Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi lett volna, ha használom a...

Mi lett volna, ha használom a gázpisztolyom ebben az esetben, hogy megvédjem a villamoson megvert srácot? 19/F

Figyelt kérdés

Megvertek egy srácot a szegedi villamoson. Kiderült, hogy én pont az eggyel vagy kettővel az előtti járaton utaztam és csak pár percen múlt, hogy nem azzal a villamossal mentem, amin az eset történt.

Itt a hír részletesebben annak, akit jobban érdekel és még nem hallott róla:

[link]


Mindig van nálam egy engedéllyel tartott gumilövedéket is lőni tudó gázpisztoly és egy gázspray is tartaléknak.


A kérdésem, hogy ha valóban segítek és mondjuk odarohanva kétszer-háromszor mellbelövöm gumilövedékkel a verekedőt, akkor engem megbüntetnek amiért segítettem? Vagy elítélne a rendőrség? Letartóztatna? Elvennék a fegyverem?

Hozzátenném, hogy nem vagyok egy kigyúrt, izmos alkat és közelharcban sem vagyok jártas.


Még egyszer mondom, nem kétoldalú verekedés zajlott, hanem egy egyoldalú verés. Úgy tudom jogomban áll megvédeni magamat és másokat, a magam és mások tulajdonát illetéktelen támadástól vagy behatolástól.

A gumilövedékes pisztoly erre Magyarországon a legtökéletesebb eszköz.


Olyan rossz a gondolat, hogy segítenék, de erre kell keresnem a választ, hogy a segítségemért nem-e a rendőrség büntet meg valahogy. Sajnos sok rosszat hallottam már a magukat és másokat megvédők büntetésével kapcsolatban. Mégis kíváncsi vagyok válaszokra.


19/F


2013. dec. 9. 20:47
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

9:


Te tudsz valamit konkrét törvényekről, vagy csak halandzsázol és a saját gondolataidat és érzéseidet írod le úgy, mintha törvény lenne? Mély hozzá nem értést mutattál a törvényekről és az önvédelmi szituációkról és el is mondom érvekkel, hogy miért gondolom így.


"Az önvédelem és az önbíráskodás már két különböző kategória.Nincs jogod fegyvert rántani egy verekedésben amiben te nem veszel részt."


Fegyver rántás verekedés esetén, amiben nem veszek részt? Te miről beszélsz? Én is tudom és előtted lévő válaszolók is írták már, hogy másokat is jogában áll mindenkinek megvédeni, akit támadás ér, nem csak önmagát.


Nem verekedés volt, ezt még az ott ülő vak is láthatta! Nem két ember ütötte egymást, hanem az egyik ütötte a másikat kizárólagosan, még akkor is, amikor az már a földre került. Elolvastad te egyáltalán a cikket, amit linkeltem?


"És tömegközlekedési eszközön elő sem veheted akármilyen fegyver."


Amit mondtál az törvénybe van valahol foglalva, vagy csak a te saját jó ízlésedet és érzéseidet írtad le úgy, mintha kötelező érvényű lenne?


Mi az, hogy tömegközlekedési eszközön nem lehet önvédelmi fegyvert használni? Ilyen nincs. Önvédelmi fegyver bárhol lehet nálad, ha van rá engedélyed, kivéve bíróságon vagy bankban, ahová nem viheted. És bárhol használhatod is saját mérlegelés alapján.


"És tudod nem mindenki szarja össze magát egy fegyvertől na akkor mi van lövöldözöl a tömött villamoson mert akkor bezárnak és teljesen jogosan."


Két teljesen más dolgot írtál le egy mondatban.


-Mi van ha nem szarja össze magát? Nem a fegyvertől kell összeszarnia magát, hanem attól hogy mellbelövöm egy 12 mm-es gumilövedékkel 60-70 Joule-lal, mondjuk 2-3-4 alkalommal.

-Megint, mutasd már meg a törvénycikkelyt, ami leírja hogy tömegköz. eszközön nem védhetem magam és másokat fegyverrel. Ezt csak te találtad ki most, hogy szerinted így van, nem?


"Ha tökös vagy odamész és beszállsz az ökölharcba és ha esetleg kés villan akkor lehet elővenni a fegyvert de akkor sem használni úgyhogy megszívod ha nem tojnak be tőle.És még ökölharcért is elővesznek garázdaságért,testi sértésért mert az óvodában se működött az ő kezdte duma."


Na itt megint látszik a hozzá nem értésed, amit érvekkel fogok alátámasztani, úgyhogy kérlek te is majd érvekkel védd magad.


Ez nem a tökösségről szól. Szerinted a társadalom hány százaléka van olyan jó erőben, hogy egy 22 éves, kigyúrt srácot ökölharcban leverjen eséllyel? 15-25-30%?


A fegyvert nem elővenni és mutogatni kell. Ilyet tilos! Ha civilnek önvédelmi fegyvere van (legyen gumis, gáz, vagy éles), akkor csak akkor veheti elő, amikor már a következő pillanatban lő is vele.


Ugyanezt írod le amit az előbb leírtál, ha nem egy 28 éves védekezésre képtelen embert támadnak és vernek meg, hanem egy 82 éves védekezésre képtelen embert?


Még egyszer elmondom, szerintem fingod sincs a törvényekről, csak ideírtad most, hogy a fejedben hogy él, szerinted mi a helyes (Nem megvédeni másokat minden elérhető eszközzel.)


Illetve nem akarok személyeskedni, de ezek után fel kell tennem neked a kérdést, hogy te is azok között lettél volna a villamoson akkor, akik végignézik az egész verést (nem verekedést) és nem csinálnak semmit, maximum távolról kiabálnak hogy "Hagyd abba!" ?

2013. dec. 10. 09:10
 12/30 A kérdező kommentje:

Egyébként most már indulatoktól sokkal kevésbé vezérelve, azt mondom hogy inkább a gázspray-t használtam volna először, semmint a pisztolyom.


Csak remélni merem, hogy nem a bámészkodó balf.aszok között lettem volna, hanem van annyi lélekjelenlétem hogy így tegyek. Gondolom ezzel mindenki így van.

2013. dec. 10. 09:12
 13/30 anonim ***** válasza:
Megvédeni másokat jogában áll mindenkinek de főleg nem fegyverrel és nem úgy hogy jól megverjük a másikat mert az már önbíráskodás.Egyik ember kirívóan kereste a balhét a másik pedig odament és felvállalta hogy az embere lesz ez teljesen különböző dolog attól mint hogy valaki odamegy egy másik emberhez és ütni kezdi.Törvénybe van foglalva még egy rendőr se veheti elő a tömegben a fegyverét ha csak nem közvetlen életveszélyben van,még neki is nagyon nyomós indok kell rá hogy tömegben fegyverrel fenyegessen.Egy magánszemély meg különösen nem hadonászhat fegyverrel egy mozgó járművön,tömegben és ez azt hiszem nem is szorul magyarázatra miért van így.Inkább neked ajánlom elolvasásra az igazán szigorú fegyvertartási és még szigorúbban szabályzott fegyver használatáról szóló törvényt ami ma érvényben van itt mert nagyon nem vagy tisztában a dolgokkal és remélem a büdös életbe nem lesz a kezedben fegyver amíg át nem olvasod ezeket a jogszabályokat mert amilyen beképzelt egy felfogásod van simán börtönbe juttatod magad más kárából.Mielőtt megkérdőjelezed más tudását járj utána hogy mit is beszélsz mert szerintem neked nincs halvány elképzelésed se ezekről a dolgokról és te vagy az aki a saját elvakult gondolataiból indul ki.A társadalom hány százaléka képes egy tökön rúgásra nem tudom pontosan megítélni,de rengeteg legális önvédelmi eszköz van forgalomban.És azt hiszem nem kell túl nagy logika kitalálni hogy a távolságból használható önvédelmi eszköz mint például lőfegyver és a gázspray miért van szigorúan szabályozva.Ugye ha kilősz egy golyót azt már nem állíthatod meg.Bocs vigyázz ez véletlen mellé megy vagy ja ne haragudj nem tudtam hogy asztmás vagy és most véletlen megfulladsz a gázspray miatt amit kifújtam a támadóra kedves ártatlan utas.És mit tettem volna ha látom a helyzetet.Elolvastam a cikket és láttam volna egy fiatal barmot aki keresi a balhét és láttam volna egy másik fiatal barmot aki szívesen balhézna vele.Egyből tudtam volna hogy itt verekedés lesz és valakit megvernek.Láttam volna a cikk alapján hogy az egyik barom leveri a másik barmot.Ezzel semmi problémám irtsák egymást ki a kötekedő faszok.Nyilván ha nagyon eldurvul a szituáció akkor le kell rángatni a "győztes" barmot hogy ne legyen haláleset.De a cikk alapján 8napon belül gyógyuló sérüléseket szenvedett az egyik barom de ha valakit tényleg agyonvernek az kórházba kerül egy időre.A 8napon belül gyógyuló sérülés az pár monokli(zúzódás) és egy felrepedt száj nagyjából tehát valami nem stimmel a cikkel mert ez pár ütéstől is megvan.Ha percekig verték volna az egyik barmot akkor ennyivel nem ússza meg.Nagyjából fél perc alatt lezajlott az egész "agyonverés" két barom között 8napon belül gyógyuló sérülésekkel.Ha ezért valaki fegyvert ránt vagy gázsprayt jól benyomja a buszon azt viszont lecsapom utólag mert az tényleg ön és közveszélyes.
2013. dec. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 Andizsuzsi ***** válasza:

„Elolvastam a cikket és láttam volna egy fiatal barmot aki keresi a balhét és láttam volna egy másik fiatal barmot aki szívesen balhézna vele.Egyből tudtam volna hogy itt verekedés lesz és valakit megvernek.Láttam volna a cikk alapján hogy az egyik barom leveri a másik barmot.Ezzel semmi problémám irtsák egymást ki a kötekedő faszok.”


Azért olvasd el a cikket egy kicsit figyelmesebben is.

2013. dec. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:

13:


Próbálok mindenre válaszolni, amiről te is írtál.


Miért félsz a fegyverektől, amiket önvédelemre lehet használni? Ezt az írásaidból feltételezem és elnézést, ha nincs így; mégis adj valamilyen magyarázatot. Azt tudod hogy Szlovákiában és Ausztriában bármilyen állampolgárnak lehet éles (ölésre alkalmas) önvédelmi fegyvere? Pisztolya. úgy, mint Magyarországon gázpisztolya, szinte. Ott sinccs mészárlás, meg ilyenek, amiktől te félsz.


Mondom, csak ezt képzeld el: Nem egy 28 éves srácot vernek meg, hanem egy 82 éves bácsit, aki szintén rá mer szólni a másikra, hogy ne dohányozzon a villamoson és ne fújja mások arcába direkt a füstöt. Így sem csináltál volna semmit, ha a megtámadott egy 82 éves? Így is megérdemli a verést, mert "kötekedett"?


Te olyan ember vagy, aki saját magán kívül tojik mindenre az utcán járva és ha mellette késelnének meg valakit a villamoson, vagy tőle 2 méterre sza.rna egy csöves a padlóra a buszon, akkor az sem érdekelne? A megtámadott srácban volt annyi felelősségtudat, hogy ne csak önmagáért vállaljon felelősséget, hanem másokért is és betartassa másokkal a társadalmi együttélés szabályait. Ez sajnos hiányzik nagyon sok emberből és a legtöbben úgy vannak vele éles helyzetben, hogy inkább félre néznek.


Mi az, hogy kereste a bajt a megtámadott? Szóval ha én valakinek azt mondom hogy tartsa be a szabályokat (ne dohányozzon villamoson, ne menjen át a piroson, ne sza.rjon a buszon) és erre megtámad, akkor én kerestem magamnak a bajt? Hogy felszólítottam valakit hogy tartsa be a társadalmi normákat, amik ráadásul szabályozva is vannak?


De fegyverrel is meg lehet védeni másokat. Pont az szerepel a július 1-től életbe lépett büntető törvénykönyvben, hogy magam és mások elleni JOGTALAN támadást bármilyen eszközzel meg lehet akadályozni. Egy gázpisztollyal is.


Mi az hogy fegyverrel hadonászni? Fogtál valaha fegyvert a kezedben? Lőttél már? Akár csak gáz-riasztóval? Te hogy képzeled el? Mint a filmekben, hogy becsukom a szemem és össze-vissza lövöldözök magam mögé, meg minden irányba? Nem. Általában nem a fegyvertartók nem értenek a fegyverekhez és képzelnek el akciófilmbe illő helyzeteket, hanem a fegyverekhez nem értők.

Mondom, a fegyverrel nem hadonászni kell: Elővenni, amikor már biztos hogy használni akarom és 2 másodpercen belül lőni vele. Célozva.


Eddig sem teljesen olvashattad el, amit írtam: Már írtam, hogy lassan 2 éve van nálam szinte minden nap gumival töltött gázpisztoly, de kösz hogy figyelsz.


Nincs szigorúan szabályozva a gázpisztoly és a gázspray sem. Szinte bárkinél lehetnek ezek legálisan állandóan. Még soha nem történt ilyen, amiket te vizionálsz: Nem volt ártatlan asztmás utas, aki megfulladt a gázban, meg ilyenek. Pedig 9 éve szabadon bárkinek lehet gázpisztolya. Ez pont úgy nem létezik, mint ahogy állandó mészárlások sem lennének, ha éles fegyvere lehetne mindenkinek.

Képzeld, amikor 2004-ben engedélyezték a gázpisztolyt, ostoba cikkek tucatjai írtak arról, hogy majd csak gázmaszkban lehet kimenni az utcákra, mert mindenki gázpisztollyal fog ügyeket intézni.


És pont ezért hordom gumival megtöltve, hogyha szélben, vagy zsúfolt helyen kell használnom, akkor ne az ezekben a helyzetekben kevésbé hatékony gáz legyen benne.


Gondolkozva a történteken, persze most már 2 nap távlatában eszembe jut, hogy talán mégsem egyből a fegyveremet kaptam volna elő. A pusztakezes harcban biztos alulmaradtam volna, de ha én is földre kerülök a támadó ütéseitől, akkor már 100%, hogy jogosan használhattam volna a pisztolyt.


Amerikában is volt egy ilyen eset, hogy egy fegyvertelen megtámadott egy fegyveres embert. Nem verekedés volt, hanem verés az is. A megtámadott a földre került, betört az orra, vérzett a feje és csak ekkor vette elő a pisztolyát és lőtte agyon azt, aki megtámadta.

2013. dec. 11. 16:26
 16/30 anonim ***** válasza:
Én is próbálok reagálni a válaszodra de nagyon sok légből kapott következtetést vontál le velem kapcsolatban amit nem igazán értem honnan szűrtél le.Nem értem a mészárlás hogy jön ide én egy eltévedt golyóról írtam példát ami egy tömegben könnyen előfordul.Lásd más országokban is előfordul ez gyakran még ha ezt nem is akarod tudomásul venni.Nem értem azt se honnan szűrted le a fegyverektől való félelmem.Inkább a félelmetes az hogy az elképzeléseidben mindennapos kocsmai,utcai verekedéseket,veréseket fegyverrel kell megbolondítani az már elég elgondolkodtató.És ha véletlen alul maradsz egy küzdelemben rögtön lőfegyver a megoldás.Valamiért ez a vadnyugaton se volt hosszú életű rendszer.Én olyan ember vagyok aki tud mérlegelni és van valamennyi józan eszem vagyis remélem maradt még.Tegyük fel hogy... Itt most konkrétan egy esetről beszélünk de életszerűen egy 82 éves ember már megélt annyit hogy érti mi a helyzet és anno ő még nyugodtan bagózott a villamoson fiatalabb korában.Ha egy baromhoz akin látod hogy keresi a bajt odamész és kiveszed a kezéből a dolgát és a földre dobod az egy nyílt felkérés a táncra.Ennél már csak egy kesztyűvel arcon csapás lett volna egyértelműbb.A jogtalan támadás már ki is van lőve hiszen provokálóan lépett fel az mindkét személy mivel túl ment a szóbeliség keretein.Senki se kérte meg a srácot hogy lépjen fel és nem kényszerítette senki a cselekedetére saját döntése volt azt se feledjük élhetett volna más megoldással is.A társadalmi együttélés szabályai pedig nem egyenlőek az éppen aktuális törvényekkel csak a bíróság szemében de ez már egy másik téma.Fogtál valaha fegyvert Szegedi villamoson?Próbáld ki és rájössz miért írtam hogy hadonászás.És elég a nagy szakértőnek egyszer tévedni,vagy csak gellert lőnie és más szívja meg.Fegyverrel is meg lehet védeni mások életét ezt is leírtam de csak életveszélyes helyzetben mert különben a fegyverhasználó kerül sittre teljesen jogosan.Nagyon szigorúan van szabályozva ez a dolog pont azért hogy ne minden barom aki azt hiszi fegyverrel kell megoldani a dolgot kezdjen el törvénybírót játszani.Ausztriában és Szlovákiában amiket példaként felhoztál rengeteg ilyen eset van és ezek nem mészárlások hanem egyéni esetek akik úgy tudták magukról hogy képzett,fegyver használathoz értő emberek de aztán csak sikerült jobb esetben lábon lőni valakit vagy csak majdnem lelőni,esetleg maradandó rokkantságot okozni gumilövedékkel,látássérülést okozni gázsprayel.És ha te odamész segítő szándékkal és elkezdesz ökölharcot és levernek és a fegyvered után nyúlsz mész a sittre mint a huzat mert te léptél fel támadólag és nem te leszel a sértett aki ugyan megvédte magát a fegyverrel de te leszel a fegyverrel támadó ezek után.Finnországban szinte mindenkinek van fegyvere,csakhogy nekik nem félelemből van fegyverük az önvédelem náluk csak sokad rangú szempont fegyvertartásnál.És ezért nem lövik le egymást úgy mint az amerikaiak.Mert ahol önvédelemre félelemből kell a fegyver azzal a támadó is számol akkor nála nagyobb fegyver lesz és ő lő először nem kockáztat hogy őt lövik le mert ő is félni fog.Ez az ok okozati összefüggés.
2013. dec. 12. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:

Soha nem történt ismereteim szerint olyan, hogy valaki önvédelemből fegyvert rántott és ártatlant is megsebzett a lövéssel. 5-6 éve napi szinten követem a világ híreit több híroldalon is, de soha nem olvastam olyat, hogy egy önvédekező ember eltévedt golyója mást megsebzett volna. Linkelj be valamilyen hírt ezzel kapcsolatosan, mert ilyen egyszerűen nincs tudomásom szerint, ilyen nem történik.


Itt egy videó, amin egy öreg bácsika kezd el "lövöldözni a tömegben" rablókra. Tele van ártatlanokkal a hely, de hiába 80 éves, nem lő mellé. Inkább az önvédekező emberek ilyen magas fokú felkészültsége a jellemző. Nézd meg ezt az 1 percnél rövidebb biztonsági kamera felvételt erről a rablási kísérletről, amit egy bácsi akadályozott meg:

http://www.youtube.com/watch?v=DZxkOZEHtJ4


Gondolom te nem megköszönted volna a bácsinak, hogy miatta nem raboltak ki (vagy még rosszabb) a rablók, hanem nyakon vágtad volna, amiért fegyvert mert használni tömegben, meg nem a saját dolgával foglalkozott.


Fegyverrel nem csak életveszélyes helyzetben lehet védekezni. Keress rá a július 1-i büntetőtörvénykönyv változásra. Ha egy nálad kétszer nagyobb ember meg akar verni az utcán a semmiért, akkor is használhatsz fegyvert. Ráadásul nem is éles fegyverekről beszélgetünk, csak gagyi gumis és gázpisztolyokról. Ha gellert kap egy gumi, az tudod mit csinál azzal, amit eltalál. Mintha megdobnának egy almával, vagy még annyit sem.

Fegyverrel csak életveszélyes helyzetben lehet védekezni? Szóval ha ki akarnak rabolni csak, akkor nem lehet? Nem, ez nem így van. Ha ki akarnak rabolni késsel, akkor is védekezhetek pisztollyal.


Ausztriában és Szlovákiában nagyon nincsenek olyan esetek, sőt szinte semmilyen esetek. Szlovákiában 2 ámokfutó volt 20 év alatt, abból 1 rendőr, aki a szolgálati fegyverével ölt, a másik meg ex-katona, aki meg illegálisan tartott fegyverrel ölt. Aki önvédelemre fegyvert kap az nagyon megbecsüli és nagyon vigyáz, hogy mikor használja és ha használja akkor jogosan tegye.

Ausztriában sem a balesetek, vagy az önvédekezők túlkapásai ismertek. Ausztriából inkább ilyen hírek érkeznek:

[link]


Az én életemben nem mindennaposak a kocsmai, utcai verekedések.

Megjegyzem: Kocsmába nem viszek pisztolyt. Azért, mert alkoholfogyasztás után tilos fegyvert viselni és ezt be is tartom. Kocsmai verekedéseket szerintem sincs értelme fegyverrel elintézni, bár mondom, ilyenben még nem volt részem és szerintem nem is lesz.

Az utcai verekedés megint sok mindent jelenthet. Például a villamosos esetbe beavatkoztam volna. De ha azt látom, hogy 4-4 ember egymásnak esik, akkor nem. Nem rendőr vagyok, csak a jogtalanul, aránytalanul nagy erővel megtámadottakat védeném meg, akik nem tudnak maguktól önvédelmet gyakorolni.


Provokáció - Na de várj, nézzük mit gondol a rendőrség a szegedi villamosos verésről, amire te azt írtad, hogy a srác provokált, tehát engem elvittek volna a rendőrök, ha megvédem. Nézzük mi történt a valóságban:

A rendőrök körözést adtak ki a verekedő ellen, aki feladta magát a rendőrségen és letartóztatták. A megvert srác ellen nem indult semmilyen eljárás.

[link]

[link]


Akkor most hogyhogy indult eljárás a verekedő ellen és nem indult az ellen, akit megvertek? A valóság hogy nem igazolja vissza azt, amit te mondasz? Nem úgy kellett volna szerinted történnie, hogy nem indul a srácot véresre verő ellen eljárás, mert a másik csak provokálta?


Hogyhogy a rabló nagyobb fegyverrel jön? Ha neked van egy önvédelmi zsebpisztolyod, akkor a rabló géppuskával jön? Ha neked van egy puskád otthonra, akkor a rabló rakétavetővel jön? Ezt a részt fejtsd már ki jobban.

Olyan eszedbe sem jut, hogy egy rabló is féltheti az életét és ha azt gondolja, hogy a leendő áldozatnál fegyver lehet, akkor inkább nem is támad? Mert ez a kettő különböző dolog 50-50% esélyes.


De Szlovákiában a legtöbb embernek önvédelmi célzattal van fegyvere. És menjünk tovább, az önvédelmi szándék ugye alapból nyilván a félelem érzetéből fakad, de ez nem azt jelenti, hogy akinek fegyvere van (akár gáz itt, akár éles máshol) az minden nap rettegve jár ki az utcára.

Engem sem a félelem motivál kizárólag. Hogy mondjam? Azzal, hogy fegyvertartó lettem (igaz, mondom csak gázpisztoly), nem csak magamért, de másokért is felelősséget vállalok onnantól kezdve. Nem önjelölt rendőrré lettem, de ha a látótávolságomban bármi jogtalan történik, amit csak pisztollyal tudok megakadályozni, akkor miért ne tenném? Ha látnám hogy téged éppen kirabolnak az utca túloldalán, akkor odamennék és pofán lőném, aki téged ki akar rabolni. Ha téged vernének (nem verekednél, hanem vernének egyoldalúan) az utcán, akkor is odamennék és segítenék.

2013. dec. 12. 09:55
 18/30 anonim ***** válasza:

Regény készül?


"Az ifjú kérdező kalandjai"


Első fejezet: Egy régi lezáratlan ügy.

2013. dec. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:

Poénkodással nem lehet elmismásolni, hogy ez nem egy olyan téma, amit két mondatban le lehet rendezni.


Ha véletlenül szegedi vagy szolnoki vagy, felőlem összeülhetünk egy sör mellett is beszélgetni a felmerült témákról, de ha személyesen nem tudok senkivel találkozni innen, akkor kénytelenek vagyunk egy egész estés beszélgetést beleerőszakolni néhány A4-es oldalnyi kölcsönös gondolatkifejtésbe.


Egyszerűen sem én, sem a beszélgetőtársam nem vagyunk olyan hanyagok, hogy csak a gondolataink felét írjuk le, hiszen elvesztené az értelmét a szöveg, de az egész beszélgetés is, ha az eddigi terjedelemnek akár csak a felét közöltük volna.

Még egyszer, lehet poénkodni azon, hogy sokat írunk, de olyan kérdésekben, amiket nem lehet két szóval elintézni, kell, hogy értelmes dolog szülessen.


Akit nem érdekel az önvédelem vagy a fegyvertartás, az úgy sem olvassa el az eddig létrejötteket, de szerintem a másik nevében is mondhatom hogy mégis csak reménykedünk abban, hogy a későbbiekben fog még a téma iránt érdeklődő ebbe a kérdésbe botlani és lesz annyi igénye a világlátása bővítését illetően, hogy végigolvassa mindkettőnk hosszú-hosszú(nak tűnő) válaszait.


Nyilván egyikünk sem hivatalosan ezzel foglalkozó szakértő a témában (pro oldalon - Vass Gábor fegyverszakértő, kontra oldalon - Végh József túsztárgyaló). Mondhatom azt, hogy inkább az én és a vitapartnerem világlátása ütközik első sorban, de ebből is lehet tanulni, ha mást nem, szélesebb látókörűvé válni.

2013. dec. 12. 11:56
 20/30 anonim ***** válasza:

Elolvastam az eddigi hozzászólásokat. Tisztázzuk, hogy én is napi szinten hordok önvédelmi gáz és riasztó fegyvert, munkában pedig éles lőfegyvert.


Nagyon meggondolandó a használata, a szituáció határoz meg mindent. Ha valakit vernek, de nincs életveszélyben, nem használnák fegyvert, főleg nem egy tömött villamoson. Mint írták is, ha valakinek légzési gondja van (asztmás) te meg befújsz azzal a szarral, amibe belehal, garantálom, hogy az addigi pályafutásod véget ér. De az is elég, ha kilövöd a szemét az ártatlan utasnak.

2013. dec. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!