Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez szerintetek "Legális"?

Ez szerintetek "Legális"?

Figyelt kérdés
Becsöngetett ma egy fiatalember (olyan 16-18 éves lehetett kb ) hogy zsido közöségi egyesületnek (vagy milyen egyesületnek a lényeg hogy az biztos zsido és egyesületett mondott ) gyüjt pénzt. Le is irta hogy milyen célokra forditják mutatott papirokat is minden ugy tünt rendben van tehát nem kamu egyesületröl van szó hanem valoban létezö. De szerintetek lehet házalni adománygyüjtés céljábol mégha valodi egyesületöl jött is a gyerek ? ezen gondolkodom de nehogy félre értsétek nem vagyok roszz ember és a zsidokal sincs bajom csak ezen gondolkodtam hogy ez legális -e hogy házalásal adományt gyüjt az zsidó egyesületének. Amugy adtam neki egy 500-ast ,szimpatikusnak tünt ezt leszámitva. Köszi elöre is a válaszokat
2010. márc. 17. 16:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

legális,ha bejegyzett alapítványnak gyüjt,tudjaigazolni magát és számlát ad.

Amennyiben valamelyik hiányzott délután,akkot átvágtak.

2010. márc. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%
Bocs a hibákért,húzza a kutya a billentyűt.
2010. márc. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
számlát nem adott ... :S nem is tudtam hogy kellene , de amugy igazolta magát és minden papirt megmutatott nem ugy tünt mint aki átvágna
2010. márc. 17. 16:44
 4/15 anonim ***** válasza:
74%

Persze. Mi lenne benne a törvénytelen?


Ha becsap, akkor csaló. De ha tényleg annak, és tényleg arra a célra gyűjt, akkor mi a gond? Ha nem akarod nem engeded be, szóba sem kell állnod vele. Ennél még a bedobott hirdetések is idegesítőbbek, a telefonos választási kampányhívásokról nem is szólva! :)


Ui.: Igaz, én a Krisnásokkal, meg a Jehovistákkal is leállok olykor beszélgetni.

2010. márc. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
74%
Tudtommal csak a Krisnások szoktak az egyházak közül gyűjteni,mások nem.Valószínűleg átvágott a srác.
2010. márc. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
OFF Épp írtam, azért nem olvastam. NEM kell számlát adnia. Amennyiben kiemelten közhasznú a tevékenység, amire gyűjt, akkor igénybe lehet venni rá adókedvezményt. Ez esetben kérhetsz TE igazolást az adományról, de ez sem kötelező. Te döntöd el, igénybe veszed-e? Számlát adni akkor kötelező, ha olyan gazdasági tevékenység valósul meg, aminek például adóvonzata van. Ez nem olyan. Tudtommal. ON
2010. márc. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
nem jött be nem is kéreszkedett be , csak kint beszétünk.
2010. márc. 17. 16:48
 8/15 anonim ***** válasza:

A csalók pont azért tudnak átvágni embereket,mert jól előtudják magukat adni.Szimpatikus viselkedés,és már meg is lágyult a szív.Nagyon jó emberismerők,tudják mivel lehet elérni a kívánt hatást.

Legközelebb kérdezd meg,hogy hol tudnád az adományodat befizetni,ahol megtudhatod,hogy tényleg jó helyre megy a pénz.Ha már adni szeretnél,akkor tényleg a rászorulókhoz menjen a pénz,ne a szélhámosoknak.

2010. márc. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Jo persze értem :) De minden volt a paprion a székhelye az egyesületnek a számlaszáma ,még bélyegzö is volt rajta, ö meg egy önkéntes volt.
2010. márc. 17. 16:56
 10/15 anonim ***** válasza:

Pénzt gyüjteni adószámmal lehet.Számlát adni kell,nem régóta,de ez a szabály.

Ha ezentúl képeslapot veszel,amit sérült gyerekek festettek,vagy csak pénzt adsz az árusnak,akkor is kell számlát adnia.

2010. márc. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!