/rendbontó diákoknál, hogy előszeretettel akarnak kibújni a "nekem ehhez jogom van" kezdetű szöveggel a kötelezettségeik alól!


- Ha így haladunk akkor a következő kérdés az lesz, hogy "Joga van egy tanárnak tanulásra "kényszeríteni" egy diákot?" vagy "Miért korlátozza a tanár a diák személyi szabadságát azzal, hogy kötelezi a tanórán való részvételre?"


- Ha a diák beírást vagy intőt kap, az első válasz természetesen az lesz , hogy "Há otthon felejtettem az ellenőrzőt".

Na az ilyenek miatt célszerű még a tanóra elején összeszedetni az ellenőrzőt padsoronként külön oszlopokba rendezve. (A könnyebb kikereshetőség miatt)


-A deviáns/antiszociális, az osztály munkáját akadályozó "nebulók" ellen már szeptemberben fel kell lépni, "le kell tenni az alapokat". Ha az első 2-3 hétben ez nem történik meg akkor utána már nem/vagy nagyon nehezen képzelhető el a fegyelmezés. A "rombolók" "kóstolgatják" a tanárt apránként "bepróbálkoznak" a határok kitolásával. Na az ilyenek ellen kell a kezdet kezdetén fellépni.

2016. jan. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!