Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha kiderül, hogy egy férfi...

Ha kiderül, hogy egy férfi olyan gyerek után fizet tartásdíjat, aki nem is az övé, de az anya ezt elfelejtette közölni, akkor milyen jogorvoslatra számíthat?

Figyelt kérdés
2015. jan. 1. 15:48
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/72 anonim ***** válasza:
97%

Amugy nem nagy dolog utólag tudni, hogy mit kellett volna tenni.

De amikor én kézbe vettem a gyerekemet én se apasági tesztekre rohangáltam vele.

2015. jan. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/72 A kérdező kommentje:

19: Te meg ritka sötét.


20: És ha lánya van? Ez nem kirekesztő? Na és ha egy apa csinálja ezt? És hol írja azt a törvény, hogy ez a családjogra is igaz?

2015. jan. 1. 16:57
 23/72 anonim válasza:
100%
Most tök mindegy, hogy mi lenne az igazságos, stb. Jogilag: Az anya ezért nem vehető elő (mert Ő sem tudhatta, hogy nem az az apa, aki) és (éppen ezért, + egyéb okok miatt) az eddig fizetett összeget sem kaphatod vissza... Vagyis a szobaforgó egyén.
2015. jan. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/72 A kérdező kommentje:
Ez még a legjobb esetben is csak a szándékosságot zárja ki. A gondatlanságot nem.
2015. jan. 1. 17:03
 25/72 anonim ***** válasza:
100%

Szó sincs semmilyen okirat hamisításról. Nem a gyerek anyja írja be az anyakönyvbe, de még csak nem is ő diktálja be. Az előzőleg leadott dokumentumok alapján töltik ki az iratokat.


Ezek a dokumentumok pedig:

-vagy a házassági anyakönyvi kivonat - amennyiben az "apa" házasságban élt a nővel. Csak hogy tudd, ha egy pár elválik és a válás után 300 napon belül szül a volt asszonyka (tök mindegy hogy mástól), akkor is a volt férj lesz a gyerek apja. Azaz a törvény szemében NEM bűn, hogy nem a biológiai apa kerül be a könyvekbe.


-vagy apasági nyilatkozat - itt is bárki, akinek az anya engedi vállalhatja az apaságot, nem kell hogy biológiai apa is legyen. Ezért se állja meg az okirathamisítás.


Csalás szintén nem forog fent.

Lopás nem is tudom hogy hogy jut eszedbe, hisz nem a volt férj tudta nélkül csapolja meg a bankszámláját.


Nincs fogás ilyen esetben az anyán.

Főleg mivel a törvény a gyerek érdekeit védi. És a törvénynek csak az számít, hogy valaki gondoskodjon róla. Tök mindegy, hogy a valódi apa vagy a szomszédbácsi.

2015. jan. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/72 anonim ***** válasza:
5%

Nem értek egyet.

Más a böntető jog és más a gazdasági oldal.

Ha a szülő ételt lop a gyerekének az elnézhető, de attól az étel árát még ki kell fizetnie.

2015. jan. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/72 A kérdező kommentje:

"Csak hogy tudd, ha egy pár elválik és a válás után 300 napon belül szül a volt asszonyka (tök mindegy hogy mástól), akkor is a volt férj lesz a gyerek apja. Azaz a törvény szemében NEM bűn, hogy nem a biológiai apa kerül be a könyvekbe."

Ezt hol mondja ki a törvény?


"Lopás nem is tudom hogy hogy jut eszedbe, hisz nem a volt férj tudta nélkül csapolja meg a bankszámláját."

Anyagi károkozás előre megfontolt szándékkal, vagy gondatlanságból.



"Főleg mivel a törvény a gyerek érdekeit védi. És a törvénynek csak az számít, hogy valaki gondoskodjon róla. Tök mindegy, hogy a valódi apa vagy a szomszédbácsi."

Nem, a törvény az anyát védi a gyerekere hivatkozva.

Ha tényleg a gyereket védené, elvenné az anyától és intézetbe adná, hogy ne tanulja el tőle ezt a dolgot (ha lány), vagy ne okozzon benne maradandó érzelmi károsodást és ösztönös bizalmatlanságot a nők iránt (ha fiúról van szó). Ebből is látszik, hogy a törvény az anyát védi.

2015. jan. 1. 17:29
 28/72 anonim ***** válasza:
0%

Az ha valakinek a tudtával veszünk el tőle pénzt úgy, hogy megtévesztjük és alhitetjük vele, hogy jogosan vettük el, ugyanugy lopás.

Max. a büntetőjog árnyaltabb és csalásnak tekinti, mert lopás ás lopás közt is van különbség igy a következmények mértéke között is.

Végsosoron a gyilkosság is lopás, egyik ember a másik ember életét lopja el...

2015. jan. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/72 A kérdező kommentje:
És büntetendő.
2015. jan. 1. 17:46
 30/72 anonim ***** válasza:
50%
A büntetés mértéke is eltérő nullától jelenleg az életfogytiglanig.
2015. jan. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!