Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Villamosszéket minden gyilkosn...

Villamosszéket minden gyilkosnak! Ugye egyet értetek velem?

Figyelt kérdés
2010. márc. 10. 10:51
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
68%

Nem kell ide halálbüntetés. Megmondom én, mi kell.

Ugye van most olyan tárgyunk, hogy televízió. Nos, azon keresztül bele kell verni az emberek fejébe, hogy ha börtönbe kerülnek, az olyan lesz, mint egy kényszermunkatábor. (Természetesen emellett létre is hozzuk ezeket a táborokat)


Ha az emberek már egész picikoruk óta úgy nőnek fel, hogy reflexükké válik, hogy még a börtön gondolatára is reszketés és utálat fogja el őket, akkor 10-szer meggondolják majd, hogy akarnak-e oda menni.


Amúgy ezt a stratégiát a holokausztból merítettem. Ma úgy nevelik az embereket babakoruk óta, hogy tiszteljék a zsidókat és reflexből undorítónak találják saját magukat, ha kismértékben is rosszat fltételeznek egy zsidóról, mert "zsidó nem lehet rossz ember!".


Ezt fiatalkorában már minden európai ember megtanulja.

2010. márc. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Az utolsónak igaza van, bár szerintem gyerekkorban még mindenki számára félelmetesebb a börtön, mint felnőtt korban, mert akkor már tudja, hogy nem úgy néz ki, mint a mesékben a tömlöc.


Kérdező, szerintem te meg ne primitívezz le másokat a te hozzáállásoddal. A büntetés ugyanis nem a hozzátartozók lelkének gyógyítását szolgálja, bármilyen fájdalmas is ez.

A mai börtönök eredeti funkciója egyrészt az, hogy a bűnözőket elzárja az ártatlanoktól, másrészt az, hogy onnan megjavulva kerüljenek ki. Sajnos a második funkció gyakorlatilag egyáltalán nem teljesül. Ezen kéne változtatni. Aki pedig javíthatatlan, annak a tényleges életfogytiglan éppen elég nagy büntetés lenne, hiszen nem kellemes annak a tudatában élni, hogy soha soha az életben nem teheted már azt, amit akarsz, nem mehetsz oda, ahova akarsz, semmi nem fog változni soha.

2010. márc. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%

"A szemet szemért elv vakká teszi a világot"

Vannak aggályaim a halálbüntetéssel. Például ha valaki ártatlan, akkor mi van. Ha lenne ilyen varázslat, hogy oké feltámasztjuk bocsi, akkor rendben, de így mindig lesznek, akik ártatlanul halnak meg. Egyébként mintha antihumánis is lenne... Meg most egy gondatlan emberölésért, mikor véletlen történik és az elkövető nem is akarja szerintem nem kéne villamosszék elé vinni... De ezt mindenkinek magának kell eldöntenie. Zálogjogról lehet pókerarccal vitatkozni, de az emberi élet nem ilyen. Szóval szerintem inkább ne.

2010. márc. 12. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim válasza:
27%
Egyet értek. Lógjon az összes, mocsok féreg. Gusztustalan söpredékei a társadalomnak.
2010. márc. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
Köszi szépen hogy ilyen sok választ írtatok.
2010. márc. 23. 10:34
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!