Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyibe kerül egy lakás...

Mennyibe kerül egy lakás átíratása ha az anya a gyermeke nevére szeretné?

Figyelt kérdés

2016. jan. 6. 18:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

szerintem ügyvédtől függ.

én úgy emlékszem hasonló ügyben 40 ezret hagytunk ott

2016. jan. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
91%
Ha elajándékozza neked az illeték mentes mert közvetlen rokonok vagytok.(ha az illetékre gondolsz)Az ügyvéd aki a szerződést csinálja az ajándékozásról annak van díja,ez változó.Tovább sztem semmi...az ügyvéd beadja a papírokat a földhivatalnak ott áttírják a nevedre.
2016. jan. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
87%
Illetékmentes, az ügyvédi díj az ingatlan értékével arányos, valamilyen százalékot szoktak meghatározni.
2016. jan. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Az ügyvédi díj 0.5%-tól szokott kezdődni.
2016. jan. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 ConnectCare ***** válasza:
75%

Illeték nincsen, de 6.600,- Ft földhivatali eljárási díj van. Illetve az ügyvédi munkadíj, ami megállapodás kérdése.


A jó fej kérdezők ilyenekkel célzottan ügyvédjelölteket keresnek meg, mert ők aztán amúgy nincsenek elkényeztetve/megbecsülve/túlfizetve, de ha kicsit is jó fej a főnökük a saját ügy után ad jutalékot és ígyis-úgyis a jelölttel csináltatják meg az ajándékozási szerződéseket. És lehet kicsit olcsóbban is jön ki.

2016. jan. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Én nem tudom miért, de úgy hallottam, hogy több százezer forint is lehet, de akkor lehet rosszul tudtam. Tehát ha elajándékozza nekem a lakást, akkor illeték nincs, csupán a földhivatali díj és az ügyvédi díj terhelne engem, ami akkor gondolom én pár tízezer forintomba kerülne...
2016. jan. 7. 18:03
 7/16 anonim ***** válasza:
Az ügyvédi díj azért nem olyan kevés. Ismerős most adott el lakást 15 millióért, 100 ezret fizetett az ügyvédnek.
2016. jan. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
De az ügyvédi díj függ az ingatlan értékétől is, nem? Tehát ha mondjuk a mi lakásunk ér 7 milliót, akkor az ügyvédnek 50eft-ot fizetnék?
2016. jan. 8. 17:52
 9/16 anonim ***** válasza:
Évekkel ezelőtt rendes átírási és öröklési illeték is volt. Tehát, ha a gyerek együtt élt a szüleivel, és azok meghaltak, akkor majd beleszakadt, hogy a ház/lakás átírás költségeit kifizesse. Ma már ilyen nincs, egyenes ágon(nagyszülő-szülő-gyerek)sem lakás, sem készpénz ajándékozásnak, öröklésnek nincs adó illetve illetéktartalma.
2016. jan. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Tehát magyarul csak az ügyvédi díj terhelne engem?
2016. jan. 17. 11:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!