Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha már évek óta van gázpisztol...

Ha már évek óta van gázpisztolyom és nincsenek papírjai, be lehet-e jelenteni és legalizálni a rendőrségen? Engedélyt ettől még kaphatok?

Figyelt kérdés

2014. febr. 22. 20:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

most is legalizálva van, mert nem kell rá engedély. csak a viseléshez.

ebben az esetben MKH kártyát kell csináltatnod, utána mehetsz a rendőrségre vele viselésit kérni rá.

2014. febr. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Előző válaszadó mindent elmondott tömören. :)Annyit még hozzátennék, hogy kalkuláld be hogy ez plusz költség lesz, meg idő is. Az MKH igénylés is pénzbe kerül pontosan nem tudom mennyi és úgy tudom ilyenkor bevizsgálják a fegyvert is. A viselési engedélyhez pedig ahogy előttem írták be kell menni a rendőrségre igénylőlapért ami szintén kb 4-5 ezer forint lesz. Üdv.
2014. febr. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Csak Budapesten létezik ilyen intézmény, Magyarországon egy cég foglalkozik ezzel.


Fel kell utazz személyesen Budapestre hozzá.


El kell menned a Polgári Kézilőfegyver- és Lőszervizsgáló Kft.-hez személyesen, akik megnézik és kiállítanak róla egy MKH-kártyát, ami jellemzően 5, vagy 10 évig lesz érvényes.


http:/www.mkh.hu

2014. febr. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!