Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért legális a bong pipa?...

Miért legális a bong pipa? Többi lent.

Figyelt kérdés

a bong pipát elvileg azért veszik az emberek hogy füvezzenek vele, de füvezni meg nem szabad

akkor miért legális olyan terméket kiadni amivel füvezni lehet? :D


2011. okt. 18. 22:02
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
lehet hogy csak én vagyok ehez hülye, de szerintem ebbe nincs sok logika
2011. okt. 18. 22:02
 2/16 anonim ***** válasza:
95%
Igen, csak te vagy ilyen hülye, mivel a te gondolkodásodban nincs logika. A pipa, az egy pipa, és kész. Egy darab üveg. Nem árt senkinek, lehet belőle dohányt is szívni.
2011. okt. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
100%
Tudod mi legális még? A golyóstoll. Pedig bárkit nyakon lehet vele szúrni.. de az már gyilkosság!
2011. okt. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
azt tudom hogy lehet dohánnyal is...de ha viszont rákárestek hogy lehet-e vele, akkor mindenki azt írja hogy nem lehet mert hülyeség és ... és mindenhol leírják hogy marihuána szívásra van kitalálva, és szerintem nem is egy olyan szép találmány hogy csak dísznek legyen, mert ha valaki vesz, az használni is fogja :D
2011. okt. 18. 22:16
 5/16 anonim ***** válasza:
84%
tiltsuk be a cigipapírt is, mert abból tekerik a füves cigit. amúgy sima mini-vizipipa is lehet, sokan annak használják, úgy értem nem drog, sima melasz.
2011. okt. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
79%
Tiltsuk be a benzint, hígítót, ragasztót, mert azokat is szokták szívni. Tiltsuk be a bankkártyákat, mert azzal csinálják az utcákat a kokóhoz.
2011. okt. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Az érettségiző ***** válasza:
100%
A fű illegális, így felesleges betiltani. Ha meg be is tiltanák a pipát, akkor csak natúran szívnák, de most a drogprevenció ezzel semennyire sincs előbbre. Felesleges korlátozás, ami rontja a kereskedelmet, és nagyobb bürokráciát okoz.
2011. okt. 19. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

sokan írtak hülyeségeket hogy golyóstollal lehet ölni, higítót is lehet drognak használni stb...

vélemény:

toll elsődlegesen írás

higító első sorban festés

bakkártya elsősorban fizetés

ragasztó elsősorban ragasztás

bongpipa elsősorban füvezés :D

azért remélem érződik hogy írás, festés fizetés ragasztás legális, de a füvezés (magyarországon) nem

2011. okt. 19. 16:50
 9/16 anonim ***** válasza:

Kérdésedre a válasz:

Magyarországon minden olyan termék illegális, amely tartalmazza a THC nevű hatóanyagot. Cannabis származékok pl. a marihuána gubója, a hasis illetve a hasisolaj. Ezekben jelentős mennyiségben van THC, ezért tilos kereskedni illetve élvezeti cikként felhasználni őket.

Tudtommal a bong pipában nem nagyon található a fű hatóanyagából szűz állapotában... Külön kifejezetten arra a célra alkalmazandó, heroinos tűt is lehetne kitalálni és piacra dobni, teljesen törvényes lenne. Az már más kérdés hogy a közerkölcs erre hogy reagálna, de mindentől függetlenül a heroin a tiltott és nem a fecskendő. Cannabis logós pólóba is járhatsz az utcán legfeljebb rossz szemmel néznek rád, vagy adnak egy pacsit, de lecsukni csak akkor fognak ha füvet birtokolsz.

Kendermagot is nyugodtan vehetsz, madáreleség gyanánt (a magban még nem található hatóanyag), de aztán ha abból palántát nevelsz az már törvénybe ütközik.


Igazából nem a fű a ami tiltott, hanem a THC.

Fontos különbség.

2011. dec. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
0%
teljesen igaza van a kérdezőnek! bennem is felmerült ez a kérdés, de aki csak olyan választ tud adni, aminek semmi köze nincs kérdéshez...az minek kommentel?!A világ legidiótább példája volt a golyóstoll, vagy tartsd meg a véleményed vagy gondold át. A bong legális, aminek a fogyasztására alkalmas illegális és a kérdés előjön újra és újra. Miért?!
2012. máj. 24. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!