Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nemtelen nevelés! , avagy...

Nemtelen nevelés! , avagy szavazz a mszp-re?

Figyelt kérdés
A Bajnai-kormány titokban módosította az óvodai nevelés országos alapprogramjáról szóló jogszabályt. Ennek értelmében a következő nevelési év kezdetéig úgy kell módosítani az óvodai nevelési programokat, hogy a jövőben az intézményekben tudatosan kerüljék a nemi sztereotípiák erősítését.
2010. febr. 20. 19:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
79%
Akkor ezt most magyarul, ha volnál oly szíves.
2010. febr. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
62%

Tipikus liberálbolsevik elmebeteg támadás a hagyományos családmodell és társadalmi szerepkörök ellen.

Szerencsére a következő kormány kiszedi a rendeletből az érintett szakaszt.

2010. febr. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

A következőket kimásoltam:

Ne csodálkozzon senki, ha szeptembertől merőben új szabályokkal szembesülnek az óvodákban. Ne nézzenek furcsán, ha az óvónéni rosszalló pillantást vet önökre, amiért kislányunk hajába rózsaszín masnit kötöttek, a hozzáillő bársonyszoknyáról és lakkcipőről már nem is beszélve. Ne lepődjenek meg, ha egy alapos feddés után arra kérik önöket, a jövőben ne forduljon elő hasonló eset, a gyermek nemiségét hangsúlyozó öltözék ugyanis szöges ellenétben áll az óvodák pedagógiai programjával.


De itt van a teljes cikk: [link]

2010. febr. 20. 19:49
 4/20 anonim ***** válasza:
63%
Akkor most vágassam le kisfiúsra a lányom haját, nehogy véletlenül lánynak nézzék? Na persze.
2010. febr. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
70%
Ha-Ha K@pja be a Bajnai kormány meg az összes libsi barom.Amúgy ezt én is hallottam pár hónapja,de nem gondoltam volna,hogy meg is teszik:((
2010. febr. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
22%
ez a cikk nagyon provokatív, már az idézetből is megállapítható. nem hiszem, hogy így kell ezt a szabályt értelmezni...
2010. febr. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

[link]


2.oldal

II. Gyermekkép,óvodakép

2.pont zöld betűvel kiemelve. (A zöld betű a végleges módositás.)

Nem provokáció, ide jutott a ballib.

2010. febr. 20. 21:46
 8/20 anonim ***** válasza:
37%

Én elolvastam az egészet, de ezt valaki rohadtul (szerintem szándékosan) félreértelmezte.

Ez nem azt jelenti, hogy nem lehet hosszú haja a lányodnak, fiúdnak, vagy hogy a lányok hajában nem lehet rózsaszín masni, vagy nem hordhatnak balettcipőt, nem tudom milyen baromságot írtak még.


Ez például azt jelenti a gyakorlatban, hogy nem lesz különválasztva, hogy mondjuk a lányok babázzanak, a fiúk meg autózzanak (sarkított példa). Tehát ha egy fiú elkezd babázni, akkor nem mondják azt, hogy az lányos játék, és játssz inkább az autókkal.

Vagy nem adnak a fiúkra kék pólót, a lányokra meg rózsaszínt, hanem mindenki mondjuk zöldben lesz.

Vagy lány is játszhat fiús foglalkozást, lehet katona, vadász, szerelő, nemcsak nővér és óvónő (mármint játékbeli szerepként).


Tehát a dolog arról szól, hogy ne akarjunk a gyerekek nevébe sztereotípiákat nevelni. Tehát mondjuk olyan játékot játszatni, hogy a lányka otthon főz, még a férfi hazaér a munkából és a lány odarakja elé a vacsorát. Igen, ez a hagyományos modell, de ma már mindkét fél teljes munkaidőben dolgozik, tehát nem ugyanaz a leányzó fekvése.

2010. febr. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

És szerinted ez jó?

Miért kell tönkretenni a több száz éves családmodellt? Miért kell már óvodás korban metroszexuálisnak nevelni a kisgyereket? Szerinted normális, ha a kisfiú babázik? Igenis rá kell szólni. A kisfiúnak férfivá kell válni, a kislánynak meg nővé. Nem valami metroszexuális valamivé. Férfiak és Nők kellenek a társadalomnak. Nem b.uzik és lezbik. A férfi igenis legyen férfias, a nő meg nőies.


Hová korcsosul a társadalom?...

2010. febr. 20. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Valahol olvastam, hogy már óvodában szopnak a kislányok, az MSZP azt akarja, hogy a kisfiúk is szopjanak.:) Minő erkölcsök!
2010. febr. 21. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!