Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Be kell jelenteni ha elhagytam...

Be kell jelenteni ha elhagytam a jogsim a rendőrségen?

Figyelt kérdés
2011. jún. 27. 10:54
 1/5 A kérdező kommentje:
és plasztik kártyás nem járt le, ugye ilyenkor nem kell új orvosi?
2011. jún. 27. 11:05
 2/5 anonim ***** válasza:

Okmányirodába kell bejelenteni.

4000 ért csinálnak másikat. Ha érvényes volt akkor nem kell mást fizetni, ha lejárt és úgy nincs meg akkor orvosi + illeték.

2011. jún. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi, és ha valaki megtalálja és leadja a rendőrségre, ők jelzik ezt nekem automatikusan?
2011. jún. 27. 11:26
 4/5 anonim ***** válasza:

Ahogy az előttem szóló is írta. Ha sok van még az orvosid érvényességéből, akkor ugyanazzal az eü. alk. dátummal kiállítják újra a 4000 Ft-os illeték fejében. De ha már csak pár hónapig volt érvényes, akkor inkább orvosi papírral együtt ballagj az okmányirodába.

Ha csináltatsz újat, és időközben a régit megtalálják, akkor az már nem lesz érvényes, hiszen a rendszerben már az új jogsi számmal vagy benne. De erre az esetre találták ki az ideiglenes jogosítványt! Íme:

--------

Ideiglenes vezetői engedély:

A vezetői engedély eltulajdonítása, eltűnése, megrongálódása, megsemmisülése esetén egészségügyi alkalmasság igazolása mellett a Magyar Köztársaság területére szóló, fénykép nélküli ideiglenes vezetői engedély adható ki, amely 60 napig érvényes.

Nyilatkozni szükséges az elvesztés, megrongálódás, megsemmisülés körülményeiről, eltulajdonítás estén rendőrségi feljelentés másolatát csatolni kell.

Kizárólag csak személyesen intézhető, mert a végleges engedélybe szükséges arcképmásolat elkészítése helyben történik!

Ügyintézés és az ideiglenes engedély kiadása kérelem beadásának napján, a végleges vezetői engedély 60 napon belül készül el.

--------

Itt is olvashatsz róla: [link]

2011. jún. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. jún. 27. 20:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!