Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért kötelező hívőnek lennem?

Miért kötelező hívőnek lennem?

Figyelt kérdés

Ahogy észrevettem, bizonyos történelmi eseményekre fölépítettek egy vallást. A dogmáit megkérdőjelezhetetlenné tették. Aki kételkedik, vagy csak beszélni akar a vallás kérdéseiről arra a törvény erejével súlytanak le.


Hogy folyhat ilyen gyalázat még 2016-ban is?


Heribert Illig 300 évet 'gondol újra'.

Állítása szerint a 614-911 közti éveket csak kitalálták.

Elméletének követői vannak, feltevései komoly történelmi viták tárgyát képezik.


Ez egy természetes folyamat. A történelmet így ismerhetjük meg. Felvetünk egy történelmi tényt, amit több nézőpont szerint megvitatunk, így közelebb jutunk az igazsághoz.


Ha a történelem bizonyos részéről nem lehet még vitát sem folytatni, akkor az nem történelem hanem vallássá válik.


Megkérdőjelezhetetlen kinyilatkoztatásai vannak, rítusai vannak, hírdetői és tanítói vannak.

Ha ellentmondasz vagy kérdezel, börtönbe zárnak.


Utoljára a középkorban büntettek az eretnekségért.



2016. jan. 15. 21:49
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

"Nem mindegy, hogy a csoport TAGJAKÉNT bántod (kritizálod) a csoportot, vagy a csoporton KÍVÜLRŐL.

Egészen más a két dolog. "


Pl. az USAban a feketek egymast kedelyesen leni..erezik, de ha te probalnad meg ezt feher emberkent, akkor azt nem turnek el.

2016. jan. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Én itt nem családokról beszéltem hanem nemzetekről így a család példa ebben a kontextusban nem releváns. Engem ugyanúgy zavar ha magyar szidalmaz vagy zsidó vagy német vagy akármelyik. Nem fogok különbséget tenni egyik között sem e tekintetben.
2016. jan. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

#3:

Kíváncsi vagyok, Strasbourgnak mi lenne a véleménye erről a véleménynyilvánítás szabadsága, mint egyezménybeli apajog vonatkozásában ... nem mintha ez lenne a legdurvább, amivel számos Btk-beli § szembe megy, de példának jó. Csak ez a gond h minden kis vacak ügy miatt nem lehet Strasbourga szaladgálni, szal én meg azt látom h a magyar jogban kéne már végre rendet tenni.

2016. jan. 31. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!