Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ebben az esetben panaszt...

Ebben az esetben panaszt tehetek a fogyasztóvédelemnél?

Figyelt kérdés

A telekommal vannak problémáim.


10 Mbit/s netre vagyunk előfizetve, de gyakran csak 3-4 Mbit/s-el jön. Októberben volt egy hiba, amikor percenként ledobott. Akkor tettem hibabejelentést, kijavították a hibát. A hiba előtt 6 Mbit/s volt a net miután kijavították lett 3-4 Mbit/s. Azóta jeleztem nekik 2x is a panaszomat. Egyszer telefonon, ott felvették a hibát, és értesítést küldtek, miszerint "kijavították" Ám a net sebessége ugyanolyan maradt. Közben előjött az is, hogy időnként annyit ír ki a gép, hogy "csatlakoztatva, de nincs internetkapcsolat". Ez többnyire reggel és este szokott előjönni. Utána megtettem a 2. hibabejelentést is, immáron az alábbi problémával megemlítve. Kaptam egy levelet, hogy ügyintézőnk fel fogja önnel venni a kapcsolatot, és a hibát kijavítjuk 72 órán belül. Na már most 51 órája nem történt semmilyen kapcsolatfelvétel, és tájékoztatást sem kaptam a "noreply" levelen kívül.


Ebben az esetben panaszt lehet tenni a fogyasztóvédelemnél? Vagy még próbálkozzak párszor (3-4 alkalommal) és ha azután sincs semmi, akkor mehetek a fogyasztóvédelemhez?



2015. nov. 28. 22:15
 1/10 anonim ***** válasza:
A lényeget hiányolom a leírásból, hogy ez hány eszközt érint, és mi utal arra, hogy a hiba nem a te oldaladon van. Enélkül hiába teszel bejelentést, elküldenek a fenébe.
2015. nov. 28. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha 725 órán belül kell elhárítani a hibát, akkor még jól vannak az 51.órában, így nem tehetsz panaszt senkinek. Időt kell hagyni nekik is
2015. nov. 29. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Biztos nem nálad van a hiba? Ők csak a modemig felelősek.. ha neked a hálókártyád rossz, vagy a géped vacakol az a te felelőséged, sőt ki is fizettetik veled.
2015. nov. 29. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Próbáltuk már több routerrel is, akkor is ilyen lassú volt.


Nem a gépben van a hiba, az összes ismerősöm aki nálunk volt lefuttatuk a speddtest-et és ugyanannyit mutatott mint amennyit a gép. Router-ből már kértünk kölcsön egyet, és azzal is ugyanilyen lassú volt.


Konkrétan kb 6 eszközt érint. Annyira lassú a net, hogyha valaki videót néz a lakásban, és mellette a másik személy például online játszik, akkor a többi eszköz már olyan lassan tölti be az oldalakat, hogy hihetetlen. Egyszerűen nincs sávszélesség. Sőt ha online játék mellett valaki videót néz, akkor a hálózat gyakran szakadozni kezd, a játék pedig lecsatlakozik.


Nincs sávszélesség egyszerűen. Nem azért, de neharagudjunk már, de 2015-öt lassan 2016-ot írunk és ott tartunk hogy nem tudunk online játszani és videót nézni egyszerre?

2015. nov. 29. 14:49
 5/10 anonim ***** válasza:
A kérdező pont a lényeget nem írta le. Jó rendben hogy 10 Mbit/sec le töltésű netre fizetett elő. De azt nem írta le hogy ebből a 10 Mbit/sec-ből mennyi a garantált! Mert a Telekom hivatalosan csak a garantáltra köt szerződést! A 10 Mbit/sec az szerintem a névleges vagyis a maximális. Amit a Telekom nem köteles garantálni.
2015. nov. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Én ezt értem, de az ügyfélszolgálaton annyit mondtak, amikor látták a mérésben, hogy nekik is 3 Mbit/s-el megy, hogy ez nem állapot. Tudják, hogy 1 Mbit/s-ig nem is kellene hogy hívjuk őket, de ez nem állapot, ezért utánanéznek a hibának.
2015. nov. 29. 17:48
 7/10 anonim ***** válasza:

Hehe. Nekünk is ez volt. 2012 óta 50mbps-es telekom netünk van, a telekom adott hozzá routert, évekig nem volt vele probléma. Aztán vettem egy wifi adaptert az egyik asztali géphez. Viszonylag sokáig használtam úgy a netet, az öreg géppel. Nyáron vettem egy gépet. Azzal is jól ment. Windows 7 volt rajta, de augusztusban frissítettem 10-re. Augusztus végefelé hihetetlen laggokat vettem észre a neten. Hol volt net, hol nem. Hihetetlen laggok voltak, egészen addig, amíg a wifi adapter helyett bekötöttem egy lankábelt+ vettem egy kicsi switchet. Azóta rendben van minden. Tehát driver probléma volt a háttérben. DE! Most megnéztem speedtesten az ELVILEG 50 megás netünk sebességét: ping: 6ms, letöltés: 20,5 mbps; feltöltés: 1,1mbps. És a telekom a weboldalán ki is írja, hogy van egy korlát a sávszélességre.

Valószínűleg nálatok ugyanez van. 2/5-öde a sebesség, amit kiírnak. De nem szólhatsz semmit, mert kiírják a korlátot, és akkor már arra szerződtél, nem a 10megára :D

Amúgy jó a net, de a driverproblémák miatt hónapokig rageltem. Lehet, hogy nálatok is egy driver sz*rakszik. Próbáljátok ki.

2015. nov. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Hogyhogy van egy korlát a sávszélességre?


Nem inkább egy minimum, amit el kell érnie?



Meg nem is értem ezt az egészet. Csinálják ezt a digitális várost, dec 10-re készen kellene lenniük, de leálltak, mert befagyott a föld. Természetesen kézzel ásnak, nem markolóval, miért is készülnének el időre.


Egyébként pedig most fektetik le az optikai kábeleket, holott elég lenne a kis központot fejleszteni. Mert a központ nem bír többet. A kábel bírna...


Legalább csinálnák meg, akkor először azt. HOgyha már úgyis fejleszteni kell majd azt is, akkor kezdjék azzal, hogy akkor már legalább 30 megás net legyen először aztán ha lesz optikai, akkor meg lesz száz megás...


Vicc ez a telekom. Online hibajelentőt kitöltöm, 5 napig semmi válasz.....


Annyira rossz a net, hogy skype-on nem tudok beszélni 3 emberrel egyszerre! Videóhívás nélkül persze, de a hang az szakadozik!

2015. dec. 1. 21:20
 9/10 anonim ***** válasza:

[link]

Ok, nem korlát. De 20mbps fölé soha a büdös életben nem ment a net sebessége. Amúgy nem tehetsz panaszt (elméletileg), mert a táblázatban benne van, hogy a net sebessége elvileg hiába képes elérni a hőn áhított 10 mbps-t, ebből csak 1-et garantálnak. Amúgy, ha érdekel, nekünk netmánia xl-ünk van. Ami soha a büdös életben nem fogja elérni az 50-et, de ez van, 15 a garantált, általában a 20-at tudja tartani. :p

2015. dec. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Bocs, hogy korlátot írtam, nem igazán voltam magamnál. Igen, az a garantált sávszélesség. Azt el fogja érni a neted, de azt, hogy bőven felémegy, azt ne várd ezektől a hiénáktól... Nekem 20, neked kb. 4. Pont a 40%-át éri el csak a valós sebesség a maximumnak. xD
2015. dec. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!