Ha irreálisan magas gyerektartásban egyeznek meg a szülők, azt jóváhagyja a bíróság?










Miert irrealis? Ha ennyit keresett az apa, akkor nyilvan eddig se tengodott a csalad.
Azert mert elvaltak, mar csak zsiroskenyeren eljen utana a ket kicsi?
A gyerektartasnak az (is) a celja, hogy a gyerekek eletszinvonala lehetoleg a valas miatt ne csokkenjen.
Meg ha egyszer megegyeztek, akkor abba miert szolna bele a birosag ?
Egy feltetel van: a gyerekre legyen forditva. Ha anyuka magara koltene az egeszet, akkor ertenem az ellenerzest, de ezt nem irod.





Én még keveslem is ekkora fizuhoz képest.
Egyébként miért kérdezed?





Szerintem ez egyáltalán nem irreális.
Egyébként ha az anyának és az apának ez nem irreális, akkor neked miért? És ki vagy te?
Ha mwgegyeztek, akkor nem kell biro de meg birosag sem.
Minek kellene valakinek is biraskodni egy megegyezesen?
Hol van itt a logika?
Ja, te akarsz biraskodni, na de neked nincs hozza jogod.





"Ha megegyeztek, akkor nem kell biro de meg birosag sem.
Minek kellene valakinek is biraskodni egy megegyezesen?
Hol van itt a logika?"
A logika ott van, hogy egy PRIVÁT egyezség nek kötelez jogilag senkit semmire, ellenben a BÍRÓSÁGI határozat igen.
Ezért van az, hoyg megegyezés esetén a bíróság a felek közni megállapodást foglalja határozatba és attól kezdve nem gondolhatja meg magát egyik fél sem indokolatlanul.
Ugyanis igen sokan fizetnek egy-két évig, és utána "elfelejtik", a másik meg nem tud semmit tenni - a gyereknek meg továbbra is vannak szükségletei, vagy sokszor elkezd valamelyik sokkal többet követelni, mondván, hogy a gyerek többe kerül és ekkor is indul a harc, minden jogalap nélkül.
EZÉRT tisztább és kötelezö a hivatalos határozat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!