Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehet tartózkodási engedélyt...

Lehet tartózkodási engedélyt hosszabbitani, ha munkahelyet váltottam?

Figyelt kérdés
Külhoni magyar vagyok, 2 évig dolgoztam egy helyen, ami sajnos megszünt, igy új munkát kellett keresnem! Sikerült is találnom! Szeptember 21-én jár le a tartózkodási vízumom. Már minden rendben volt a papirokkal, csak a munkavállaló engedélyre vártam. Elutasitották, mert hogy az előző munkavállalási engedélyem szept. 21-ig szól és addig nem adhatnak ki másik! Most mit tegyek? Ráadásul a letelepedési engedélyem is folyamatban van, még 3 hónap és ha minden jól megy a kezemben lesz. Csakhogy ha hazamegyek, mert nem tudom megosszabbitani a vízumom, akkor nem tudok majd visszajönni, hogy beüssék a letelepedésit. Mit tegyek? Ha valaki tud segitsen! Nem szeretném itthagyni a vőlegényem!
2008. szept. 4. 18:00
 1/1 anonim válasza:
Meg lehet hosszaitani ha az új munkáltatót kéri, s mivel már meg van a régi nem kell egy újat igényeljen, de mindenféleképpen a munkáltatód kell ezt igényelje, vagy bejelentse a munkaügynél, hogy szeretné meghosszabitani a már meglévő engedéjt, aztán te meg a bevándorlási hivatalnál le kell jelentsd a változást.
2008. nov. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!