Aki egyetért az internetadóval, hogyan érvel mellette?
A számítógépszenvedély lehet káros gyermeknél és felnőttnél is, ha az érdeklődési kör annyira beszűkül, hogy mellette alig jut idő és energia az élet egyéb területeire.
Az internetadóval nem a számítógépezés lesz megszüntetve, csak a mennyisége !!!!!! Ez a szenvedélybetegség kigyógyulásának irányába fog vezetni és az embereket a szokásos agymosott kézhez kapott információk helyett analitikus gondólkodásra kényszeríti !
A virtuális valóságot úgy
építik fel a számunkra, hogy kielégítse azokat az igényeket, amiket a természetes
környezet nem tud, vagy nem akar kielégíteni.
Nem helyettesíti az internet a kapcsolatokat hiszen a távkapcsolatok a kutatási eredmények szerint nem működnek, kb 95% zátonyra fut egy éven belűl. Ahhoz nem kell internet, hogy a környezetedben (városodban) élőkkel megismerkedj, hiszen arra ott vannak, az e célból kitatált szórakozóhelyek, diszkók stb, ráadásúl ott egyből randin megismerkedsz a másik gesztusnyelvével, kommunikációjával és élőben leplezetlenúl látod, míg egy faszbukos photoshoppolt kisminkelt képe nem a valódi önmaga az embernek.
Valójában a skypeon,viperen csak PC-s játékbeli haverokkal kockultok és tóljátok a zombi csatákat. Mások pedig a saját politikailag elfogúlt hasonló nézeteket valló barátaival együtt szidják a politikát, de erre egy club megfelelőbb lenne, ráadásúl, ha csak a saját értékrendedből hallgatsz meg embereket, az elvakúltá tesz és a normális önmagad megkérdőjelezésének kérdését elfedi
A tanuláshoz sem jó, hiszen az iskolai anyagok nem hozzáférhetőek neten, szerzői jogok védik őket. Az egyetemeken az a célunk, hogy bejárva az előadásokra a helyszínen sajátítsák el fokozatosan a tudományt és a bőlcsességet
Az alapvető információkat pedig aneten nem szűri semmi, a legtöbb ember nem akadémailag megszűrt ismereteket olvas interneten. hanem a blog vagy oldal írójának egyéni véleményét. Így tanulásra sem jó az internet
A kutatások szerint a
a számítógépes játékokkal eltöltött idő a – mutatóujj gyors gombnyomási
reakcióidejének fejlődésén kívül – semmi olyan képesség kifejlesztésében nem
segít, aminek az élet más területein hasznát vehetnénk. Bár szülőként reménykedni
szoktunk ebben. Valójában a közép és felsőfokú számítástechnikai iskolákban
néhány hónap után már semmiféle előnyt nem jelent az, hogy valaki kisgyerek
kora óta számítógépes játékokkal játszott. A TV és a számítógépes játék szerepe
az életünkben tulajdonképpen inkább az, hogy a segítségükkel megváltoztassuk
a tudatállapotunkat, elfelejtsük a problémáinkat, beleálmodjuk magunkat egy
álomba, ami nem olyan nyomasztó, mint a valóság. A valós élethelyzetektől
a virtuális világokba menekülés szokása ebből a szempontból tehát – a tartós
függőség megjelenése esetén – a személyiségfejlődés szempontjából egészségtelen
életmód kialakulását eredményezheti.
Köszönöm a hosszú érvelést!
Úgy látom inkább a számítógépezés hátrányait írtad le, amire az internetadó nem gyógyír, sőt, sokkal több a hátránya, mint az előnye.
Nagy csacsiság, hogy tanulásra nem lenne jó! (Márcsak a gyakorikérdések.hu miatt is) Ott van a wikipédia, ami a legbővebb enciklopédia, rengeteg neves külföldi egyetem előadásai vannak fent jútyúbon, és ezt a végtelenségig lehetne folytatni.
Egyetemistaként mondom, hogy a jegyzeteket is oda töltik fel, a gyakorlatokra mindenképpen jó bejárni, ebben igazad van, gyakran szoktam ott kérdezni is, ezt nehezen lehetne elképzelni máshogy, de a jegyzeteket, sőt, tankönyveket, feladatokat is az interneten kapjuk egy kiépült és jól működő rendszer keretén belül.
Honnan máshonnan informálódjunk?
Újságból? Azokban csak válogatott hírek vannak, véleményeket mondanak el. Annyi újságot minden nap megvenni, hogy tájékozottak legyünk rámenne a gatyánk is.
Televízióból? Az mennyivel egészségesebb mint a számítógép? Színvonalon aluli műsorok vannak, és ki lehet jelenteni, hogy nincs egy rendes híradó. Külföldi csatornákat egyáltalán nem sugároznak, csak nagy pénzekért egy keveset.
Rádióból?
Órákig kellene hallgatni a híreket, hogy tájékozottak legyünk, nem mindig akkor mondanak híreket amikor az ember azt hallgatni tudja, nincs választék, külföldi adók száma 0.
Nem helyes talán az sem, hogy a skypot a játékokra használják, szokták, de inkább olyan programot, aminél le kell nyomni egy gombot mikor beszélsz, hasonlóan a walky talkyhoz, alig használ adatforgalmat. Míg a skype és a webkamera nagyon sokat használ, így azok fizetnének főleg, akik a közeli-távoli rokonokat akarják látni. Itt is oda lyukadunk ki, hogy több a kára ennek az adónak mint a haszna. Olyasmit korlátoz, amit egy demokratikus jogállamban, a 21ik században nem lehetne korlátozni.
Abszolút nem értek vele egyet, de amiért bevezetése jó ötlet a kormánynak:
-pénzforrás (végülis az eredeti tervek szerint hatalmas összeg jönne be, csakhogy az ágazatban nincs ennyi pénz, nemhogy profit)
-minden megkezdett giga számít, így az első belépéstől ketyeg a számláló, e-mail ellenőrzés, kereső, álláshirdetések, néhány hír, e-naplóbelépés és más apróságok által hamar megdobja a dolgot
-reklámért fizet a reklámozó meg az is, akinél betöltődik az oldallal együtt
-korlátozni lehet vele az információáramlást, ami net esetében a legnehezebb, rádiót-tévét elég megvenni, RTL-esetében megadóztatni és kész
-az aktív netezők eddig sem volt fideszes, a szavazóik többségének a világháló alig ismert dolog, leginkább az jut eszükbe róla, hogy pedofilokkal chatelnek rajta a gyerekek
A netadó önmagában nem rossz dolog, mert pénzforrás a kormánynak. A netadó mértéke viszont felháborító dolog.
HA 150 Ft / Gb-al számolunk, akkor is nagyjából napi 20 Milliárd forintot fizet a budapesti lakosság. Aki ezt nem hiszi, menjen ide: "bix pont hu" Itt látszik a forgalom.
Az internetadó mondhatni halad a korral, a kismértékű internetadó nem korlátozná az adatforgalmat, de egy új és modern adónemet vezetne be. Olyan mintha 80 évvel ezelőtt arról vitáznánk, hogy legyen-e percdíja a telefonnak. Az internet esetében elmaradt a díjazás.
Mellesleg a szolgáltató jó ideig nem tudja áthárítani a lakosságra a díjakat, ugyanis ha te kötöttél egy szerződést, amiben az van rögzítve, hogy nem módosíthat egyoldalúan szerződést a szolgáltató, és te 4400 Ft-ot fizetsz havonta, akkor kutya kötelessége ennyit és pontosan ennyit kiszámlázni havonta. Akkor is, ha te 50 gigát szedtél le, és annak a netadója x forint. Remélem értjük a dolgot... az ilyen szerződéseket akár 2 éves hűségidőre is megkötik. Ezzel a szolgáltató szopta be, nem pedgi a kisemberek.
Egyébként a netadó ellen vagyok, de ha mellette lennék, így érveltem volna...
Utolsó, ahogy a telefonadónál, itt is simán közlik majd, hogy ezek az új árak, kötbér fizetése nélkül felbonthatod a hűségedet, ha nem fogadod el.
A percalapú telefonszámlázás azért rossz példa, mivel ott a szolgáltatást fizeted a társaságnak, nem plusz költséget az államnak a használati díj mellett.
6-os.
De igen, az államnak is fizetek. Mert egy szolgáltató iszonyú pénzeket tejet a telekommunikációs adó miatt, azért hogy engedélyt kapjon arra, hogy szolgáltató lehessen. Tehát felfogás kérdése, de beépül az árba az ő adója is, ami eddig is volt.
Értelmes választ hallhattunk az előttem szólótól..
Az a probléma, hogy ezzel nem a zsidólibsibolsiknak ártasz, hanem eleve a bármilyen kommunikációnak, ami bizony pénzben mérhető. Egy vállalkozásnak eleve lehetőséget ad a nyilvánosság, ha tényleg jó vállalkozás.
A kisemberek fogják megfizetni, mint mindig mindent.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!