Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha van gázpisztolyra viselési...

Ha van gázpisztolyra viselési engedélyem, akkor mindenhol nálam lehet, vagy csak az utcán?

Figyelt kérdés

Pl ilyenekre gondolok:

- bevásárlóközpontok

- bevásárlóközponton belüli üzletek

- bank (bár gondolom itt nem, ha nem csalnak az emlékeim, szokott lenni az ajtón egy kis kép, amin átvan húzva egy fegyver)

- tömegközlekedés (busz, villamos, HÉV, metró)

- egyetem/főiskola



2014. nov. 28. 19:31
1 2
 1/15 Csiß ***** válasza:
Ahol nem tiltja külön szabály / házirend ott nálad lehet.Ezeken a helyeken viszont ki is írják (pl az áthúzott pisztolyos kép is ilyen)
2014. nov. 29. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 BlackSword ***** válasza:
Bankban le kell adnod a biztonsági őrnek... Egyébként meg észre szokták venni... Egyszer előttem "kapcsolt" le egy rendőrt a bizti a bankban... Igazából semmi különös nem volt, csak odasétált, megfogta a könyökét, és megkérte hogy fáradjon vele...
2014. nov. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Bevásárlóközpontban nem igazán figyelnek erre és valószínű hogy nálad lehet. Banknál ahogy írták már le kell adni, tömegközlekedésen, mivel közterületnek minősül (ugyanúgy ahogy a személyi gépjármű) ott nálad lehet, egyetemen, főiskolán le kell adni a portán. Aztán amikor kimész az épületből visszaadják. Üdv.
2014. nov. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
80%

2-es és 3-as:


Lófaszt kell leadni bankban. Ezerszer voltam már bankban pénzt befizetni. 3 bankfiókot is tudok ahova úgy mentem, hogy 2 darab gázpisztoly is volt nálam. Egy nagy forgópisztoly az övemben és egy kisebb maroktáras pisztoly a nadrágzsebemben.

Egyik biztonsági őr sem vette észre. Mindnek köszöntem, aztán mentem tovább pénzt befizetni. Ott lógott mindegyiknek az éles FÉG Para az oldalán, de egyik sem vette észre hogy van nálam 2 gázpisztoly is.

Olyan is volt hogy nyáron mentem csak egy szál pólóban és akkor is rohadtul nem vették észre. Pont az az értelme a rejtett viselésnek hogy ne láthassa senki.

Meg hogy adnád le? Előveszed ott mindenki előtt az ügyféltérben és odaadod neki? Hagyjuk már.


Kérdező, amiket felsoroltál bármilyen helyre azok közül magaddal viheted. 21 éves vagyok, több mint 2 éve hordok gázpisztolyt. Én is egyetemista vagyok és a suliba is mindig viszem magammal. Néha 2-t is. Plázák, üzletek, bank, busz, egyetem. Nincs olyan hogy nincs nálam.

2014. nov. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Nem kell leadni a bankokban sem, hová, kinek is adnád le.

Különben is nem nyiltan van viselve, nem veszi észre senki.

2014. nov. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)


Esetleg aki nagyon ért a gázpisztolyokhoz, tudna ajánlani egy megbízható öntöltő gázpisztolyt? Van már egy revolverem (Alfa 030), de szeretnék egy öntöltőt is.

2014. nov. 30. 12:22
 7/15 anonim ***** válasza:

Ami hordható méretű az a Zoraki 914 vagy pedig a Keserű Red Agent Compact (utóbbinak a másik neve Ekol Aras Compact is néha).


Az egyikbe 14 a másikba 15 töltény fér. Mindkettő hordható tűzkészen, vagyis úgy is hordhatod hogy elővétel után nem kell velük mást csinálni hogy lőni tudj mint hogy meghúzd az elsütőbillentyűt.


A Red Agent egy kicsit vékonyabb, a Zoraki egy kicsit picibb (hosszra, magasságra), de nem sok a különbség köztük. Inkább azt válaszd a kettő közül, amelyik jobban tetszik kinézetre.

2014. nov. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen értékben keresel és mik a szempontok. A GRP-9 is elég megbízható és teljesen acél. Hátránya az hogy kevés töltény fér a tárba. Szerintem nézz körül, jobb ha te látod.
2014. dec. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

Soha ne vegyél semilyen török gázpisztolyt, még véletlenül sem, és olasz gyártótól sem, bóvli kategóriás mind. Csak a fegyverboltosok ajánlják ezeket, mert olcsók és többnyire jól néznek ki, de a minőségük nem jó.

Vegyél Umarex, vagy Röhm gyármányt, ha tudsz szerezni akkor RG 800, RG 100, ezek nagyon jó pisztolyok, kényelmesen hordhatóak, nem túl nagyok, Walther PPK méretűek.

Például Umarexből tudom ajánlani a Colt 1911 A1 pisztolyt, kissé nagy, de megbízhatóan működik, nekem van ilyen, masszív erős darab.

2014. dec. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"Mindkettő hordható tűzkészen, vagyis úgy is hordhatod hogy elővétel után nem kell velük mást csinálni hogy lőni tudj mint hogy meghúzd az elsütőbillentyűt"


???????????????,

Az összes félautómata pisztoly hordható tűzkészen, ugyanis csőre töltött állapotban valóban csak meg kell húzni a ravaszt. :D

2014. dec. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!