Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A minap vettem észre, hogy a...

A minap vettem észre, hogy a www.telenor.hu oldalon, a telefonok között az összesnél az utolsó képen van egy telefon és mellette egy személyi igazolvány (a méret összehasonlítása miatt) egy ismerősöm fényképével! Lehet ilyet csinálni?

Figyelt kérdés
Annyi még pluszba, hogy egy céges internetes portálon ez a személyi igazolvány szerepel, minden személyes adat, (név, igazolványszám, stb. eltakarásával) csak a fénykép van rajta publikálva, amit a telenor felhasznált az oldalon! Ez szabályos? (Az eltakarásokat is kijavították, mintha original lenne még a kártya és nem lenne odaírva semmi sem!)

2013. febr. 5. 00:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Így jár aki mobiltelefonokat vesz.
2013. febr. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Elnézést a bunkóságért, de ... LOL, link és hely az oldalon?
2013. febr. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1 telenoros mobilunk van a háztartásba!

Hát a telenor oldalán akármelyik telefonnál az utolsó kép!

2013. febr. 5. 12:01
 4/4 anonim ***** válasza:

Bizonytalanok az ismereteim, de szerintem...


A személyes adat csak akkor számít annak, ha az önmagában vagy egyéb információk ismeretében visszakereshetővé teszi a személyt. Mivel egy rossz minőségű igazolványképből nem derül ki semmi, és nem is ad segítséget az ábrázolt személy visszakeresésében, ez nem jogsértő. Szerintem.


De aki ért a joghoz, az cáfoljon meg, kérem szépen!

2013. febr. 6. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!