Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Feltudom jelenteni az illetöt...

Feltudom jelenteni az illetöt a rendörségen?

Figyelt kérdés
A rendörségen feltudom jelenteni az illetöt ? 3900 ft-ért utaltam neki a bankszámlájára ugy 1 honapja és nem küldte a terméket ? a rendörségen feltudom jelenti emiat és ha igen akkor ez menyibe kerül nekem ?
2009. szept. 1. 13:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Fel tudod jelenteni, vidd az utalásról a bizonylatot, vagy amilyen papírod van róla. Nem kerül semmibe.
2009. szept. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%

Ne jelentsd fel mert a rendőrség nem fog foglalkozni vele. Az ilyen esetekre való a fizetési meghagyás, aminek a költségét a végén kifizettetik azzal, aki ellen indítják.


Követelésbehajtás fizetési meghagyás útján

Fizetési meghagyás útján a követelésedet a bírósági peres eljárásnál gyorsabban, olcsóbban érvényesítheted.


A fizetési meghagyás eljárás olyan nemperes eljárás amelyben a bíróság az egyoldalú kérelmedre az adósodat – a bizonyítási eljárás mellőzésével a kérelmedben foglalt követelés teljesítésére vagy azzal szembeni ellentmondásra hívja fel. Természetesen a fizetési meghagyás eljárást kezdeményező kérelmedhez csatolnod kell a követelésed bizonyítékait (szerződés, számla, szállítólevél, stb.)


Fizetési meghagyás azon bírósági útra tartozó, lejárt követeléseid érvényesítésének eszköze, amelyek pénz megfizetésére vagy ingó dolog kiadására irányulnak.


A fizetési meghagyás szabályai

Kizárólag fizetési meghagyás útján érvényesíthető a pénz megfizetésére irányuló olyan követelésed, amelynek az összege a 200.000 forintot nem haladja meg. A bíróság azonban csak akkor tudja kibocsátani kérelmedre a fizetési meghagyást, ha az adósod lakóhelye, tartózkodási helye, székhelye ismert.


A fizetési meghagyás eljárás illetékköteles, melynek mértéke a követelt összeg 3%-a, de legalább 3.000 forint, legfeljebb 450.000 forint, melyet az eljárás megindításakor köteles vagy illeték formájában leróni.


A fizetési meghagyás a bíróság által az adósod részére továbbításra kerül, aki ez ellen ellentmondással élhet (például: a fizetési meghagyásban foglaltaknak nem kíván eleget tenni, az abban megjelölt tartozását nem ismeri el, stb.) Ennek sajnos az a jogkövetkezménye, hogy megakadályozza a fizetési meghagyás jogerőre emelkedését – amelynek hatálya a bíróság ítéletével azonos – és a fizetési meghagyásos eljárást polgári perré alakítja át.


Amennyiben a fizetési meghagyás eljárás polgári peres eljárássá alakul a bíróság felhív arra, hogy az illetéket 8 napon belül a peres eljárás illetékére egészítsed ki, ennek elmulasztása esetén a pert megszünteti. A polgári peres eljárás illetéke a követelt összeg (illetékalap) 6 %-a, de legalább 7.000 forint, legfeljebb 900.000 forint.


Adósunk ellentmondással él a fizetési meghagyás ellen?

A személyes tapasztalataink azt mutatják, hogy a fizetési meghagyás nagy összegű követelések esetén az esetek nagyobb részében polgári peres eljárássá alakul át, mivel ebben az esetben az adósok nagyobb része a fizetési meghagyás ellen ellentmondással él. És ekkor elkezdődik a sokszor évekig is elhúzódó polgári per, amelynek idő és költségvonzata a kis- és középvállalkozások jelentős részét pénzügyileg megrendíti.


A fizetési meghagyásos eljárás kisebb összegű követelés, vagy követelések esetén jelentősen hatékonyabb, különösen abban az esetben, ha a követelés jogilag alátámasztott, tehát szerződés, befogadott számla tartozik hozzá. Ezekben az esetekben a fizetési meghagyás iránti kérelmek legalább a fele jogerőre emelkedik!

2009. szept. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
0%
Ha unatkozol és magadnak akarsz programot, akkor nyugodtan jelentsd fel. De a derék rendőrség semmit nem fog tenni, mivel konkrét bevétele nem származik az ilyesmiből, inkább a közlekedőket cseszegetik, vagy politikai megrendelésre randalíroznak.
2009. szept. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
45%
Nem is tehet semmit, 5 ezer ft alatti értékkel hivatalból nem foglalkozhatnak. Esetleg akkor, ha az illető folytatólagosan , üzletszerűen követte el a csalást
2009. szept. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
31%

Az értékhatár 20.000 Ft jelenleg, az alatt, ha nincs minősítő körülmény, jelen esetben üzletszerűség, akkor tényleg nem fog foglalkozni vele a rendőrség.

Üzletszerűnek tekinthető a csaló tevékenysége, ha már rajtad kívül legalább két embert becsapott viszonylag rövid időn belül (kb. 3 hónap).

2009. szept. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Látom le lettem pontozva. Akkor ne tégy semmit. Én a vaterán fizetési meghagyás útján kaptam vissza a 7ezer forintomat. Nehogy hallgass rám biztos nem mondok igazat.

Ennyit arról ha segíteni akar az ember!!

2009. szept. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Már elnézést kérek , de én senkit nem pontoztam le SENKIT !

Téged sem pontoztalak le föleg azért sem mert értlemes s segitökész vlaszt adtál amit külön KÖSZÖNÖK :)

2009. szept. 1. 21:14
 8/9 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz velük, már sokszor tapasztaltam, engem se hat meg, h az értelmes válaszokat lepontozzák, a nagy zöklségeket meg istenítik. Idióta egy rendszer ez, vagy az emberek azok, akik ész nélkül nyomkodják sztem a nyilakat, és el sem olvassák ..(sztem) ...
2009. szept. 11. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
44%

Tényleg ez jogilag a menete, az más kérdés, hogy sajnos bíróságtól is függ, mert én 1x akartam csak ilyet beadni, ill. be is adtam tök jogosan, aztán még majdnem én kerültem bajba, olyan leveleket kaptam szinte heti 2-őt a bíróságtól, hog ynem hittem a szememnek. Még én lettem a szemét állat és hazug, meg küléönben is minek nekem az a pénz stb, az ész megáll komolyan.

Látod ezért nem kell ilyenekbe bele menni, hogy vatera és társai, én eddig ott 2x szívtam meg, de elég lecke volt.

2009. szept. 11. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!