Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez szerintetek "Legális"?

Ez szerintetek "Legális"?

Figyelt kérdés
Becsöngetett ma egy fiatalember (olyan 16-18 éves lehetett kb ) hogy zsido közöségi egyesületnek (vagy milyen egyesületnek a lényeg hogy az biztos zsido és egyesületett mondott ) gyüjt pénzt. Le is irta hogy milyen célokra forditják mutatott papirokat is minden ugy tünt rendben van tehát nem kamu egyesületröl van szó hanem valoban létezö. De szerintetek lehet házalni adománygyüjtés céljábol mégha valodi egyesületöl jött is a gyerek ? ezen gondolkodom de nehogy félre értsétek nem vagyok roszz ember és a zsidokal sincs bajom csak ezen gondolkodtam hogy ez legális -e hogy házalásal adományt gyüjt az zsidó egyesületének. Amugy adtam neki egy 500-ast ,szimpatikusnak tünt ezt leszámitva. Köszi elöre is a válaszokat
2010. márc. 17. 16:31
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
mert az legális, hogy a FIDESZ (Orbán Viktor) NÉVRE SZÓLÓ levelet küld, sárga befizetési csekkel együtt, hogy pénzt gyűjtsön a pártjuk?... számára.
2010. márc. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Véleményem szerint nem legális. A zsidókról meg pláne nem tudom elképzelni, hogy ilyenfajta gyűjtéshez folyamodna.
2010. márc. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

én soha nem adok ilyeneknek pénzt. elkérem a számlaszámot, ha nincs nekik, az már gyanús, de ha van, akkor sem utalok...


méghogy a zsidók csórók??? az évszázad vicce!!!!


te is jó nagy marha vagy, h csak úgy osztogatod a pénzedet. inkább vettél volna valami csóri kis csövinek egy kannásbort, már akkor jobb helyre ment volna a lé...

2010. márc. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Azért ez már megint milyen hülyeség hogy minden zsidó gazdag szerinted ? szánalmas... amugy volt számlaszámuk is de mivel jonak látam adni neki meg nekem nem nagyon számit az az 500-as remélem neki(k) fontosabb mint nekem. Nem hinném hogy 500 ft lenne a becsülete a gyereknek.
2010. márc. 17. 18:08
 15/15 anonim ***** válasza:

Adományról a számvitelről szóló törvény szerint NEM LEHET (kifejezetten tiltott) dolog számlát adni.

Adományról adományigazolást lehet kiállítani, az adomány készpénzes bevételezését pedig bevételi pénztárbizonylattal kell dokumentálni. Azonban amikor "párszázforintos" adományokról van szó, akkor egy hitelesített, a célt szentesítő gyűjtőív vagy átvételi elismervény is elegendő, amennyiben az adott ív vagy elismervény szigorú számadás alá vett bizonylatként a szervezetnél nyilván van tartva. (Ezt az adományozó nem jellemzően tudja igazolni, ilyenkor érdemes adományigazolást kérni.)


Amikor képeslapot VESZEL, akkor ott egy gazdasági ügylet jön létre, hiszen árut váltasz pénzzel. Tehát ott KELL számlát adni az adott szervezetnek.

De továbbmegyek: Amennyiben te a szervezetet ADOMÁNNYAL támogatod, akkor a szervezet a reprezentációs költségeinek a terhére el tudja neked számolni a TÉRÍTÉSMENTESEN juttatott csekély értékű ajándékot - amely akár egy képeslap is lehet.


Tehát a paletta sokszínű. Az biztos, hogy adományról SZÁMLA NEM ÁLLÍTHATÓ KI. Ez súlyos számviteli hiba. Viszont ezerféle úton-módon juthat el a szervezethez.


A sárgacsekkes befizetés is teljesen jó, egyértelműen dokumentált adomány.

2010. márc. 19. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!