Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha jogosítvány nélkül vezetek...

Ha jogosítvány nélkül vezetek többször is akkor mikor ültetnek a sittre?

Figyelt kérdés

Régóta szeretnék jogosítványt csak van egy kis bökkenője a dolognak mégpedig az, hogy elsősegély tanfolyamtól félek nem vagyok képes figyelni ha balesetről vagy sérülésről beszélnek olyankor hányingerem van, sőt volt olyan, hogy suliba vérzett a osztálytárs keze és én rókáztam majd eszméletemet vesztettem kis időre. Szóval félek a vértől és bármi sérüléstől. ez ami megakadályozza,hogy legyen jogosítványom hisz ez is követelmény. Arra gondoltam, hogy vezetek persze közlekedés szabályait betartva.

Ha elkap a rendőr akkor tudom, 2 évre eltilt de ha utána is vezetek akkor már hűvösre tesznek?


2015. jún. 6. 09:54
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

ESP-ABS automatával elszállsz a jégen, mint a győzelmi zászló ha nem tudod mit kell tenni továbbra is. Én pont a vizsgámon mentem rá egy jégfoltra, előttem álltak az autók és dönthettem, hogy belecsúszom az előttem állóba, vagy gázzal felhúzom a padkára a kocsit és megbukom. Utóbbit választottam, és átengedtek, mert látta a vizsgabiztos, hogy tudok alkalmazkodni, és vezetni tanított meg az oktatóm, nem csak menni, mint a birka, ahogy sajnos a legtöbben vezetnek... De ezt elméletben nem lehet megtanulni. Azt is tudni kell, de ha soha nem csináltad még, akkor nem fog menni. Vezetni nem nehéz, ha nem vagy ökör, viszont azt sosem tudhatod, hogy kivel találkozol az utakon, és lehet, hogy a rutintalanságod fog megölni valakit, mert hiába nem te vagy a hülye, TE nem védted ki a balesetet, és mondjuk TE mész be egy kirakaton.

A kormány forgatása mindenkinek megy. A kuplungolás is tanulható, szerintem halál egyszerű, és nagyon sokszínű vezetést enged, ráadásul minden autóban más. Ami nem tanulható meg 2-3 óra alatt, az a defenzív vezetés, ahogy fentebb is írták. Ha csak bambulsz és mész előre, nem veszed mondjuk észre, hogy a bömös jobbról átjön a piroson, mert 120-szal fog beesni a kereszteződésbe, és te beleindulsz, akkor mehetsz a sóhivatalba panaszkodni, hogy "háde én optimális fordulaton váltottam", mert 4 darabban fognak kihúzni a guruló koporsódból.

Vagy például, ha kigurul eléd egy labda, akkor jönni fog a gyerek is. Ez aranyszabály, ezt megtanulod, elmélet. De azt nem tudod megtanulni, hogy ha már ott szalad a gyerek, akkor arra rántom a kormányt AMERRŐL futott, és nem arra amerre megy. Ezt -mondhatnám, hogy az évek, de ez nem igaz- csak és kizárólag aktív vezetéssel tanulod meg. Erró alapozásnak tökéletes az az 500 vagy mennyi km amit kötelező levezetni ahhoz, hogy jogsit kaphass. Persze 500 km az fiszf.sz, de ott ül melletted az oktató, és megtanítja az alapokat, az alap mozgásokat koordinálja, megmutatja mire figyelj (sokszor látom a zrínyi laktanya előtt, hogy kigurul a hülye a biciklisávra, aztán mikor jön a cangás akkor elkezd tolatni, de addigra meg már mögötte mennek el a gyalogosok, és elüti őket...), hidd el, nem dísznek van az a kötelező minimum amit teljesíteni kell.

2015. jún. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

• A 63/2012. (IV. 2.) Korm. rendelet 3. melléklete (Szabs. tv. 220. § Engedély nélküli vezetés) 1. sorszáma szerint:

„az engedélyhez kötött jármű vezetője nem rendelkezik járművezetésre jogosító okmánnyal” „KRESZ 4. § (1) bekezdés a) pont” „a helyszíni bírság összege forintban 45 000”, „a pénzbírság összege forintban 90 000”.

———

Erre a szabálysértésre ezek a kötelezően kiszabandó bírság-összegek, nincs helye mérlegelésnek.

Helyszíni bírság-összeget akkor kell fizetni, ha a helyszínen elismered a szabálysértést és elfogadod a bírság összegét; pénzbírság-összeget akkor, ha vitatod, és eljárás során szabják ki.

———


• A szabályértésekről, szabálysértési eljárásról szóló 2012. évi II. törvény 22. § (3) szerint


→ „Akit a XXVII.* és a XXVIII. Fejezetben meghatározott, engedélyhez kötött járművezetés szabályainak megszegésével elkövetett szabálysértés miatt hat hónapon belül legalább két ízben jogerősen felelősségre vontak, az újabb – a XXVII.* és a XXVIII. Fejezetben meghatározott, engedélyhez kötött járművezetés szabályainak megszegésével elkövetett – szabálysértés miatt a szabálysértési hatóságnak járművezetéstől eltiltást is alkalmazni kell.”


* „XXVII. fejezet KIEMELT KÖZLEKEDÉSI SZABÁLYSÉRTÉSEK

174. Engedély nélküli vezetés

220. § Aki vasúti járművet, légi járművet, gépi meghajtású vízi járművet, úszó munkagépet, illetőleg a közúti forgalomban olyan gépi meghajtású járművet vezet, amelynek vezetésére hatósági engedéllyel nem rendelkezik, továbbá aki e járművek vezetését ilyen személynek átengedi, szabálysértést követ el.”

———

Tehát, eltiltást a 6 hónapon belüli második esetnél – kötelezően - alkalmaznak.

———


→ 22. § (4) Ha a kormányrendeletben meghatározott kötelező mértékű pénzbírsággal sújtandó, a XXVII. és a XXVIII. Fejezetben meghatározott szabálysértés elkövetése miatt eljárás alá vont személyt az elkövetés időpontját megelőző hat hónapon belül a XXVII. és a XXVIII. Fejezetben meghatározott szabálysértés miatt jogerősen felelősségre vonták, akkor

a) a második, kötelező mértékű pénzbírsággal sújtandó szabálysértés elkövetése esetén az ahhoz rendelt kötelező mértékű pénzbírság kétszeresét kell kiszabni;

b) a legalább harmadik, kötelező mértékű pénzbírsággal sújtandó szabálysértés elkövetése esetén az ahhoz rendelt kötelező mértékű pénzbírság háromszorosát kell kiszabni, de az nem haladhatja meg a százötvenezer forintot.

(5) A (3) és (4) bekezdésben meghatározott ismételt elkövetésre vonatkozó rendelkezések alkalmazásakor nem lehet figyelembe venni, ha szabálysértés elkövetése miatt helyszíni bírságot szabtak ki.

———

Tehát, ha „csak” helyszíni bírságolás történt, akkor nem emelkedik a bírság összege, 6 hónapon belül történt ismételt szabálysértés esetén sem.

———



→ „10. A járművezetéstől eltiltás

16. § (1) Az eljárás alá vont személy eltiltható, illetve az e törvényben meghatározott esetben az eljárás alá vont személyt el kell tiltani a járművezetéstől, ha a szabálysértést engedélyhez kötött járművezetés szabályainak megszegésével követte el.

(4) A járművezetéstől eltiltás – e törvény eltérő rendelkezése hiányában – legrövidebb tartama egy hónap, leghosszabb tartama egy év.

17. § A járművezetéstől eltiltás hatálya a szabálysértési határozat jogerőre emelkedésével kezdődik.”

———

Tehát, az eltiltás 1 hónaptól 1 évig terjedhet.

———


→ „SZABÁLYSÉRTÉSI ELZÁRÁSSAL IS BÜNTETHETŐ SZABÁLYSÉRTÉSEK”

„131. Járművezetés az eltiltás hatálya alatt

176. § Az a járművezetéstől eltiltott személy, aki a járművezetéstől eltiltás hatálya alatt annak érvényesülési körébe tartozó járművet vezet, szabálysértést követ el.”

———

Tehát, az eltiltás alatti vezetés (szabálysértési) elzárással is büntethető.

———

———

A szabálysértési elzárást bíróság állapíthatja meg.

2015. jún. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

"Most mit írhatnék? Igazatok van. Műszakilag nem érzem magam topának mert egy-két dolgot már elsajátítottam, gyertyacsere,olajcsere,bikázás,klímatisztítás - jó,klímát mindenki ki tud tisztítani szerintem nem nagy cucc. Legnehezebb számomra a kerékcsere 9-10 perc/kerék ami elég rossz. "

Ezek olyan dolgok, hogyha egy 10 éves gyereket megkérsz, le fogja tudni mosni az autót, de attól még nem fogja tudni vezetni. A műszaki ismeret szép és hasznos, de ez édeskevés azokhoz a dolgokhoz, amiket írtunk.

2015. jún. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Erre muszáj még reagálnom.


"Sokáig a kétsávos körforgalmat se értettem,aztán rájöttem,hogy mire jó és nagyjából elméletben tudok már benne közlekedni."


Azért ez biztató... De tök más elméletben közlekedni benne, mint gyakorlatban. A nagyjából meg kevés. És az utakon nem csak körforgalom van. De a közlekedés meg olyan, hogy tudom, hogy a körforgalomban elméletileg nekem van elsőbbségem, de ha azt látom, hogy valami őrült bevág elém, akkor azért az elmélet ellenére sem fogok az elsőbbséghez ragaszkodni. Oktatóm minden kereszteződésnél mondja, hogy lassítsak és nézzek be, hiába nekem van elsőbbségem, készüljek fel, ha fékezni kell. Elméletileg sok mindent lehet tudni, de a gyakorlat már más.


"Jégen való huncutkodást könnyen meg lehet úszni egy ESP-ABS-es automata váltós full extrás apu autójával."


A jégen való csúszkálást, már megírták előttem. De apuci vesz neked egy full extrás autót, gondolom többszáz lóerővel, te meg rálépsz a gázra, és aztán csodálkozol, ha kilősz mint a rakéta... Gondolom a váltást szeretnéd így megúszni, és a kuplungkezelést, de egy automata váltós autóval is lehet csúnya dolgokat csinálni, ha nem tudod kezelni. Sőt, azt mondom, hogy ott kétszer annyira oda kell figyelni a gázadásra, mint manuális váltós autónál.

És remélem, nem valami sportautóra gondoltál, mert azzal aztán lehet szállni, ha nincs sokéves rutinod (márpedig neked semmi rutinod nincs), akkor felejtsd el a méregdrága sportautókat. Villogni lehet vele, de hogy előbb töröd össze magad mint egy mezei Suzukival, arra fogadni mernék. Amúgy is, előbb vezetni kell megtanulni, aztán lehet apucihoz menni kérni egy autót. Ha apuci helyébe lennék, jogsi nélkül meg sem venném neked.


"Legjobban arra kéne tanítani az embereket,hogy egy hátsókerekes Ladával hogyan képzelné el csúszás közben a életét..."


Na akkor két dolog. Egyrészt egy fullextrás verdával is meg tudsz csúnyán csúszni. Másrészt pedig mindegy milyen kocsid van, ahhoz hogy ilyen helyzetben bármit is tudj csinálni, nem elég a rutin, érezned kell az autódat. Minden autó máshogy fog reagálni dolgokkal, ezzel tisztában kell lenned, mielőtt beülsz a volán mögé. Ha egy kocsit először vezetsz, még tapasztalt vezetőként sem biztos, hogy megoldanál egy ilyen feladatot. De ha az alapokkal sem vagy tisztában, akkor mindegy milyen kocsi volánja mögé ülsz be, összetöröd magad mint a sz...

2015. jún. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Igazatok van! Köszönöm a válaszokat és nem kell félnetek papír nélkül egy centit se teszek meg a volán mögött!!!!
2015. jún. 6. 18:03
 16/16 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy azért meg tudtunk győzni. Sima ügy lesz, hidd el, feleslegesen paráztál tőle. Tényleg ez a saját érdeked is.
2015. jún. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!