Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Feltudom jelenteni?

Feltudom jelenteni?

Figyelt kérdés

Becsületsértés okán jelenteném. Egy munkahelyen dolgozunk, de másik műszakban. Ismerkedtünk illetve beszélgettünk hol facebookon, hol a munkahelyen váltáskor. Mondogatta, hogy nem akar kapcsolatot és én próbáltam rábeszélni, hogy hátha. Ő sem viselkedett bunkón és én se, de a végén csak sikerült megsértenem. A problémák csak itt kezdődnek.

Én próbáltam bocsánatott kérni, de hiába. Azt vettem észre hogy a hátam mögött kinevet, kibeszél. Ezek ugye munkahelyen zajlottak. Próbáltam alkalmazkodni, hogy béküljünk ki és legalább baráti viszony legyen. Hát ez sem tetszett neki. Mondta hagyjam békén, de csak váltáskor mentem oda hozzá, hogy helyre hozzam. Nem mentem a lakása elé és nem rohangáltam utána a wc-re meg ilyenek. Ilyen zaklatás szintre nem mentem, mert nem akarom őt zaklatni. Ami engem zavar, hogy a hátam mögött lejárat. Sőt az egyik dühös hangnemben közölte, hogy beszélni fog a főnökkel. Így beleavatkoznak. Pedig meg sem kérdezet engem, hogy mi is volt és hogy történt. Csak egyszerűen én vagyok a szemét. Szóval csak le vagyok hordva. Nem is megyek oda napi szinten hozzá hanem nagy ritka eset, de már szinte nem is. Csak bocsánatot akartam tőle kérni, de meg olyankor folyton áztatott engem. Olyat is visszahallottam, hogy megfejel. Egyes munkatársaim szinte nem is köszönnek. Ez nem becsületsértés? Értem én hogy békén hagyom, de jogosan kell engem lejáratni? Magánügyünket így kereti és ez nekem kellemetlen. Nem akartam bántani, de ő ezt teszi.

Feltudom őt jelenteni ilyen indokkal? Van esélyem? Vagy hiába? Mert engem bánt, hogy így viselkedik velem. Dühítő, hogy akikkel jóban voltam azzal már nem tudok úgy lenni.


2015. ápr. 14. 23:57
 1/9 anonim ***** válasza:
77%

Semmit nem nyerhetsz azzal ha feljelented.. Mi a legjobb ami történhet? Még ha komolyan is vesznek és igazat adnak neked, akkor is mi lesz? Semmi, csak munkatársaid és a főnököd szemében te leszel az aki feljelentgeti a kollégákat.


Ez egy jó lecke neked, ezért mondják azt hogy munkatárssal nem kavarunk. Most minden nap találkoznod kell vele és a többiekkel akik szóba se állnak veled. Vagy emelt fővel viseled a dolgot vagy munkahelyet váltasz és tiszta lappal indulsz.


Nem azt mondom, hogy a te hibád az egész, de így működnek a dolgok. Egy ember el tud téged temetni az összes többinél és már te vagy a férges.

2015. ápr. 15. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Feljelenteni bárkit bármiért feljelenthetsz. Kell az neked? Talán tanulsz az esetböl, Tudod, a házinyul!!!!
2015. ápr. 15. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A törvényben van olyan, hogy házinyúl? Tudtommal a becsületsértés munkahelyi sérelmezésekre vonatkozik. Akkor miért azzal jövünk, hogy mi szabad és mi nem? Akkor miről szól a becsületsértés? Azt a választ nem kapom meg, hogy miért nincs esélyem. Nyugodtan sértegethet hátam mögött? Persze akár meg is verethetne nem? Meg fel is jelenthet zaklatásért nem? Csak mert házinyúl.... Egyre jobb.
2015. ápr. 15. 09:11
 4/9 anonim ***** válasza:
Van elég pénzed erre, meg bizonyítani ia tudod az igazad?
2015. ápr. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Tipikusan olyan eset, amire a rendőrök a vállukat fogják vonogatni, és elküldenek polgári bíróságra, hogy ott pereld be jó hírnévhez való jog megsértéséért.
2015. ápr. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ha van tanú akkor az elég bizonyíték? Hát jól van akkor máshogy fogom megoldani a problémám. Vannak más módszerek is.
2015. ápr. 15. 10:49
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha valóban megtörtént, amit mond rólad, akkor az nem becsületsértés. Ha azt mondja, utál, megbántottad, látni sem bír, legszívesebben leütne, akkor az a szabad véleménynyilvánítás.
2015. ápr. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"

A törvényben van olyan, hogy házinyúl? Tudtommal a becsületsértés munkahelyi sérelmezésekre vonatkozik. Akkor miért azzal jövünk, hogy mi szabad és mi nem? Akkor miről szól a becsületsértés? Azt a választ nem kapom meg, hogy miért nincs esélyem. Nyugodtan sértegethet hátam mögött?"


Mondom, nyugodtan feljelentheted, de nem értem hogy mit akarsz vele elérni. Még ha komolyan veszik és minden a terveid szerint zajlana is és hivatalosan igazat adna neked a bíróság akkor is mi változna? Semmi. Túl lennétek egy jogi procedúrán. Mást a háta mögött szúrni nem szép dolog, de rengeteg ilyen van a mai világban és nem lehet mindennel a bíróságra rohangálni, mert nincs értelme.

2015. ápr. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az hogy "zavar" még nem bírósági ügy.


Az ilyen piszlicsári munkahelyi baromságokkal nem kell foglalkozni. Persze tudom a lelkednek fáj, de a melóhelyre nem haverkodni járunk.


Javaslom tanuld meg hogyan kell egy munkahelyen viselkedni. Nálam már az egyetemen kialakultak olyan kapcsolatok ami csak "munka" kapcsolat volt. Nem igazán voltak személyes dolgok, csak egyszerűen arról szólt hogy segítettük egymásnak. Persze 100/1 barát lett.


Egyébként meg a "szól" a fönöknek az mit takar? Főnökúr, unszimpatikus az az ember rúgja ki kérem?


Vicces, és egyben komolytalan, ha én lennék a főnököd azt rúgnám ki, aki ezt elmondja nekem.


Dolgozz normálisan, ha meg ellehetetlenítenek csak azért mert "nem vagy szimpi" akkor az olyan munkahely is. Hagyd ott a fenébe.


De legközelebb csináld ésszel, tudom nem mindenkinek megy, mert van hogy túl sokat fecseg, míg mások túl közvetlenek.

2015. ápr. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!