Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nekem muszáj a bíróság szórako...

Nekem muszáj a bíróság szórakozását és az anyagi veszteségeket tűrnöm? Hol élünk?

Figyelt kérdés

Tegnapelőtt lett volna tárgyalás, mert a rendkívül veszélyes rágalmazás bcs miatt egy idióta feljelentett (tök alaptalanul, de ez most mindegy).


Aztán történt a csoda, hogy én haza jöttem Dél-Afrikából, erre meg közlik, hogy sajnos nem tudtak előbb értesíteni, de beteg a bíró, ezért elmarad a tárgyalás és valamikor 2016 márciusra tűztek ki újat, ahol persze fú de fontos és kötelező megjelenni.


Álljunk már a hülyeséggel, elnézést, de ezt a több millás veszteséget ki a frász fogja nekem megtéríteni? Az egy dolog h bcs sincs, na de arról főleg nem tehetek, hogy még haza is jövök, és akkor beteg a bíró, ezért hurrá, ugrik újabb 400 ezrem.


Lehet ez ellen tenni valamit? Az ész megáll komolyan .... És akkor ez így fog menni még 5 évig?


2015. okt. 13. 09:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Ügyvéd, és majd ő képvisel a tárgyalásokon.

Egyébként meg akkor már erről is megkérdezheted, hogy kaphatsz-e valami kártérítést. Persze abból is csak 10 év múlva lenne valami.

Nekünk 4 évbe telt a jogerős végzés egy ügyben. Persze ugyanaz lett az x. tárgyalás vége is, mint az első alkalommal első fokon. Az hogy közben minket milyen anyagi kár ért, senkit sem érdekel. És persze az sem, hogy hiába van végzés, nem végrehajtható.

Ennyit a magyar igazságszolgáltatásról.

2015. okt. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az otthonodból a bíróságra való utazásod költségeit megtéríttetheted a bírósággal (ha idézve vagy), ha ez számodra aránytalanul nagy megterhelést jelent.
2015. okt. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Utazási költség megtérítése, erre kérdezz rá az ügyvédednél, ő tudni fogja, hogyan kell benyújtani az igénylést.
2015. okt. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

de hát az idézéseikben ezek mindig azt írják h állítólag kötelező a személyes megjelenésem ...


csak ez tényleg azért undorító, mert gondoljunk bele, elég egy haragosom, aki majd szépen évente eljátssza ezt, hogy feljelent rágalmazásért, és ha tényleg köteles vagyok megjelenni, tök hiába vonja utána vissza a feljelentését, akkor is nekem úsztak a millióim csak a megjelenés miatt. az agyam eldobom komolyan, nem hiszem el, hogy a töketlen magyar bíróságoknak nem lehet ezt jelezni, hogy azért álljunk már meg kicsit az idiótaságokkal .... tán mintha mégse lenne egy alaptalan rágalmazás arányban azzal h az nekem több millába kerüljön csak az utazás miatt.


na igen, ha meg utána kártérítési pert indítok, amiatt újra kell jönnöm, újra elmegy vele szépen 10 év, és majd megítélik ESETLEG az okozott kár tizedét.

2015. okt. 13. 19:35
 5/7 anonim ***** válasza:

Lehet, de nem biztos, hogy a bíróság a hibás.


Tegyél panaszt az elnöknél,vizsgálja ki: ha máár tényleg korábban beteg volt a bíró, és értesíthettek volna, de nem tették, akkor ez valóban még a bíróság kárfelelősségét is megalapozhatja.


Ha viszont aznap, vagy előző nap betegedett meg, akkor ez nyilvánvaló objekítv véletlen. És hogy kitéríti meg a károd? Ha elítélnek, senki. Ha felmentenek, vagy megszüntetik az eljárást, az ügydöntő határozatban a magánvádlót kötelezhetik rá. Azt azért jelentsd be, hogy az ideutazűssal mennyi költséged keletkezett, jegyet/számlát tedd el.

2015. okt. 14. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

hát igen, csak gondolom el is ismeri majd a bíróság, hogy az ő felelőssége volt? sztem inkább kitalálják. hogy jaj micsoda véletlen történt ...


csak már tényleg iszonyú fárasztó h a legkisebb ..ar ügyben is Strasbourghoz kelljen rohangálni, mert ezek minimálisan se képesek szabályszerűen eljárni (nemhogy aztán szabályos érdemi döntést hozni ...)

2015. okt. 14. 12:53
 7/7 wagnerur1 válasza:

Kedves kérdező. Biztos elsiklottál egy lényeges részlet felett a korábbi válaszoknál is. Ügyvéd. Hogy egészen biztosra menjek: ÜGYVÉD. Egyébként az utazási költségtérítés egy nagyon régi módszer, nem véletlenül lett bevezetve, bár a tanúk esetében inkább. És ha már az internet előtt ülsz (mivel ezt a kérdést is sikerült feltenni itt, így feltételezem van internet-elérésed) rá is kereshettél volna nyavalygás helyett. Akár Afrika elrejtett zugából is. Ha pervesztes leszel, szinte mindegy, az utazási költségedet nem fogja megtéríteni senki. Ha nyersz, (szinte) minden költséget a felperessel fizettethetsz meg. Én az első percben ügyvédhez fordultam volna. Egy csomó költségtől és utánajárástól megszabadulva, okosabban dönthetnél.


"Lehet ez ellen tenni valamit? Az ész megáll komolyan .... És akkor ez így fog menni még 5 évig?" Igen. Ha nem vagy ilyen buta. A bíró bármikor, akár a per előtt 10 perccel is lehet beteg. Vagy szerinted nem? Mi járhatott a fejedben amikor ezt a kérdést feltetted?


"Álljunk már a hülyeséggel, elnézést, de ezt a több millás veszteséget ki a frász fogja nekem megtéríteni? Az egy dolog h bcs sincs, na de arról főleg nem tehetek, hogy még haza is jövök, és akkor beteg a bíró, ezért hurrá, ugrik újabb 400 ezrem."


Igen. álljunk meg a hülyeséggel. Fogadj ügyvédet. Hja, ezt már írtuk párszor. Ahogy a felperesnek, így neked is bizonyítanod kell majd ha nyersz, hogy ilyen veszteségeid voltak. Ezt ügyvéden keresztül is lehet. Hja, az ügyvédet már írtam.

A bíró meg gondolt egyet és úgy döntött, holnap én beteg leszek. Csak neked, csak most, talán csak holnap.


Nem tudom, hol nőttél fel, mit csinálsz, de ha ilyen veszteségeid vannak pár nap alatt, láttál már ügyvédet.

2018. máj. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!