Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ehhez van jogom?

Ehhez van jogom?

Figyelt kérdés
18 alatt lehet kereskedelmi szintű eladással/utóeladással foglalkozni legálisan, internetes platformon? 17 éves vagyok, és 3d-s nyomtatott figurákat adnék el kereskedés szerűen, hogy kiegészítsem a zsebpénzem, persze ha kell adóznék utána. Vagy a vállalkozói jog igényléséhez 18-nak kell lennem, esetleg lehet magánszemélyként is kereskedelemmel és eladással "foglalkozni" az interneten, vállalkozói jogviszony nélkül? Köszönöm a segítséget!

2015. márc. 11. 15:44
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

"Na látjátok ez az amiért annyira utálom ezt az országot"


Akkor javaslom, hogy takarodj ki az usába! Majd ott megtudod mi a magyarok istene.

2015. márc. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:
Szerepel a terveim közt :) Ott legalább 5000+ ft értékű item eladása után kell számlát kiállítani, egy pohár vizet még elnéznek, ha eladsz étteremtulajdonosként számla nélkül.
2015. márc. 11. 20:44
 23/28 anonim ***** válasza:
Húsz évig üzemeltettem egy asztalos műhelyt, senki sem büntetett meg. Mondjuk ha megpróbálta volna én büntettem volna meg úgy, hogy a saját anyja sem ismer rá.
2015. márc. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Remelem azert azt kiszamoltad, hogy hany muanyag figurat kell kinyomtatnod hogy megteruljon a befektetes. Mert gondolom a szukseges eszkozoket te magad vetted meg, es nem valakiet hasznalod csak ugy.


Az meg felelmetes hogy mekkora sotetseg uralkodik a fejedben az allamrol es az adozasrol.

2015. márc. 12. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Na, az a helyzet, hogy valójában le se tojná senki, hogy te ilyen olyan kis szirszarokat adsz el neten havi 5 ezer forintért. Nem fogok utánanézni, de évi x ezer forintig nem kell bejelenteni és ez az x szerintem valahol 100 ezer forint fölött van. Van egy olyan sejtésem, hogy neked nem lenne ennyid soha Yoda-fej eladásból.


Amúgy: miért nem mész el diákmelózni?

2015. márc. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
mert iskolába járok, és úgy hallottam hogy az összegtől függetlenül az adó nem bevallását bűntetik, nem akarom hogy esetleg havi 30 ezerért 1 millióra megbűntessenek.
2015. márc. 13. 14:16
 27/28 A kérdező kommentje:
amúgy nem értem, hogyan képesek megállapítani hogy nekem kell vállalkozói, amikor az ebay rendszeréhez (ahol eladok) nincs a navnak hozzáférése...
2015. márc. 13. 14:20
 28/28 anonim ***** válasza:

Ezért nem is büntetik x ezer forintig, mert ellenőrizni sem tudnák. Amúgy meg külföldről ha hozol be dolgokat vagy viszel ki, akkor a csomagokat szokták szúrópróba szerűen ellenőrizni, hogy a vám/ÁFA befizetéseknek eleget tettél-e.


És amúgy mi ez a dedós szöveg, hogy az államnak semmi köze sincs a bevételeidhez? Mit gondolsz, az utakat milyen pénzből újítják fel? Az infrastruktúrát a szél hordja össze? Az állami alkalmazottakat, orvosokat, tanárokat miből fizetik? Naná, hogy a "te" pénzedből.

2015. márc. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!