Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ki a budapesti cigányvajda?

Ki a budapesti cigányvajda?

Figyelt kérdés
2011. okt. 22. 17:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Kállai Csaba
2011. okt. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ha egy cigány kötekedik akárhol Bp-n belül, fosztogat az utcán, akkor lehet pl. hozzá fordulni?
2011. okt. 22. 17:41
 3/13 anonim ***** válasza:
67%
Ez csak egy névleges cím. A rendőrséghez fordulj.
2011. okt. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Jó vicc volt, fordítsuk komolyra.
2011. okt. 22. 17:43
 5/13 anonim ***** válasza:
39%
A cigányok nem vajda alá tartoznak. Persze azt is megteheted, hogy nem teszel semmit...
2011. okt. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Bocs, akkor kik tartoznak a CIGÁNYvajda alá, ha nem a CIGÁNYOK? Biztos nem jártam elég magyarórára...


A rendőrségnek meg aztán szólhatok. Kezdjük ott, hogy fel sem veszik a telefont. Mire kijönnek, a cigó elmegy, egyéb esetben meg szerintem amúgy sem mer ellene sokat tenni...

2011. okt. 22. 17:47
 7/13 anonim ***** válasza:
62%

De nem tartozik alá senki, mert ez egy névleges cím... Az angol királynőnek sincsenek már hűbéresei...

Állj be polgárőrnek...

2011. okt. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Akkor egészen pontosan mi is a dolga? Ennyi erővel én is lehetnék cigányvajda...
2011. okt. 22. 17:52
 9/13 anonim ***** válasza:

Ja lehetnél, már csak 260 vént kell meggyőznöd róla.

[link]

2011. okt. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ez csak egy szépen hangzó cím! Ha minden településen be akarná tartatni a cigány törvényeket,akkor még a nap 24 órája sem lenne erre elég.

Városunkban még a háború után is sokáig a cigánytelepen éltek a vályogvető cigányok. A putrijaik is vályogból voltak. Nagyon ritkán fordult elő,hogy valahol tyúkot loptak,vagy besurrantak lopni. Ha ilyesmi előfordult,akkor a rendőrök a vajdát keresték fel,és ő cigány törvények között megbüntette a vétkest. Az is előfordult,hogy elűzte a városból.

Ma már elképzelhetetlen,hogy akkor WC-pucolásra,kert ásásra cigányokat hívtak. Vagy az asszonyokat meszelés utáni nagytakarításhoz,padlósúroláshoz,vízhordáshoz.

Senki nem félt,hogy lopnak nála.Igaz,a pénzt nem tartottuk az orruk előtt.

Amikor megszüntették a telepet,a vajdát is megfosztották a tisztségétől,és egyre több gond lett velük.

A mai helyzetben nem tudom elképzelni,hogy az országos vajda ilyen hatékony legyen,mint a régi volt.

2011. okt. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!