Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan egyeztessem a marketing...

Hogyan egyeztessem a marketing és a gyógyszerészet felé irányuló érdeklődésem?

Figyelt kérdés
Továbbtanulni a gyógyszerészetet mindenképp szeretném. Megfelelő alappal és tudással szeretnék a marketing részén elhelyezkedni, milyen ágat javasoltok?
2012. dec. 9. 20:31
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Van ilyen, hogy orvoslátogató.

Rábeszéled a dokit, hogy a te céged gyógyszerrét adja a betegnek

2012. dec. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Igen, arról tudok. Gondolkodom azon is, csak esetleg ha lenne valami annál is komolyabb, akkor mindenképp olvasnék az után is.
2012. dec. 9. 21:47
 3/24 anonim ***** válasza:

Itt inkább az a kérdés, hogy vajon a gyógyszerreklámokat gyógyszerészek készítik minimális marketingtudással vagy marketingesek minimális gyógyszerészeti tudással?


Biztos vagyok benne, hogy az utóbbi, hiszen ahhoz hogy valamit el tudj adni, egyáltalán nem kell tudni hogyan működik működik pontosan, csak a főbb jellemzőit. A telefon és autóreklámokat sem mérnökök készítik, hanem marketingesek. Nekik fogalmuk sincs mi van belül, csak kívülről látják a terméket. Alaptétel egyébként, hogy egy jó marketingesnek teljesen mindegy mi a termék, el kell tudnia adnia.

2012. dec. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Igen.. így igaz, de hogyha példának egy gyógyszertár vezetését, nyitását vesszük, akkor szükséges oda a dr-i gyógyszerész diploma. Ebben az esetben hiába van totális marketing tudásod, nem lehet gyógyszertárad.
2012. dec. 9. 21:59
 5/24 anonim ***** válasza:

Tévedsz, mert lehet valakinek gyógyszertára gyógyszerészeti diploma nélkül is. Az a lényeg, hogy kell olyannak dolgoznia ott, akinek van.


Az üzleti része teljesen külön van szedve.

2012. dec. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Régebb nem így volt az biztos. Hát sajnálom őszintén, lassan nem is csodálkozom, miért nincsen annyi értelmiségi ebben a világban, ha már bárki gyógyszertárat is nyithat.
2012. dec. 9. 22:33
 7/24 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen régre gondolsz, de a rendszerváltás óta ez biztosan így van.
2012. dec. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 Flector 67 ***** válasza:
Gyógyszergyárba is lehelyezkedhetsz, ha nagyon érted a témát, kutathatsz is. Mellesleg épp az a baj, hogy túl sok az értelmiségi és kevés a "termelő" melós.
2012. dec. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Utánanéztem, legálisan csak 2006 óta nyithat bárki patikát, de előtte is voltak kiskapuk amin keresztül megoldották.
2012. dec. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

A gyógyszergyárban milyen szerepkört tölthetnék be? Nem tudok arról szinte semmit. Akik gyárban foglalják el a helyüket, azok nem csak ellenőrzik a dolgokat?

Amúgy a "rég"et 2000 körülre értettem. A szüleim informáltak, tehát azért írtam, hogy rég.

Visszatérve az értelmiségiekre.. Mindenki annak számít akinek valamilyen kis diploma a kezében van. Ezek nem értelmiségiek szerintem. Ezelőtt ha egyetemre mentek, akkor azt tisztességesen elvégezték, most meg mindenki el van a büfészakával.

2012. dec. 9. 22:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!