Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mik lehetnek a torrentezés...

Mik lehetnek a torrentezés legsúlyosabb következményei?

Figyelt kérdés
egy elméleti kérdés, előadáshoz kellene jövő hétre

2015. ápr. 12. 20:25
1 2
 11/17 fersk ***** válasza:

@A böszme Feri

Kösz, én is tudom, de a köznyelvben a mai napig így szerepel.

Ne higgy el mindent...sima weboldalakon az egységsugarúak sokkal több vírust kapnak, mint torrentezett tartalmakból.

2015. ápr. 13. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
#10 Az Ncore nem az igazi, a mainstream alkotásokon, a klasszikus hoolywoodi és magyar filmeken, néhány művészfilmen, meg a legismertebb régi nem amerikai filmeken kívül lóf__sz nincs ott.
2015. ápr. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

egyik válaszadónak igaza volt, nem jól tettem fel a kérdést

helyesen úgy lenne hogy "Mik lehetnek a torrentezés legsúlyosabb következményei jogvédett tartalom esetén?"

2015. ápr. 13. 20:13
 14/17 A kérdező kommentje:

egyébként végre találtam valamit ;)

[link]

[link]

2015. ápr. 13. 20:18
 15/17 anonim ***** válasza:

Pc world-ös cikk, kicsit baromság. Addig csavarja, míg nem mond semmit. Ergo, az Ncore hogyan csinál pénzt? Vannak különböző fájlmegosztó oldalak, ok feltöltöm linkelgetem. Van az SMS tartalom, FTP aztán jelszót kapok hozzá. Az ncore, prémium tagságot kínál+1-2 hirdetés az oldalon. A prémium tagságot meg nem kötelező megvenni. De gyanítom, hogy nem termel egy halom pénz... akiről meg kiderül hogy a meghívókat árulja, meg stb az repül. Vannak fake ncore oldalak, akik valóban "bűnözők" mert tagságot ígérnek, aztán csak nagy pénzlehúzás.


De a kérés még mindig nem volt megválaszolva. Az Ncore is olyan hogy kissé önszerveződő. Az is baromság hogy magát a filmet feltöltöd valahová... NEM mert csak a torrent fájlt. Ráadásul ez közösségi... te is-én is feltölthetsz torrent fájlt, a többiek szedik, aztán kb ennyi, a tulajon még át sem megy jóformán az "anyag", csak a torrentfáljok.


Azt nem értik egyesek, hogy ez egy önszerveződő folyamat. Itthon, de egész európában nagy hagyománya van a Wareznak, egész klánok vannak. Régen a flopilemezeket utaztatták, most torrent van. Sokszor a friss anyagért vérre menő harc van ki rakja fel hamarabb. Ez nem egy bűnüzési forma, ez warez, és ez erről szól :D,

2015. ápr. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Ami érdekelt már megtaláltam

Pénzbírság (mint Németországban) vagy börtönbüntetés

Nyilván börtönbüntetést csak akkor szabnak ki ha az illető nem tudja kifizetni a pénzbírságot (hiszen ha egyből börtönbe kerülne az az államnak lenne csak több pénz)

De közben rájöttem hogy a lényeget mindig kifelejtem, az eredeti kérdésem alanya a hétköznapi ember volt aki torrentezik tehát le(és közben fel)tölt, nem az eredeti megosztó aki elsőként teszi fel a jogvédett tartalmakat

A két link tartalmának pedig csak töredéke volt fontos, csak lusta voltam ctrl+C ctrl+V kimásolni

Természetesen hálás vagyok a segítségért, köszönöm

2015. ápr. 14. 01:41
 17/17 anonim válasza:
Hát én Németországban élek és itt elég szigorúan nézik, ha látják hogy jogvédett tartalmat szedtél le jön a több szár eurós bírság postán
2015. okt. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!