Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mostmár ehhez sincs jogom?

Mostmár ehhez sincs jogom?

Figyelt kérdés

A minap egy szomszédom (panelban lakok) megfenyegetett, miszerint feljelent a népegészségügynél mert a saját erkélyemen merek dohányozni. Alapvetően nagyon tekintettel vagyok a nemdohányzókra, nekem nem kellett az új dohányzási törvény se, hogy másokat ne fojtsak bele a szenvedélyembe.

Bent a lakásban meg nem fogok rágyújtani, mert az a falakon, mindenen meglátszik, nem is beszélve a fokozott tűzveszélyről, a lépcsőházról nem is beszélek.

Az lenne a kérdésem, hogy jogosak-e az Ő szavai miután az a füst az én erkélyemről száll be az Ő lakásába?



2012. jún. 1. 20:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
21%
Csak akkor dohányozhatsz az Erkélyeden ha meg van az 5 m a szomszéd ablaktól.
2012. jún. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%
Nyílt területen nincs tiltva a dohányzás, így nem tud mit tenni. Egyébként engem is zavar -vagyis zavart annak idején- nem dohányzó lévén, hogy a szomszéd, nem akarván összefüstölni a lakását, a folyosón gyújtott rá. Így az összes lakás úszott a füstben...
2012. jún. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%
Az erkélyen nyílt térben a SAJÁT lakásodon mi az hogy nem dohányozhatsz.Olyan nincs.A szomszéd egy idióta.Nem tud feljelenteni ezért.
2012. jún. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezért feljelenthet de nem fognak mit csinálni, mivel a te erkélyed te lakásod és alapból nyílt területen gyújtasz rá az MÉG nincs megtiltva.
2012. jún. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
87%
Próbáld kicsit az ő szemszögéből nézni. Egész nyáron csukva kell tartania az ablakokat, mert tőled bemegy a füst a lakásába. Nem teregetheti a tiszta ruháit az erkélyére, mert büdös lesz. Este nem ülhet ki a saját erkélyére pihenni, mert szívja a füstödet. Hogy jogilag hogy van, nem tudom.
2012. jún. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
97%
Téged is megértelek,hogy nem akarsz lecsattogni a (teszemazt) negyedikről. De én is pipa lennék,ha az én nappalimba szállna be az összes cigifüst. Mindezek ellenére leszarnám és rágyújtanék én is,ha cigiznék.Na ezt bogozd ki.:)
2012. jún. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Aránylag magasan, a 6odikon lakunk, ráadásul a lift eléggé gyakran mondja be az unalmast. A kezdetektől lenézően szinte ordítva mondta a magáét, ezért őszintén szólva kedvem sincs lemenni cigizni. Reggel pedig ez fogadott az ajtóra ragasztva id.:

"Feljelentjük Önöket a közegészségügynél a dohányzás elleni törvény alapján több ember ellen elkövetett egészségkárosító tevékenység miatt."

Jól hiszem h ezzel most saját magát nevette ki? :)

2012. jún. 1. 21:14
 8/15 anonim ***** válasza:
0%

Tele vagyunk ilyen bolond emberekkel. Én nem is értem. Mi az, hogy egy cigaretta pici füstje bejön hozzám a szomszéd erkélyéről? Ez teljes marhaság! Szánalmas, frusztrált, neurotikus emberek foglalkoznak ilyenekkel, akik a valós problémáikat nem tudják megoldani, pedig van bőven, ezért ilyenekbe menekülnek. Mert itt is mi a valós probléma? Hogy borzalmasan szennyezett a városi levegő a kocsik kipufogó gázaitól. Ez igen, ez valós kérdés, csak hát picit nehezebb nekimenni ennek, mint egy egyént a szomszédomban cseszegetni. És persze vannak neki még ennél sokkal nagyobb személyes problémai is, amikkel nem tud mit kezdeni. De azt hiszi, megold valamit, ha veled szívózik.


Én nem cigizek, de számos példát tudnék mondani a saját életemből is, amikor is neurotikus félbolondok jelentéktelen, beképzelt semmiségekért elképesztő módszerekkel üldöztek. Van pár muskátli az ablakomban. Ezeket locsolom, és néha pár csepp víz kicseppent. Az alattam lakó kb. akkora felháborodással, önmagából kikelve ordítozott rendszeresen e miatt, mintha megöltem volna a gyerekét. Képes volt a telefonszámaimat kinyomozni, és éjjel 2 körül hívogatni stb., roppant energiákat és időt ölt bele ebbe a semmiségbe. És még több ilyen volt...


Nem szabad engedni nekik, én legalábbis nem szoktam, mert a fejedre nőnek. Hadd harcoljanak csak önmagukkal. Ha erőt éreznek (többnyire lelki erőt), akkor előbb-utóbb lekopnak.

2012. jún. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
13%

"Próbáld kicsit az ő szemszögéből nézni. Egész nyáron csukva kell tartania az ablakokat, mert tőled bemegy a füst a lakásába."


Akkor tartsa csukva a parasztya!


"Nem teregetheti a tiszta ruháit az erkélyére, mert büdös lesz."


Akkor ne teregessen a trógerja!


"Este nem ülhet ki a saját erkélyére pihenni, mert szívja a füstödet."


Akkor üljön este a fürdőkádjába, vagy költözzön el a p..csába! Az ilyeneket be sem engedném egy közösségbe, úgyis beleköt mindenbe!

2012. jún. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
93%

Jelentse fel mind a több ezer autót, aki át mer menni az utcátokon. A kipufogógáz mérgezőbb.


Szerintem ragaszd ki azt mellé, hogy feljelented, mert fenyegetőzik. Mivel ennyire elhomályosult pökhedt alak, talán még be is veszi.

2012. jún. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!