Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Anyám az élettársával jogilag...

Anyám az élettársával jogilag megteheti hogy az utcára dobjanak?

Figyelt kérdés

Anyám az utcára akar dobni, hivatalason megteheti ezt? Az övé a ház, azt mondta azt csinál amit akar. Az élettársa csak úgy ideköltözött. Ő is ordít velem hogy költözzek el. Nem tudom milyen jogon veszi a bátorságot egy jöt ment idegen aki ide költözik és azt mondja költözek el.

Próbálnak ellehetetleníteni az életem pl éjjel csörömpölnek hogy ne aludjak vagy egy vödör vizet borítottak az ágyamra stb stb. Mit lehet ilyenkor tenni? Jogilag megtehető ez? Mit csináljak forduljak ügyvédhez? Pereljem be az anyámat pusztán azért hogy ne kerüljek az utcára?


2015. jún. 9. 20:07
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.Próbálok valamit kitalálni

Azzal se lenne gondom hogy elköltözzek csak az albérlet már sok lenne nekem. Én tartom el magam, de az albi árát már nem tudom fizetni

2015. jún. 9. 21:08
 22/37 anonim ***** válasza:
100%

Azért kérdeztem az okot, hogy lássuk, van-e rá esély, hogy rendezzétek a viszonyotokat. Elköltözni nem tudsz, ott lenni pokol, ki akarnak dobni, első körben mégiscsak azt lett volna jó megpróbálni, hogy maradhass, normálisabb légkörben.

Ha úgy látod, erre nincs esély, nézz körül, mik a lehetőségek. Önkormányzat, segélyszervezet, akár egyház is segíthet. Nagyszülők, valaki rokon nincs, akivel tudnál beszélni?

2015. jún. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 A kérdező kommentje:
Mamám van csak de már öreg és leépült. És ő itt is lakik
2015. jún. 9. 21:24
 24/37 anonim ***** válasza:
82%
Hogy tartod el magad ha nem tudsz albérletet fizetni?
2015. jún. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
100%

#17: polgári jog II. 1-es, leülhetsz!


Kitehet anyád ha úgy akarja, sajnos ez van. És az élettársát is (csak nagyon kivételes esetben nem teheti ki).

2015. jún. 10. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
81%

'Sokszor a fejemhez vágta már hogy nem kívánt terheség vagyok.

Aztán ahogy felnőttem azt mondják hasonlítok apámra. Pechemre. Ami csak olaj a tűzre Mer mégis csak minden nap emlékeztetem anyámat arra hogy mi történt régen, mit tett,ő. Gondolom ez szúrja a szemét.'


De érdekes. Régebben a szülő nem károgott ennyit, hanem felnevelte a gyerkőcöt, még akkor is ha putriban laktak. Anyádnak -bocs a kifejezésért- de ritka szar élete lehet/ett, ha nem kívánt terhességnek tekint. Ezen kívül nem azon kellene jártatnia az eszét, mi történt x évvel ezelőtt...

Szóval édesanyád a frusztrált, hisztériás kat.-ba sorolható.

(Na most majd jönnek a lepontozások, látom előre....)

2015. jún. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
70%

26-os!


Részemről semmi lepontozás. Ellenkezőleg!

2015. jún. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
24%

Régebben a gyerkőc 16 évesen már dolgozott (abban a társadalmi rétegben, ahova a kérdező vélhetőleg tartozik), és munkásszállón lakott. Ha kapott egy-két pofont akár a szüleitől, akár a tanáraitól vagy a gyárban a művezetőjétől, maximum megköszönhette a törődést.


Maradjunk már a realitások talaján, ha kérhetem.

2015. jún. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
0%

'Régebben a gyerkőc 16 évesen már dolgozott (abban a társadalmi rétegben, ahova a kérdező vélhetőleg tartozik), és munkásszállón lakott.'


Úgy tudom, a munkásszálló a kádári kor szülötte, de ha tévedek, akkor valaki javítson ki...

2015. jún. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
100%

"(abban a társadalmi rétegben, ahova a kérdező vélhetőleg tartozik)"


Hadd kérdezzem meg, kedves 28-as kérdező, miből vonsz le következtetést a kérdező társadalmi rétegére?

Én ugyanis nem látok a leírtakban erre utaló információt.


Persze én is hallottam e kérdésben sztereotípiákat, csak hát azok hamis előítéleten alapulnak.

2015. jún. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!