Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért akarjátok legalizálni a...

Miért akarjátok legalizálni a füvet?

Figyelt kérdés

Főleg ebben a témakörben,elég sokan vannak azon a véleményen,hogy"a "füvet",könnyű drogokat legalizálni kéne.

Az én kérdésem az lenne ezekhez az emberekhez,hogy miért akarják ennyire legalizáltatni a füvet?

Miért hiányzik ez ennyire néhány ember életében? Nem tudnak nélküle élni?

Ne értsétek félre,próbálok nem vaskalapos nézeteket vallani,elismerem,hogy sok könnyűdrog,mértékkel alkalmazva,komoly gyógyító erővel bír.(pl.az asztma ellen)

De őszintén,az emberek hány százaléka tartaná be a csakis orvosi célű fogyasztást? Főleg a fiatalság körében.Ti például elengednétek a lányotokat olyan buliba,ahol biztosan tudjátok,hogy füvet fognak szívni?

Mielőtt leszólnátok,nem vagyok sem láncdohányos,sem alkoholista,nem pártolom azokat sem.Személyesen ismerek olyan embereket,akik füvet szívnak.Egyikük függő lett,átszokott a kemény drogokra,és mire kigyógyult,elvesztette a családját,szinte minden pénzét és az egészségét.

Másik vagy 5 éve csinálja,semmi baja,szóval az ellentmondás itt is megvan.

Ha legalizálnák,az visszaszorítaná a bűnözést ezen a téren,de növelné a függők számát is.

Igazából miért van erre szüksége a világnak? Annyi más módon lehet kikapcsolódni,szórakozni,miért pont erre vágynak sokan?

Kulturált válaszokat kérek,célom az informálódás,nem a prvokáció.

Köszönöm.


2013. ápr. 4. 22:01
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

"Ha legalizálnák,az visszaszorítaná a bűnözést ezen a téren,de növelné a függők számát is."



A "fű" NEM okoz függőséget, ellenben az istenített (amúgy rendkívül igénytelen) pálinkával szemben. Az alkoholizmus hungarikum.

2013. ápr. 5. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Egészségügyi felhasználását azonnal engedélyezném, mivel rengeteg esetben hatásosabb, mint a gyógyszerek, és sokszor még kevesebb a mellékhatása is.


Dokufilmben láttam, hogy azért tiltották be anno az USA-ban, mert az erkölcscsőszök féltek, hogy túlságosan felszabadítaná a lányokat.

Sokan érvelnek azzal, hogy nőne a drogosok száma, de a holland adatok azt mutatják, hogy nem, sőt csökkent is a keménydrogosok száma.


Egyébként nem iszom sose alkoholt, cigit és a füvet sem próbáltam még sohasem.

2013. ápr. 5. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 hollófernyiges ***** válasza:

Lehet hogy ismételni fogom az előzőeket, de összefoglalnám:

- a tiltás nagyon sokba kerül. Rengeteg rendőr foglalkozik a drogellenes harccal (és a drogok forgalmának döntő többsége könnyűdrog, heroinistából sokkal kevesebb van mint spanglizó tiniből), akik pld dolgozhatnának a cigánybűnözés visszaszorításában is.

- rengeteg pénzt hoz viszont a szervezett bűnözésnek, amit aztán korrupcióban és a közbiztonság romlásában látunk viszont.

- azokban az országokban ahol liberalizálták (Hollandia, Portugália, Csehország) nem szívják többen mint mondjuk a durván tiltó Amerikában. Aki akarja, hozzájut.

- nem károsabb mint az alkohol (nem is használ nyilván) és nem lesz a meglevő 800 000 alkoholista mellé ugyanennyi marcsifüggő, hanem aki eddig a kémiai boldogságot kereste, akkor az eddig is legálisról vált át. Ez nem feltételezés, lásd az előző pontot, a kísérletet már elvégezték nekünk a hollandok.

- a függők gond nélkül kérhetnének orvosi segítséget, nem kellene félniük a rendőri vegzálástól.


(ja, és soha nem szívtam marihuánát, nem is szándékozom, de van egy unokatestvérem aki marihuánaszívóból lett alkoholista)

2013. ápr. 5. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 brigivagyok válasza:
drága kérdező. te még nem próbáltad... ez egy jó növény, amire rá lehet szokni és egy amolyan kapudrog. az azt jelenti, hogy egy ideig fogyasztod, majd nem lesz hatása. ezért majd szépen más finomságokat fogsz kipróbálni. pl kóla vagy stb.. ha legalizálnák kb duplájába kerülne ugyanis jelen pillanatban az államnak ez MILLIÁRDOS pénzkiesést jelent.és ők is akarnának maguknak bevételt. . jó helyen kell megvenni, megbízható személytől, aki nem itatja át sok káros anyaggal. ( a biofüvet/herbált/ patkányméreggel és akármikkel áztatják a jobb hatásért.)a többi droggal is ez van. szerintem belefér a fű. nem durva, de tényleg bútít. sok embert ismerek, olyanokat akik már jóideje csinálják és beszélni is alig tudnak. amúgy is. egy csomó dílert elkaptak a zsaruk és börtönben ülnek. szerinted mi lenne velük ha legalizálnák? kiengednék őket? nem hiszem.... egyszer biztosan legalizálják, de ha ezt megteszik, akkor a drogok ranglétrája meg fog változni.
2013. máj. 2. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
A cannabis. Isten ,vagy a Földanya ajándéka(kinek hogy tetszik),amit az embernek nem kellett soha manipulálnia saját maga számára, hogy jó legyen,ellentétben az alkohollal. A fűtől inkább nyugodt, és békés lesz az ember nem pedig agresszív. Ez valóban egy rávezető szer, a csokira meg a jobbnál jobb ,és finomabbnál finomabb ételekre. Aki azt mondja, hogy a fű miatt kezdett kemény drogokat használni az kamu! Ez kb olyan mintha azt mondaná valaki : Úgy betéptem , hogy vennem kellett egy kis heroint.... A legalizálás mellett több érv szól mint a tiltás mellett. Mert miért is tiltjuk? Azért mert kábítószer. Ha legalizálnák, és okosan csinálnák, az nem csak a fogyasztóknak lehetne jó,hanem mindenkinek. Nézzük a fogyasztókat. Nyugodtan tudnának ellazulni, könnyebben hozzájuthatnak. Persze ezalatt nem azt értem,hogy mindenki reggeltől estig be van tépve, hanem mint pl az alkoholnál. Aki nem akar az nem iszik,nem szív. Ennyi. Nem erőszak. Országos szinten pedig azért lehetne hasznos, mert még most kiadásokkal jár a tiltás, legalizálás egy új bevételi forrás lenne. Csinálni kellene állami marihuanna főldeket ami az állam tulajdona és a termesztésért, csomagolásért százalékos arányba fizetne a termelőknek. Így az államé lenne a profit. Ebből az összegből több dolgot is meg lehetne valósítani ami szintén új bevételi forrásokat biztosíthatna. Persze ez nem annyi , hogy azt mondják legális és rá pár napra minden meglesz. De biztos vagyok benne , hogy jó tervezettel segítene kintebbmásznunk abból amibe vagyunk. Ez csak egy vélemény.........
2013. szept. 26. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!