Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha van gázpisztolyra viselési...

Ha van gázpisztolyra viselési engedélyem, akkor mindenhol nálam lehet, vagy csak az utcán?

Figyelt kérdés

Pl ilyenekre gondolok:

- bevásárlóközpontok

- bevásárlóközponton belüli üzletek

- bank (bár gondolom itt nem, ha nem csalnak az emlékeim, szokott lenni az ajtón egy kis kép, amin átvan húzva egy fegyver)

- tömegközlekedés (busz, villamos, HÉV, metró)

- egyetem/főiskola



2014. nov. 28. 19:31
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

10:


Igazad van. Úgy értettem hogy BIZTONSÁGOSAN tűzkészen. Ez azt jelenti, hogyha csőre van töltve a fegyver és mondjuk leesik a földre, vagy elesel, vagy hozzáütődik valami a fegyverhez amíg a tokban hordod, akkor nem sül el.


Tudod, kakas biztonsági állás vagy repülő ütőszeg vagy passzív ütőszegbiztosítás. Csak olyan fegyverek hordhatóak biztonságosan tűzkészen, amiknek a fenti háromból legalább egy van.


Amiket te is mondtál, pl. Röhm RG800 vagy RG100, azoknak van kakas biztonsági állása, tehát biztonságosan is lehet csőre töltve hordani őket. De megint csak amiket említettél, pl. a legtöbb török félautomata fegyvernek nincs.

2014. dec. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Ja értem, igazad van, a műszaki tartalom is legalább olyan fontos mint a jó minőség.

Egyébként azt hozzátenném hogy csőtorkolatra ejtve például az említett Röhm-ök is elsülnek, kipróbáltam, bebiztosítva rögzül az ütőszeg, de kibiztosítva kakas biztonsági állásban előre tud mozogni, mármint az ütőszeg, ami azt hiszem nem is repülő típusú.

2014. dec. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Érdekességképpen leírom, egy régi 8mm-es Reck protektor automatik, (FBI 8000) pisztolyt csőretöltve, tehát felhúzott ütőszeggel, kibiztosítva, akárhogy dobáltam sehogyan sem sikerült lövésre késztetnem, pedig azt gondolná az ember hogy elég egy kisebb ütés és elsül, pedig nem. :) Ennek ellenére nem javaslom egy ilyen pisztolynak a csőre töltve hordását, még bebiztosítva sem.

A tudat hogy az ütőszeget nyomja egy rugó és csak egy kicsi alkatrészre támaszkodik fel elég rossz érzés, nadrágba betéve egy belső tokba olyan érzése van az embernek, hogy mindjárt tökön lövi magát. :)

2014. dec. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Csiß ***** válasza:
Nekem van egy zoraki 917 és egy szintén zoraki r1 gg..Mind2 török gyártmány és igen megbízható darab..Nem tudom miről beszélsz Caution.Minden gyártónak van "gagyi" verziója nem csak az atak arms-nak.
2014. dec. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
18%
Vegyél néhány Röhm pisztolyt, revolverben pedig Weihrauch-ot, és rá fogsz jönni miről beszélek.
2014. dec. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!