Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi lett volna, ha használom a...

Mi lett volna, ha használom a gázpisztolyom ebben az esetben, hogy megvédjem a villamoson megvert srácot? 19/F

Figyelt kérdés

Megvertek egy srácot a szegedi villamoson. Kiderült, hogy én pont az eggyel vagy kettővel az előtti járaton utaztam és csak pár percen múlt, hogy nem azzal a villamossal mentem, amin az eset történt.

Itt a hír részletesebben annak, akit jobban érdekel és még nem hallott róla:

[link]


Mindig van nálam egy engedéllyel tartott gumilövedéket is lőni tudó gázpisztoly és egy gázspray is tartaléknak.


A kérdésem, hogy ha valóban segítek és mondjuk odarohanva kétszer-háromszor mellbelövöm gumilövedékkel a verekedőt, akkor engem megbüntetnek amiért segítettem? Vagy elítélne a rendőrség? Letartóztatna? Elvennék a fegyverem?

Hozzátenném, hogy nem vagyok egy kigyúrt, izmos alkat és közelharcban sem vagyok jártas.


Még egyszer mondom, nem kétoldalú verekedés zajlott, hanem egy egyoldalú verés. Úgy tudom jogomban áll megvédeni magamat és másokat, a magam és mások tulajdonát illetéktelen támadástól vagy behatolástól.

A gumilövedékes pisztoly erre Magyarországon a legtökéletesebb eszköz.


Olyan rossz a gondolat, hogy segítenék, de erre kell keresnem a választ, hogy a segítségemért nem-e a rendőrség büntet meg valahogy. Sajnos sok rosszat hallottam már a magukat és másokat megvédők büntetésével kapcsolatban. Mégis kíváncsi vagyok válaszokra.


19/F


2013. dec. 9. 20:47
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:

Én is grp + spray kombinációt viselek,ebben az esetben sprayt használtam volna,ha már annyira bele akarok keveredni..de ez meggondolandó. (jet sprayt,nem fog-ot,mert azzal elgázositod az egész villamost)

Ennyi ember között csak pánik van a fegyver miatt,amiből a végén neked lesz bajod.

És ne nagyon gumizd a fegyvert,gáz-riasztóra van a viselési engedély.

2013. dec. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
Rád fogják, hogy a srácot is te verted össze, aki pedig próbált megfékezni, azt lelőtted.
2013. dec. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
ilyen esetben jogos önvédelemnek számít. amúgy max gumilövedék, mert zárt helyen gázt kilőve azzal a fél szerelvényt harcképtelenné teszed...
2013. dec. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

Azért is hordok gumist, hogy ilyen esetekben is használhassam. Zárt tömegközlekedési eszközökön, épületek belső terében. Nagy szélben az utcán.


Az engedély a fegyverre szól, amit megkaptam. Tudom hogy a rendőr bas.ztathat, ha megtalálja, de gumival tölteni utcára nincs kifejezetten megtiltva. De engedélyezve sem. Jogi légüres tér. Nincs rá pontos válasz hogy szabad-e, vagy sem.


2:

Hát azért ha van 40 tanú, hogy azután mentem oda és lőttem le, hogy elkezdte verni a másikat, nem hiszem.


3.

Remélem hogy így történt volna.

Semmi büntetés, csak felveszik az adataim. Esetleg a pisztolyt lefoglalják, de nem úgy hogy soha többé nem látom, hanem visszaadják az eljárás végén.

2013. dec. 9. 21:25
 5/30 anonim ***** válasza:
ha van engedélyed és jogosan, önvédelemre használtad (ide tartozik ha megvédsz valakit akit épp péppé vernek) semmit se követtél el amit nem szabadott volna.
2013. dec. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:

egy másik állampolgár élete elleni jogellenes cselekmények a megakadályozójaként a jogos védelmi helyzet áll elő.

de mivel másokat is veszélybe sodortál volna a zárt terű riasztó fegyver elsütésével, gondolom a kiérkező rendőrök, nem veregettek volna vállon,de ha elfogtad volna a többi villamoson lévővel a törvénysértőket, gondolom, erősen elnézőbbek lettek volna veled szemben, mint a garázda személyek ellen.

2013. dec. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
48%

Szia!


Mint írták, ne gumizd a fegyvered. A plasztik kártyán ez szerepel: ... típusú gáz és riasztófegyverre.

Nagyon csúnyán megbüntetnek ha ilyet találnak nálad. KBVE eszköznek számít.

2013. dec. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

Vállalom a kockázatot, ha cserébe lehet nálam egy önvédelemre alkalmas eszköz (gumi).

Ami jár érte:

Elveszik a fegyvert.

Maximum 50 ezer forint bírság.


Lassan 2 éve van nálam szinte minden nap, de még soha nem keresték nálam.

Rendőr is igazoltatott egyszer, de ő meg honnan tudná, hogy van nálam fegyver, ha nem mondom el neki? Egy ismerősöm is 6 éve viseli gumival a sajátját retorzióktól mentesen.

Kb. csak akkor derülhet ki, ha motozásnál megtalálják nálam. De mikor motoznának? Olyan helyzetbe nem kerülök.


Azért kösz a figyelmeztetést!


Mást csak úgy veszélyeztettem volna, ha rá célzok és úgy sütöm el. Nem egy béna film szereplője vagyok, aki csukott szemmel lövöldözik hátrafelé. Havonta ellövök egy tucat gumit és eléggé ismerem a fegyverem ahhoz hogy 5-6 méterről mellkasnyi területre biztonsággal lőjek.


Persze tudom, a lényeg, hogy a rendőrök hogy látják, nem az hogy mi a valóság.

2013. dec. 9. 22:10
 9/30 anonim ***** válasza:
Az önvédelem és az önbíráskodás már két különböző kategória.Nincs jogod fegyvert rántani egy verekedésben amiben te nem veszel részt.És tudod nem mindenki szarja össze magát egy fegyvertől na akkor mi van lövöldözöl a tömött villamoson mert akkor bezárnak és teljesen jogosan.És tömegközlekedési eszközön elő sem veheted akármilyen fegyver.Ha tökös vagy odamész és beszállsz az ökölharcba és ha esetleg kés villan akkor lehet elővenni a fegyvert de akkor sem használni úgyhogy megszívod ha nem tojnak be tőle.És még ökölharcért is elővesznek garázdaságért,testi sértésért mert az óvodában se működött az ő kezdte duma.
2013. dec. 10. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 Andizsuzsi ***** válasza:
Szájhősök... Érdekes, hogy az adott szituációban egy filigrán kis nő kivételével senki sem volt, aki bármit is tett volna. Ott nézték volna végig, hogy agyonverik azt a szerencsétlent.
2013. dec. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!