Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha van viselési engedélyem,...

Ha van viselési engedélyem, akkor a fősuliban lehet nálam gázpisztoly? (rejtve)

Figyelt kérdés

2014. júl. 6. 12:05
 1/10 anonim ***** válasza:
94%

Gondolom az iskolának van valami házirendje, amibe le van írva hogy KKV eszközöket, fegyvert, fegyvernek látszó tárgyat tilos bevinni az intézmény területére. (ezek szinte mindegyik intézmény házirendjébe le vannak írva)


Gyakorlatban pedig ha berakod a táska mélyére és kussolsz róla mint sz*r a fűben akkor senki nem fogja megtudni.

2014. júl. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
23%
gázpisztoly egy vicc, minek hordod magaddal csak kiröhögnek
2014. júl. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
12%
Nem! Közterületen, középületekben akkor sem lehet nálad.
2014. júl. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%
en hordtam ott is, aki szerint vicc, durrantassa fejbe magat gaz toltennyel, nem fog mosolyogni, szemenyes tapasztalat ;)
2014. júl. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
12%

"gázpisztoly egy vicc, minek hordod magaddal csak kiröhögnek"


+1.

Gázpisztoly valóban egy igen torz, ironikus vicc, élet kioltására alkalmatlan, tehát belepisilek a csövébe és körberöhögöm.


Csak a gvass-féle hájas homárok verik rá a brokit éjjel-nappal.

2014. júl. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Fegyvert, utcára, közterületre, csak akkor vihetsz magaddal ha tokban, táskában tárolod, lőszertől és tártól elkülönítve, szükség esetén viselési engedélyei meg a fegyver papírjai is legyenek nálad. Akkor nem szólhatnak érte főleg ha sportlövő vagy és mondjuk oda igyekeznél.


Én is vittem már magammal fegyvert a munkahelyemre mert én járok időnként egyesülethez rolni és igaz hogy a portán kifelé menet belenéznek a táskámba de kértem rá engedélyt és egy külön szekrénybe zárt, nem átlátszó táskába, tokba lőszertől és tártól elkülönítve tárolhattam teljesen legálisan, senki nem szólt érte!


Egyszer egy rendőrre is rákérdeztem és ő is mondta hogy ha esetleg rutinszerűen igazoltatnának és kérdezősködnek ilyenről ha megfelelően tárolom tehát nem megtöltve, és tokban, úgy ahogy le van írva és nálam vannak a szükséges papírok akkor nem jár semmiféle következményekkel.

2014. júl. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
92%
Ne mondjatok már hülyeséget. Gázpisztolyt viselési engedéllyel hordhatsz közterületen. Engedély nélkül meg csak magánterületen.
2014. júl. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Csak a gvass-féle hájas homárok verik rá a brokit éjjel-nappal."


Ez de jó, káelef már itt is támad? Megy még a ciánlűszer szakértő úr?


"

Fegyvert, utcára, közterületre, csak akkor vihetsz magaddal ha tokban, táskában tárolod, lőszertől és tártól elkülönítve, szükség esetén viselési engedélyei meg a fegyver papírjai is legyenek nálad. Akkor nem szólhatnak érte főleg ha sportlövő vagy és mondjuk oda igyekeznél. "


Ez igaz, ha éles lőfegyverről van szó és az adott illetőnek csak tartási engedélye van.


Viselési engedély esetén, azonban gázpisztolyt lehet tűzkészen hordani az utcán minden gond nélkül. Az adott intézmény házirendje szabja meg, hogy beviheti-e az illető az eszközt, de valóban, ha nem mutogatja, szinte biztos, hogy nem derül ki.

2014. júl. 7. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

6-nak


Ne keverjük az éles lőfegyvereket a gázpisztollyal. A gázpisztolyt viselési engedély birtokában minden további nélkül tűzkészen, rejtve viselhető.


Viszont ha bemegy egy intézménybe, akkor az intézmény házirendje/szabályzata szabja meg (bizonyos kereket közt) hogy mit lehet és mit nem. Eddig ahány iskola házirendjét átolvastam, a KKV eszközök, fegyver és fegyvernek látszó tárgyak nem voltak engedélyezve. Továbbá közrendezvényen sem megengedett a viselésük.


Egyébként még iskolás koromban amikor majdnem este volt vége a gyakorlatnak, akkor nálam is mindig volt gázspray. Amikor bementem az iskolába akkor bedobtam a táska mélyére, amikor kijöttem akkor kivettem a táskából és zsebre vágtam. Az égvilágon senki nem tudta hogy KKV eszközt hordok magammal a suliba.

2014. júl. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

1:

Táskába, de inkább ugyanúgy az övén lóg a tokban, mint bárhol máshol.


2:

Akkor mondd a rablónak, hogy kár hogy nem Szlovákiában vagytok, mert akkor most lelőnéd az éleseddel. Vagy kár, hogy még 1 évet kell tanulnod kung-fut, hogy le tudd őt verni.


3:

Te hülye vagy. Engedéllyel majd mindenhol nálad lehet. A középületek közül talán csak bíróságokon nem.


5:

De most komolyan, ha a rablót fejbelövöd vele, időt nyersz arra hogy túlélj, elmenekülj, ne legyél kirabolva és megverve. Erre jó a gázpisztoly. Mi vele a bajod?


6:

Szép és jó, amit leírtál de a kérdésben nem éles lőfegyverről, hanem gázpisztolyról van szó.


Kérdező:

20 éves egyetemista vagyok. 18 évesen egyből kiváltottam az engedélyt gázpisztolyra. Fél évig a gimibe is hordtam és egyetemre is a kezdetektől. Szarj bele, bármi is a szabály.


Tudod hová nem viszem a gázpisztolyt? Bíróságra, repülőtérre. Kb. ennyi. Esetleg olyan szórakozóhelyre, ahol tudom hogy belépés előtt átnéznek.

A suliban is mindig tűzkész állapotban van rajtam, a csípőm mögött egy övtokban. Pólóban vagyok és úgy sem veszi észre senki (Zoraki R1, barna RG89 gyári markolattal).

2014. júl. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!