Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megteheti ezt jogszerűen apám?

Megteheti ezt jogszerűen apám?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, nem egyszerű a helyzet, mert a lakhatásba, rezsibe apám nem fogad el pénzt, de néha követeli, hogy költözzek el, amiért nem járulok hozzá a költségekhez. Azt tudom, hogy mindenféle következmény nélkül kitilthatnak apámék a házukból (ide vagyok bejelentve, itt is lakok). A kérdésem az lenne, hogy ha egyszer idegesebb hangulatában kitesz, akkor a cuccaimat hogy tudom menteni? Csak azt vihetem el jogszerűen, amit papírokkal igazolni tudok, hogy az enyém? Vagy ilyenkor nincs mit tenni, marad minden nála? Hívhat rám rendőrt, ha nem megyek el azonnal?


Nem csak ruhákról, személyes tárgyakról van szó, hanem pl. nagy értékű szerszámokról, gépekről, amiket mind én vettem saját pénzből. Azonnali elszállításuk a nagy méret és mennyiség miatt csak kisteherautóval lenne esélyes. Ha váratlanul közli, hogy menjek el, akkor abban a pillanatban el kell vinnem ezeket is, különben nála maradnak?


Kérlek benneteket, csak a kérdésre válaszoljatok, hogy jogszerűen mit lehet vagy nem lehet megtenni ilyenkor, nem akarok rokonokhoz cuccolni, vagy édesanyámat választás elé állítani, hogy melyikünk mellett áll ki, szóval ha kirak, akkor menni kell valahova, lehetőleg úgy, hogy az összes cuccom az enyém maradjon.



2015. febr. 6. 17:02
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Nem tud csak úgy kitenni. Mit gondolsz, az illegális lakásfoglalókat miért nem lehet kitenni? Onnantól hogy be van az ember jelentve valahová, a rendőr sem teszi ki. Van akinek ez nagy hátrány, esetedben viszont előny.
2015. febr. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%
ha azaz állandó lakcímed, akkor nem tehet ki... amíg vér nem folyik, a rendőrök sem tiltanak ki a lakásból... elméletileg a saját pénzeden vásárolt cuccok a tieid, de nem ismerjük apádat, hogy engedi-e neked elvinni, ha nem tudod számlával igazolni azon lehetne pereskedni... de ha ilyen apád én a helyedben már most keresnék más lakhatási lehetőséget, elvinném a cuccaimat és nem kéne attól félned mikor akar kidobni...
2015. febr. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én leülnék beszélni vele, hogy vagy elfogadja a pénzt amit felajánlok, vagy ne ijesztgessen ezzel (illetve, hogy zavarja e, hogy ott élek). Mindenesetre, ha továbbra is változatlan marad a helyzet, kibérelnék egy garázst vagy raktárat, ahova lassan kezdeném elvinni a cuccokat.
2015. febr. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

És olyat lehet, hogy elmegy és kijelent a házából?

Amúgy rajta vagyok az ügyön, hogy saját műhelyt nyissak, csak egyelőre még nem találtam megfelelőt :)

2015. febr. 6. 17:12
 5/6 anonim ***** válasza:
Kb márciusig biztonságban vagy, de utána simán kilakoltathat. Elég ha kirakja a dolgaidat birtokon kívül és nincs az a hatóság ami ezen segítene.
2015. febr. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 HSz76 válasza:
Kényszer kijelentés van, de arról küldenek neked is levelet, hogy tényleg elköltöztél-e. Ha levelet apád eldugja előled (értesítőt), akkor fiktívvé nyilvánítja a hatóság a lakcímed. De ez kb 3-4 hónap.
2015. febr. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!