Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szlovák vagyok de barátnőm...

Szlovák vagyok de barátnőm budapesti és szeretnék Magyarosrszágon munkát vállalni. Hol induljak el?

Figyelt kérdés
Adókártyához kell lakcímkártya ahhoz viszont mi kell munkavállalói engedély de ahhoz mi kell?
2010. jan. 25. 17:49
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Sztem menj el Budapesten a munkaügyi hivatalba, ott majd el tudják magyarázni, h ennek mi a menete, és tudnak állást is ajánlani.Egyébként, ha jól tudom, akkor nem is szűkséges ilyen munkavállalói engedély, meg tartózkodási engedély, ugyanis, ha jól tudom, az E.unión belül bárki vállalhat munkát, és le is telepedhet ott, de lehet, h tévedek.


Egyébként megjegyezném, h azért kicsit furcsa, h úgy írod, h Szlovák vagyok, és nem úgy, h Szlovákiai vagyok, de gondolom nincs akkora jelentősége, ill. nem úgy értetted, de talán legközelebb figyelj erre.

Egyébként meg ha tényleg nemzetiségileg is 100% Szlovák lenne, akkor sem kell rögtön széttépni, nem tehet minden Szlovák arról, h a politikusaik idióták, mint ahogy mi sem tehetünk arról , h a mieink is azok :)

2010. jan. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Szerintem jobban jársz ha 'szlovákiába' dolgozol. Ha az anyagi és megélhetési szempontokat veszed figyelembe. Nézd meg hogy mennyit kell itt dolgoznod egy kiló kenyérért egy liter benzinért vagy egy üveg sörért (utóbbi kettő itt jogilag luxuscikknek számít)
2010. jan. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Megpróbálom valamelyik hivatalt.

Szlovák vagyok-ezt úgy értettem hogy jogilag az vagyok hisz a nemzetiségem magyar de munkavállalás szempontjából gondolom nem fontos!

2010. jan. 25. 18:59
 14/23 A kérdező kommentje:
Barátnőm ragaszkodik Budapesthez...babát várunk,itt szeretne szülni:-)
2010. jan. 25. 18:59
 15/23 anonim ***** válasza:
48%

"sehogy se indulj el köcsög szlovák maradjon otthon, nálatok a magyar még magyarul sem beszélhet akkor ti is maradjatok otthon."


Magyar és hungarista létemre az ilyen válaszolót úgy tudnám falhoz vágni, hogy kiesne az összes foga és a jó k*rva édesanyja sem ismerne rá a kis fattyúra!

2010. jan. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
74%

19:00

A hungaristák nem utálják a Szlovákokat? Vagy csak a zsidőkat gyűlölítek? Nem prokációból kédezem, hanem mert nem tudom ezeket.

2010. jan. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Abból, hogy valaki hungarista, szereti a nemzetét (a magyart), egyáltalán nem következik, hogy bárkit is utálni kéne.
2010. jan. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
59%

19:15

Én mindig is azt hittem,hogy a hungaristák erősen szélsőségesek és skinhead-ek.

Vagy nálatok is vannak "normálisabbak"??19:06-os vagyok

2010. jan. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
0%

Nem semmi kommentek, kicsit sajnálom a kérdezőt.


Akkor gyorsan tisztán leírom mint egy 16 fiúként éves az én gondolataimat.


1. Üdvözöllek szlovákiai magyar barátom.

2. Magyarország gyönyörű hely.

3. Budapest még szebb.

4. Ha valakinél luxus cikk a sör,akkor valamit rosszul csinált... pff. :D

5. nem vagyok hungarista.

6. Sok sikert kívánok a letelepedéshez, iratok megszerzéséhez, barátnődhöz és a babátokhoz, és remélem a sors rengeteg jóval áld meg. :)

7. Jobb hogy Magyarországon telepedtek le. Mivel ha mindketten magyarul beszéltek, sokkal könnyebb a munkavállalás/élet és barátok szerzése.

8. Utálom a legtöbb hungaristát

9. abba kéne már hagynom a listázást? :D


Amúgy meg én 16 éves vagyok, és rengeteg lehetőséget és konkrét célokkal indulok neki az életnek. Aki okos és ötletes ügyes.. Az bármire viheti. ÉS NEM NEM az ügyeskedésre értem.. hanem cégalapításra,munkavállalásra... :)

2010. jan. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

"Amúgy meg én 16 éves vagyok, és rengeteg lehetőséget és konkrét célokkal indulok neki az életnek. Aki okos és ötletes ügyes.. Az bármire viheti. ÉS NEM NEM az ügyeskedésre értem.. hanem cégalapításra,munkavállalásra... :)

"


Én is így gondolkoztam 16 évesen, és egy nap felébredtem....

2010. jan. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!