Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért akarjátok legalizálni a...

Miért akarjátok legalizálni a füvet?

Figyelt kérdés

Főleg ebben a témakörben,elég sokan vannak azon a véleményen,hogy"a "füvet",könnyű drogokat legalizálni kéne.

Az én kérdésem az lenne ezekhez az emberekhez,hogy miért akarják ennyire legalizáltatni a füvet?

Miért hiányzik ez ennyire néhány ember életében? Nem tudnak nélküle élni?

Ne értsétek félre,próbálok nem vaskalapos nézeteket vallani,elismerem,hogy sok könnyűdrog,mértékkel alkalmazva,komoly gyógyító erővel bír.(pl.az asztma ellen)

De őszintén,az emberek hány százaléka tartaná be a csakis orvosi célű fogyasztást? Főleg a fiatalság körében.Ti például elengednétek a lányotokat olyan buliba,ahol biztosan tudjátok,hogy füvet fognak szívni?

Mielőtt leszólnátok,nem vagyok sem láncdohányos,sem alkoholista,nem pártolom azokat sem.Személyesen ismerek olyan embereket,akik füvet szívnak.Egyikük függő lett,átszokott a kemény drogokra,és mire kigyógyult,elvesztette a családját,szinte minden pénzét és az egészségét.

Másik vagy 5 éve csinálja,semmi baja,szóval az ellentmondás itt is megvan.

Ha legalizálnák,az visszaszorítaná a bűnözést ezen a téren,de növelné a függők számát is.

Igazából miért van erre szüksége a világnak? Annyi más módon lehet kikapcsolódni,szórakozni,miért pont erre vágynak sokan?

Kulturált válaszokat kérek,célom az informálódás,nem a prvokáció.

Köszönöm.


2013. ápr. 4. 22:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

"Ha legalizálnák,az visszaszorítaná a bűnözést ezen a téren,de növelné a függők számát is."


Aki eljut odáig fejben hogy ki akarja próbálni, az szerinted csak csak törvénytől való félelme végett nem teszi meg? (biztos vannak ilyenek, de szerintem elenyésző számban)

2013. ápr. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
96%

Ha már a "Politika" kategóriában van a kérdés akkor nekem erre a rövid válaszom az, hogy az emberek így is, úgy is megszerzik a füvet ha akarják, ha legalizálnák akkor viszont az államhoz kerülne az a rengeteg ebből származó plusz jövedelem, nem pedig valami díler vagy tenyésztő zsebébe.


Fogyasztói szempontból pedig azért örülnék neki mert egy "állami fű" valamilyen minőség ellenőrzésen biztosan átmenne, ami garantálná hogy nem szemetet szívunk, mint az sajnos néhányan teszik, ezáltal csökkennének a fű káros hatásai is.

2013. ápr. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Épp most néztem egy drogról szóló rövid filmet, úgyhogy sajnálom de most nem tudok támogatni semmi esetre se...!


Amúgy volt egyszer egy Fábry-poén: Alföldön búza meg kukorica helyett mákot meg indiai vadkendert kéne termeszteni... egyből nem lenne több gazdasági problémánk :))

2013. ápr. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Irdatlan pénzek mennek el pusztán azért, mert illegális. Konkrét ügyosztályok foglalkoznak a kábítószeres ügyekkel a rendőrségnél, miközben a marihuána fogyasztók túlnyomó többsége problémamentes, úgynevezett rekreációs használó. Ha ezt a pénzt a valóban függők kezelésére fordítanák, sokkal több haszna lenne a társadalom számára.
2013. ápr. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Jobb lenne legálisan,ahogy előttem mondták,mert aki akarja úgyis szívja(én is ismerek ilyet),úgy meg legalább az állam zsebébe menne az ÁFA pl.Nem mindegy,inkább ez,minthogy valamilyen adót emeljenk már megint!

Amúgy akkor meg ennyi erővel piálni miért lehet?Az sem jobb!

2013. ápr. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Szerintem a legalizálás egyik legfőbb haszna a dekriminalizáció lenne, a fű szívás és terjesztés körülbelül azon a szinten kellene, hogy álljon szerintem, mint az alkoholos italok gyártása és terjesztése. Random rákeresve a google-n egy hvg-s cikk szerint Magyarországon 800 ezer alkoholista van, meglepne, ha a fű legalizációja után felmenne ekkorára a függők száma, ráadásul meglepne, ha világszinten nem az alkoholizmus lenne a legelterjedtebb függőségi forma. Persze az alkohol betiltásáért senki sem kampányol, mert beivódott az embeir kultúrába, de semmivel sem egészéségesebb, mint mondjuk a füvezés. Mondom ezt úgy, hogy sosem füveztem, nem is tervezem, legfeljebb orvosi célra idősebb korban!:D
2013. ápr. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
@22:22: Azért az ilyen propaganda filmek és a valóság között néha elég nagy a különbség.
2013. ápr. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

1. A marihuana (cannabis) semmivel sem ártalmasabb, mint az alkohol.

2. A tiltás miatt alakul ki az egész terjesztői,bűnözői hálózat.

3. A tiltás miatt nem alkalmazhatják a gyógyításban, pedig nagyon sok betegségre jó:

[link]

2013. ápr. 5. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne? Van valamilyen érved a tiltása mellett?

Mert ugye alaphangon azt kéne indokolni, ha valamit tiltani akarsz, nem pedig alaphangon legyen minden tilos és csak az megengedett amit indoklunk, hogy mért legyen megengedett.

2013. ápr. 5. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"Ti például elengednétek a lányotokat olyan buliba,ahol biztosan tudjátok,hogy füvet fognak szívni? "


Természetesen. Olyanba viszont már kevésbé ahol szétvedelik az agyukat, még ha minőségi piákkal akkor sem. Az alkohol öl!

2013. ápr. 5. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!