Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elméleti kérdés: ha valaki...

Elméleti kérdés: ha valaki gyereket szül aztán néhány hónap után úgy gondolja, hogy nem kell neki, lemondhat róla, beadhatja árvaházba?

Figyelt kérdés
2010. febr. 22. 17:23
 1/5 anonim válasza:
100%
Elméletileg biztosan beadható szegény,ha a szülő lemond minden jogáról vele kapcsolatban. Aztàn remélhetőleg találnak neki jómódù, szerető anyut és aput, aki örömmel felneveli őt.
2010. febr. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Legjobb tudomásom szerint igen. Bár rég tanultam erről, úgy tudom, hogy úgy is intézetbe adhatod, hogy nem mondasz le a kicsiről, csak lepasszolod, ilyenkor nem adhatják örökbe, mert a gyermeked, megmaradnak a jogaid(korlátozva, úgy tudom) de látogathatod, kapcsolatba léphetsz vele, és amíg ezt tartod, a tiéd marad, pl ha évente egyszer küldesz neki egy képeslapot, már az is ilyennek minősül.

Ha ki akarod venni, akkor vissza adják, na nem úgy mint az oviban nap végén, de egy hosszú tanulmány után hazaviheted.

Illetve teljes mértékben lemondhatsz a kicsiről, olyankor örökbe adható....


Én így tanultam jogból(nem családjogis vagyok, csak érintettük, ha nem így van...)

(bocsi, hogy neked írtam a választ, így jött ki)

2010. febr. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Első vagyok: azért irtam, hogy lemondva a jogokról örökbeadható, mert a kérdező azt irta: ..nem kell...
2010. febr. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ki akarna lemondani a gyermekéről? Nem kiskutya az. Sőt a kiskutyát sem dobják ki ha megunták. Najó, akad aki igen, de az az én szememben nem is ember..
2010. febr. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, lemondhatsz, de ezt a nyilatkozatot a gyerek hathetes koráig visszavonhatod. A nyilatkozatot a gyámhivatalnál kell megtenni.
2010. febr. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!