Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A felmondásom beadásának...

A felmondásom beadásának napja beleszámít a 30 napos felmondási időbe?

Figyelt kérdés

Vagy csak a következő nap az első?

3-án mondtam fel a munkahelyemen, de épp szabin van a hr-es munkatársunk. A könyvelő számolása szerint nem számít bele, tehát 4-e az első nap, így április 2-a az utolsó, 30. napom. Tényleg így van?


2010. márc. 5. 09:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Nézd, tök mindegy egy nap ide vagy oda. Ha be sem mennél erre a harminc napra tudod mi történne? Gyorsan kiállítanák a papírjaid hogy ne kelljen adózni utánad. Én így mondtam fel engem is kötelezni akartak felmondási időre. Megmondtam szerdára legyenek kész a papírok, ha nem meg azt sem bánom. Fizessék nyugodtan utánam az adót meg a TB t D
2010. márc. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja és természetesen azonnal csoda történt! Szerdára kész voltak az iratok és a cég fejvesztve tekintett el az addig minden előttem felmondóra rákényszerített felmondási időtől. xD
2010. márc. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Tehát a tanácsom: Amikor úgy érzed hogy elég letelt, vagy már nincs kedved bemenni akkor ne menj. Nehogymár még ezt is ők döntsék el egyoldalúan hogy mikor telik le. Ma Magyarországon a munkaadók épp eléggé nyeregben érzik maguk és épp eleget lopnak tőled azalatt az idő alatt míg dolgozol nekik. Mikor már úgyis tudod hogy eljössz akkor már légy te az úr és ők a szolgák! Dönts te, ők meg kötelesek tudomásul venni. Ennyi..
2010. márc. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ja és mégegy jótanács:

Ha megpróbálnak sarokba szorítani, egyetlen mondattal szoktam intézni:

-Rendben drágám, majd gyulán a munkaügyi bíróságon megvitatjuk.

Na ilyenkor már rendszerint a csillagos eget is kifizetik minden különösebb reklamáció nélkül, és kiállítanak olyan szép közös megegyezéses papírt hogy bárki megirigyelné. Ugye tudod hogy az országban nincs olyan cég aki ne ütné meg nem kicsit a bokáját ha egyszer vki kinyitná a csipáját?

2010. márc. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Aha...hát ezzel sajnos nem válaszoltad meg a kérdésemet.

Ez a cég még soha senkit nem engedett el a felmondási idő lejárta előtt. És nem haragban válunk el. Én egyszerűen találtam új helyet, ők tudomásul vették, és amennyire tudom, ők határozzák meg,h mehetek-e előbb vagy nem.

A kijáró szabijaimat már kivettem. Trükközni nem akarok.

Azért fontos, hogy beleszámít-e vagy nem, mert ha nem, akkor épp nagypéntek lenne az utolsó napom, és mivel németekkel dolgozunk-és ez náluk ünnepnap, az osztrákoknál meg nem-a csapat nagy része kötelező szabit vesz ki, 3 kértek, hogy maradjon bent. Na ugye nekem nincs több kivehető szabim, és semmi kedvem nagypénteken bemenni! Ezért nem mind1, hogy egy nap ide vagy oda!

2010. márc. 6. 08:30

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!