Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ehhez van jogom?

Ehhez van jogom?

Figyelt kérdés
18 alatt lehet kereskedelmi szintű eladással/utóeladással foglalkozni legálisan, internetes platformon? 17 éves vagyok, és 3d-s nyomtatott figurákat adnék el kereskedés szerűen, hogy kiegészítsem a zsebpénzem, persze ha kell adóznék utána. Vagy a vállalkozói jog igényléséhez 18-nak kell lennem, esetleg lehet magánszemélyként is kereskedelemmel és eladással "foglalkozni" az interneten, vállalkozói jogviszony nélkül? Köszönöm a segítséget!

2015. márc. 11. 15:44
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Csodálkoznak hogy menekülnek kifele külföldre. Majd előbbutóbb a c**ány*k többségben lesznek és elhordják a parlamentet.
2015. márc. 11. 18:01
 12/28 anonim ***** válasza:

Mert 18 alatt felelősségre sem lehet úgy vonni.

Amúgy ha ennyire kell a pénz, menj dolgozni, munkaviszonyt létesíthetsz 17 évesen.

Vagy várd ki azt a 4 hónapot, esetleg a szüleid vállalkozhatnak addig helyetted.


De kétlem, hogy lenne havonta annyi bevételed, hogy befizesd az 50.000-t és még maradjon is...

2015. márc. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 BefŐzike ***** válasza:

Elvonatkoztatva attól, hogy tényleg kell-e 18-nak lenni: amiről te beszélsz az egyáltalán nem azt támasztja alá, amit szeretnél. A "miben különbözik a 17, aki 4 hónap múlva 18 és a 18 éves 1 napos" vita arról folyik, hogyan kell megállapítani a korhatárt. Pl. levihetnék 16-ra vagy felhúzhatnák 24-re.


Ahogyan levettem a szavaidból téged inkább a korlátozás zavar, tehát szerinted pl. egy 5 évesnek is cselekvőképesnek és/vagy büntethetőnek kell lennie.


Vagy ez utóbbi zavar, vagy csak az, hogy rossz korban (18) van meghatározva, hogy mit is tehetsz.

2015. márc. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
12-es: jah, 50.000, OK. erről sem tudtam, akkor 18 felett sem csinálhatom ezt...utolsó: nem csak az zavar, hogy 18-nak kell lenni, hanem az is, hogy az állam beleszól a magánügyeimbe. Péda: A gyrosos nem ad számlát nálunk a boltban, ergó nem adózik. Ha adózna, az azt jelentené, hogy a gyrost amihez ő vette meg az alapanyagokat, készítette el, az állam ok nélkül kérné az anyagi részesedésének x%-át, amikor nem járult hozzá a gyrosos jövedelmének megszerzéséhez, ha elad x gyrost akkor az x. et olyan mint ha a semmiért adta volna el és az állam részesedne belőle 100%-ban, amikor pont ő nem tett semmit a jövedelemszerzés érdekében, ergó, mintha lopott volna egy gyrost ingyen egy embernek az utcán aki alapból a gyrosostól megvette, és ezért megkapná a gyros árát. Közvetett lopás, és ezt az EU. bűnteti. Így is meg lehet világítani a dolgot.
2015. márc. 11. 19:47
 15/28 A kérdező kommentje:
Bocs, ha kicsit átláthatatlanul fejeztem volna ki magam...
2015. márc. 11. 19:48
 16/28 anonim ***** válasza:

Azt a gyrosost előbb utóbb meg fogja büntetni a NAV. Mindenkinek kötelező adóznia ha bevétele keletkezik.


És ezért kellene iskolában tanítani az adózást, meg az állam működését, hogy a lassan felnőttkorú emberek ne legyenek ennyire tudatlanok a témában.

2015. márc. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
3 éve működik, és nem bűntette meg...
2015. márc. 11. 20:16
 18/28 anonim ***** válasza:
Azért írtam, hogy előbb-utóbb. Őt utóbb...
2015. márc. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
De én is megbűntethetném az államot, mert Orbán magánvállalkozása éves bevételéből nem részesedhettem 16%-kal. De persze nem a szúnyog adja a vért, ugye.
2015. márc. 11. 20:17
 20/28 BefŐzike ***** válasza:

Attól függ, hogy milyen jogcímeken szed be valamit, de elméletben mindig hozzátesz az állam a gyrososod termeléséhez, amiért "kérhetné" a fizetséget, de nem kell kérnie, ugyanis kötelező adózni (bizonyos szabályok szerint).


Pl. Honvédelem, igazságszolgáltatás, infrastruktúra kiépítés, stb.

Ha kirabolnák a gyrosost, kihez fordul? És azt a szervet ki pénzeli és miből? De nem is kell, hogy pontosan igazam legyen egyes tételekben...

Aztán vannak kevésbé egyértelmű dolgok is, újraelosztás méltányosság jegyében, társadalmi kockázatközösség, stb. Ezzel már lehet vitatkozni, de elég kevesen vannak szerintem az álláspontodon. És tudod, hogy mekkora szívás a demokrácia...


Aztán a gyakorlatban simán elképzelhető, hogy közbeszerzéseken elcsal minden pénzt az kormány/ismerősök/stb. (ki tudja?), de elméletben elvileg úgy van ahogy azt leírtam.

2015. márc. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!