Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ilyenkor mi a teendő?

Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
Az volt,hogy suliba elterjedt egy hír,de ezt nem szivesen írom le ide. az osztálytársaim fel akarták törni a facebookomat,már annyira pályáznak rá,hogy egy hacker ismerőst meg fognak rá kérni úgy hallottam.Nem sikerült nekik feltörni,direkt egy 30betűst állitottam be tele számmal.:) Az iskolába van úszás óránk,ott fel voltam mentve,és mindenki szokása szerint telefonozott.Egyik csaj odajött hozzám,abba hagytam a játékot,és amikor elment látták a kódot amikor beírom(amikor feloldom van ott egy számsor). Kitépték utánna mindig a telómat a kezemből,kivettés a táskámból.ez egy idő után feltünt és egyik barátnőmtől ma tudtam meg.Szerencse hogy nem láttak rajta semmit,mert mindig kikapcsolva hagyom (ha be akarnának lépni akkor pin+feloldás+még egy jelszó+fb jelszó).Nem tudtak bejutni a facemba,de félek hogy előbb-utóbb be fognak,nem tudom mit akarnak kideriteni.Mit tegyek?:(

2013. jan. 29. 17:34
 1/5 anonim válasza:
Most komolyan ez akkora probléma? Kiiicsii gyerek... gondolkozz el milyenek vagytok.
2013. jan. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egy rohadt 30 karakteres jelszót "bruteforce" módszerrel is feltörni több év. Akkor ezek a tejfölös bajszú tizenévesek feltörik azt hiszed?
2013. jan. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 kovpet ***** válasza:
100%

Az erős jelszó jó kezdet. Ez maradjon így, máshol is. Ugyan azt a jelszót ne használd több helyen.

Csak ssl alól fészbúkozz és mindig lépj ki. A telefonból is.

Ne lépj be olyan gépről, amihez más is hozzáfér.

Ha ellopják a telefonod, akkor szólj az osztályfőnöknek (gondolom nagyon fiatal vagy még).

"Feltörni" nem fogják tudni, max ilyen social engineering módszerrel.

A "hacker ismerős" meg LOL, képzelem milyen képzett lehet ő is ennyi idősen :))

2013. jan. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

> Nem tudtak bejutni a facemba,de félek hogy

> előbb-utóbb be fognak

A kockázatot azért lehet csökkenteni.

- Kizárólag az otthoni számítógépedről használd a Facebook-ot! Ne jelentkezz be a Facebook-ra az iskolai számítógépekről, illetve semmilyen hordozható eszközről (okostelefon, tablet, stb.).

- A baromi erős jelszó használata jó ötlet. Néha cserélgesd is, ne használd hónapokig ugyanazt. (A jelszót ha felírod természetesen csak biztonságos helyre írd fel).

- Az otthoni gépeden telepítsd fel a Windows biztonsági frissítéseit, használj valami normális tűzfalat (ne a Windows beépítettjét), rendszeresen nézesd át a teljes gépedet jófajta vírusirtóval, kémprogram irtóval, stb.

- Ha valamelyik osztálytársad küld neked emailben / bármilyen más módon egy gyanús linket, vagy fájlt, NE nyisd meg! Különösen gyanakodj a linkrövidítő szolgáltatások URL-jeire, illetve az üzenet alapján nem futtatható formátumú (kép, hang, videó, stb.), de valójában futtatható kiterjesztésű mellékletre (exe, bat, js, vbs, stb.). Ha mindenképpen meg akarod nyitni a mellékletet, előtte nézesd meg valami víruskeresővel, kémprogramkeresővel.

2013. jan. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

2.válaszoló: ezek a " tejfölös bajszú tizenévesek" nem feltétlen a saját korosztályukkal barátkoznak,akire gondolok (akinek megvan a programja) ő például már 17éves.

4.válaszoló: fent szoktam lenni suliba néha telón is,ezt nem tettem volna ha előbb tudom meg ezt. Tabomon is be van állítva,hogy bent maradjak. Suliba infón (vagy multimédiás terembe) nem szoktam bejelentkezni sehova,mert azt látja az igazgató.E-mailon nem szokott jönni gyanus üzi.A billentyűs géptől teljesen el vagyok szokva az a gond,de megpróbálok majd azon felmenni amikor tudok:). most például elromlott...

2013. jan. 29. 19:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!