Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A gázpisztolyom nálam lehet...

A gázpisztolyom nálam lehet munkában általános iskolai portásként? Kivel egyeztessem le?

Figyelt kérdés

Elég hasznos fegyver, tavaly télen ki akartak rabolni, de elég volt felmutatni a fegyvert és hanyatt-homlok menekült a rabló, elsütnöm éles helyzetben még nem kellett. Van rá közterületen viselési engedélyem, de munkahelyre nyilván még sosem vittem magammal.


Viszont a múlt héten egy szülő megverte az egyik tanárunkat és később a kollégák is mondták, hogy mivel (jó nagy darab volt) ha nálam lett volna, azzal párszor az arcába lövök és könnyen ártalmatlanítva is van.


Az igazgatóval beszéljem meg az ötletem, hogy ilyen esetekre ott legyen a pult alatt a portán (ha én vagyok ügyeletben), vagy a kabátomban például, hogy meg tudjam védeni magam, a munkatársaim és a gyerekeket?


2013. márc. 23. 17:03
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Ne egyeztesd le senkivel, ahogy látom hamar börtönbe kerülnél.
2013. márc. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
A vonatkozó szöveget is elolvastad, nem csak a fő kérdést?
2013. márc. 23. 17:06
 3/19 anonim ***** válasza:
Igen, az alapján írtam.
2013. márc. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
9%
Ilyen k*aki ez az ország. Nem lehet nálad rendes pisztoly sem, bezzeg az USA-ban még shotgun is lehet az embernél...
2013. márc. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Oké, akkor légyszi fejtsd már ki bővebben, miért kerülhetnék börtönbe. Tényleg érdekel.


Igen, nálunk is szóba került, hogy az USA-ban a tanároknak éles lőfegyvert akarnak adni néhány államban. Mondjuk nem azt mondom, hogy Magyarországon is hasonló legyen, mert nincs rá szükség, de a tanárverések miatt például, vagy amikor a szülő bejön megverni a gyereke haragosát (szintén gyereket), akkor jó lenne a diákok és a tanárok védelmében, ha az iskola személyzete valamilyen önvédelmi fegyverrel rendelkezhetne. Ilyen esetre pont jó lenne, ha mindenhol a portán és a tanáriban lenne egy-egy gázpisztoly (ha Magyarországon ez számít full legálisnak), amit mindig lenne valaki, aki kezelhetne az adott műszakban.

2013. márc. 23. 17:12
 6/19 anonim ***** válasza:
Szerintem az igazgató be is fonná a haját ha elő állítanál az ötleteddel:D.
2013. márc. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
49%
Nem lehet nálad. Különösen iskolában nem.
2013. márc. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
3%
Talán mert fejbe akarod lőni az embereket egy gázpisztollyal.Simán kilövi a szemüket.
2013. márc. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Egy gázpisztollyal nem lehet szó szerint fejbelőni valakit. Ha fél méterrel az arca előtt sütöm el, akkor a szemöldöke sem perzselődik meg, csak sokkal több gáz kerül az arcába. Ha szemet akar bárki kilőni, ajánlom neki a szintén szabadon vásárolható légfegyvereket.


Azokat lőném arcon egy gázpisztollyal, akik külsősként az én, a tanárok (hivatalos személyek) vagy a gyerekek biztonságát veszélyeztetné. Még ha két tanár vagy két diák verekedne össze, akkor sem lehetne használni, csak külsős ellen. Mondtam az eseteket: Szülő bejön megverni a tanárt: Múlt héten történt. A szülő bejön megverni a gyereke haragosát. Nálunk nem volt rá még példa, a város egy másik iskolájában igen.

2013. márc. 23. 17:29
 10/19 anonim ***** válasza:

Akkor vegyél inkább OC spray-t. Ugyanaz a hatás és még csak halláskárosulttá sem teheted. Engedély sem kell rá, nem lehet vele a köznyugalmat sem megzavarni. Nem mellesleg nem láthatod majd magad eképp viszont az újságban: "Iskolai lövöldözés történt, az évek óta ott dolgozó portás a tettes."-ismervén a mai médiát... Képzelheted mekkora rosszul elsült pánikhelyzet alakulhat így ki.


Ha nagyon akarod a gázpisztolyt, akkor a RENDŐRSÉGGEL kéne egyeztetned, bár ők szerintem nem engednék iskolában használni. Ez van, hiába más országokban a gázpisztoly a tizenéves gyerekek játékszere, nem a felnőttek önvédelmi eszköze-mert tényleg nem valami veszélyes, ebben megegyezhetünk- nem vagy sem biztonsági őr, hogy a munkádból adódóan használhasd, sem közterületen nem vagy, hanem egy iskolában.


Én is biztos gondolkoznék valami hasonlón a helyedben, sok ismerősöm viperát, baseball ütőt tart magánál, de ma még az engedély nélkül tartható gázspray-vel vagy az engedéllyel tartott gázpisztollyal is képesek bebizonyítani, hogy miért nem neked volt igazad, miért nem volt jogos, amit csináltál. Bár a stukkert is elég volna csak megmutatni, de sajnos viselned kell ezt a terhet, hogy ha esetleg csak ezért beperel, akkor te is rosszul járhatsz.

2013. márc. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!