Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jól tudom, hogy ha egy webáruh...

Jól tudom, hogy ha egy webáruház nem ad írásos tájékoztatást a 14 napos elállási jogomról, akkor ez 12 hónapra növekszik?

Figyelt kérdés
Azt olvastam valahol (már nem tudom, hogy hol), hogy kevés az, hogy a weboldalukon feltüntetik ezt az információt (mondjuk az ÁSZF-ben), hanem írásban el kell ezt küldeniük a vásárlók részére.
2015. okt. 30. 20:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Mitől növekedne?
2015. okt. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

"Mitől növekedne?"


Attól hogy van egy ilyen jogszabály. Csak a tájékoztatás módja a kérdéses számomra.

2015. okt. 30. 21:15
 3/5 anonim ***** válasza:
70%

Ez egy baromság.

Hiányos tájékoztatás nem jelenti azt, hogy egy év lesz az elállás ideje, másrészt eredeti állapotban kell visszaszolgáltatni, ami egy év használat után valszeg nem áll meg.

2015. okt. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen jogszabály és nem növekszik. Remélem kielégítő választ kaptál.
2015. okt. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Andizsuzsi ***** válasza:

De, a hiányos tájékoztatás ezt jwlenti.


Viszont elég a honlapon jól látható helyen közzétenni.

"tájékoztatást - világos és közérthető nyelven - a fogyasztóval közli, vagy azt a fogyasztó számára elérhetővé teszi az alkalmazott távollévők közötti kommunikációt lehetővé tévő eszköznek megfelelő módon."

2015. okt. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!